Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 07:55:15

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

S akou moznostou pravidla suhlasite?

Cisto striktne pravidlo. Ak sa vyzvany aktualny vlastnik nevyjadri k novej ziadosti o autorstvo v casovom limite, tak ziadatel automaticky ziska toto autorstvo a povodny vlastnik/vlastnici uz nemaju pravo ho automaticky ziskat naspat bez suhlasu noveho vlastnika. Okrem pripadu, ze aktualny vlastnik sa tiez stane neaktivnym uzivatelom, ktory bude vyzvany rovnakym sposobom ako vlastnik pred nim.
7
32%
Pravidlo s moznostou spatneho vratenia autorstva aj bez suhlasu aktualneho vlastnika profilu. V pripade viacerych historickych vlastnikov, tak vyhrava ten casovo vyssie (najstarsi).
7
32%
Nesuhlasim ani s jednym navrhom.
8
36%
 
Celkom hlasov : 22

Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Piri » Uto 26.1.2021 22:13:16 quicklink

Vznikla iniciativa od skupiny nasich clenov, ktori su ochotni a su aktivni prispievatelia, aby bola moznost zmenit autorstvo profilov na ineho clena fora, a to aj bez priameho suhlasu povodneho vlastnika, ktory dlhodobo uz nenavstevuje toto forum ani nijako uz neupravuje svoje prispevky a tito aktivni clenovia by tieto prispevky spravovali sami.

Zaujima nas, co si o tom myslite a svoje postrehy nam napiste sem do tejto temy.

Je zaujem najma o niektore serialove profily a profily hercov a daberov. Tzn. vacsinou take temy, ktore sa casom menia a aktualizuju sa priebezne.

Sucasne pravidlo

Bez vyhradneho suhlasu aktualneho vlastnika nemozno nikomu prenechat jeho autorstvo bez vynimky. Avsak ako vzdy modi maju pravo menit obsah profilov komukolvek, ak si to situacia vyzaduje, v inaksich pripadoch spravuje profil vzdy jeho autor. Autorstvo je logicky vzdy nezmenene.

** Pravidlo asociacie na ineho clena nie je sucastou VPF, ale je ciastocne spomenute tu v Postupe 2. bod. Pravo modov je obsiahnute vo VPF bod c. 10.

Novy koncept pravidla

Neaktivny clen moze byt pozbaveny autorstva prispevku/profilu (nie vsak osobnych prispevkov) v prospech ineho aktivneho clena, ktory ma zaujem tento profil udrziavat a spravovat ho. Samozrejme povodny autor dostane vopred oznam emailom aj do SS, ze jeho prispevok bude asociovany na ineho clena a bude mat na vyjadrenie napriklad 30 dni. Za neaktivneho clena sa bude povazovat ten, ktory sa na forum neprihlasil viac ako 12 mesiacov.

Mozna variabilita a spatne vratenie autorstva

Povodny autor by mohol mat moznost poziadat o navrat svojho povodneho vlastnictva. System eviduje vsetky zmeny danej temy, vratane zmien autora, z koho na koho a kedy. Tu vsak vyvstava otazka, ze aktualny ochotny uzivatel tento profil bude prikladne a pracne udrziavat (alebo ho dokonca zlepsi) a zrazu po nejakom case bude chciet povodny autor navratit svoj profil, co s tym? Strikte to ignorovat alebo mu to umoznit? Samozrejme, ak by aktualny vlastnik bol uz rovnako neaktivny ako kedysi povodny vlastnik, tak potom opatovne pridelenie prebehne bez vyhrad, resp. aktualny vlastnik dostane rovnaku vyzvu na 30 dni. Dalsia situacia moze byt este zaujimavejsia, a to ak profil uz mal viacero vlastnikov ako len dvoch. Budu ziadat az dvaja o opatovne pridelenie profilu. Ktory z nich dostane aktualne pravo autorstva? Logicky by mal ten casovo vyssie. Toto je vsak viac nez nepravdepodobne a co sa tyka asociacie prispevkov v prospech inych clenov vo vseobecnosti, tak zatial sme nezaznamenali ziadne konflikty.

Takze pravidlo by malo zniet striktne, bude mat vobec povodny autor pravo na prinavratenie svojho profilu aj bez suhlasu aktualneho vlastnika?

Co sa tyka blokovanych clenov, respektive tych, ktori nemaju priame opravnenie upravovat prispevky a musia byt ich zmeny schvalovane, takych sa samozrejme zmena autorstva netyka, kym su aktivni, jedine zeby boli trvalo/dlhodobo vyluceni z fora, tam moze vzniknut problem. Avsak, prezeranie, notifikacie, citanie a pisane SS nemaju zabanovani zakazane. Momentalne su zabanovani iba 4 clenovia z aktualnych 710 registrovanych.

Tiez treba pocitat s tym, ze aj ked autorstvo ziskate a zisti sa, ze to bolo viac-menej iba pre nejake predvadzanie sa a ego, ze vlastnite nejaky mozny "VIP" profil, tak onho mozete rovnako lahko prist a autorstvo sa vrati naspat predchadzajucemu vlastnikovi. Preto aj novy vlastnik nemoze byt hocikto, ale overeny uzivatel s historiou.

Na zaver musim spomenut, ze keby sa nahodou stalo nieco ako kedysi, zeby si niekto zmyslel umyselne vymazavat obsah profilov, ktore mu boli zverene, mame v rezerve vsetky dolezite zalohy celeho fora, takze dostat sa k povodnemu obsahu nie je problem.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod fleury » Uto 26.1.2021 22:45:36 quicklink

prosím vás, čo je to za blbosť? Razantne odmietam tento návrh, nesúhlasím s tým, aby mi niekto bez môjho vedomia upravoval príspevky alebo spravoval profil.
fleury
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia 22.5.2015 23:35:59

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod stevo12 » Uto 26.1.2021 23:06:30 quicklink

Súhlasím s "čisto striktným pravidlom". Ja sám som prebral profily hercov po dvoch či troch neaktívnych užívateľoch, ktorí s tým však súhlasili. Na df sú naozaj profily, ktoré neboli up-datnuté už niekoľko rokov!! a keď má niekto záujem sa o nich starať tak prečo by mu to nemalo byť umožnené? DF to iba prospeje. Ak tu niekto nie je aktívny viac ako 12 mesiacov tak na fórum buď nemá čas alebo už oň nemá záujem.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Bruno » Uto 26.1.2021 23:23:05 quicklink

Dobrý deň, zásadne nesúhlasím s menením autorstva. Niektorým autorom bol odobratý prístup na fórum, takže svoje príspevky už (logicky) spravovať nemôžu (na naplnenie databázy boli dobrí?) a nemôžu ani súhlasiť či nesúhlasiť s prevzatím profilu.
Nech to robia moderátori. Prípadne udeľte moda niekomu, kto má záujem spravovať niektoré príspevky. Alebo nech to niekto spravuje, ale bez zmeny autorstva.
Bruno
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 26.8.2015 23:12:41

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Piri » Uto 26.1.2021 23:42:23 quicklink

Bruno píše:Niektorým autorom bol odobratý prístup na fórum, takže svoje príspevky už (logicky) spravovať nemôžu (na naplnenie databázy boli dobrí?) a nemôžu ani súhlasiť či nesúhlasiť s prevzatím profilu.


Ciastocne mas pravdu. Ale aj zablokovany uzivatel dostane riadne oznam a moze si ho precitat, ak nie cez spravu na fore, dostane to aj na email, ktory ma v profile. Zabanovani clenovia maju pristup k svojej sukromnej poste stale. To ze napriklad niekto z nich mal nejaky podiel na fore je uz ina tema a ak maju BAN, nedostali ho len tak. Iba jeden je tam taky, ktory v ranom stadiu prispel. Co sa tyka sucasneho stavu, tak taketo profily, ktore nemoze autor upravovat, tak sa im autorstvo nijako nemeni.

Bruno píše:Nech to robia moderátori. Prípadne udeľte moda niekomu, kto má záujem spravovať niektoré príspevky. Alebo nech to niekto spravuje, ale bez zmeny autorstva.


Modi maju pravo cokolvek upravovat a nemaju dovod menit autorstvo, kedze sami mozu tieto profily menit. To pridelenie moda tomu, kto je aktivny a chce to upravovat, to je dobra idea, len s tym musia suhlasit ostatni modi. To by tiez mohlo byt riesenie. Na tu ta diskusia vznikla ;)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod anderson » Uto 26.1.2021 23:59:35 quicklink

A ktože tento úžasný návrh inicioval? Ktože zatúžil po tom, aby si privlastnil prácu iných? Aj to nám obyčajným podradným užívateľom prezradíš? Menovite by som rád vedel, ktorí členovia sú takí progresívni.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1678
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Piri » Str 27.1.2021 00:18:29 quicklink

anderson píše:A ktože tento úžasný návrh inicioval? Ktože zatúžil po tom, aby si privlastnil prácu iných? Aj to nám obyčajným podradným užívateľom prezradíš?


Na to tu ta diskusia vznikla. Ak sa povazujes za podradneho, nemusim ti odpovedat. Neviem preco to niektori jedinci beru az tak precitlivene. Nikto nikomu nejde brat jeho autorstvo. Anketa nie je nijako zavazna. Aby aj mala nejaku vypodnenu hodnotu, to cislo hlasujucich by muselo mat aspon tri cifry, co sa na tomto DF urcite nestane.

Svoj komentar si si napisal, ak este nieco mas, nech sa paci. Nie som autorom tejto myslienky, lebo sme to nikdy ani takto nerobili a autorstvo sa presuvalo vzdy iba so suhlasom vlastnika, ak to on sam napisal zo svojho uctu do posty modov alebo mne. Ak to niekto napisal z ineho uctu, taku poziadavku sme ignorovali a automaticky sme oslovili vlastnika, ci to verifikuje a ci o tom vobec vie. Vselico sa na tomto fore uz stalo.

A kedze sme objektivni a toto forum malo vzdy doveryhodny kredit, ktori sme museli viackrat zachranovat kvoli par jedincom a ich egu, tak preto vznikla tato tema, aby vsetky strany boli spokojne. Jedni nam vycitaju jedno a ti druhi zas druhe.. Nemam rad, ked nam niekto podsuva svoje domnienky ako stari znami konspiratori, co keby ak mozno asi hej a venuje sa im zbytocna pozornost a energia na odpovede.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod anderson » Str 27.1.2021 00:35:52 quicklink

Ďakujem za obsiahlu odpoveď a obdivujem tvoju vlastnosť mnohými slovami nepovedať NIČ.
---------------
Teraz skúsim svoje NIČ povedať ja. Uvidíme ako dlho to tu vydrží.

Vytvoril si si tu armádu verných členov, majú pridelené aj svoje farby a potom tých čo môžu napísať iba to čo im ty ako majiteľ dabingfóra schváliš, tak na akú diskusiu a demokraciu sa tu prosím hráš? Moje príspevky sú už dávno upravované do podoby s ktorou ZÁSADNE nesúhlasím. Moje námietky boli odmeňované BANOM a mazaním príspevkov. Výsmešné odpovede ani nepočítam. Toto fórum je už dávno len grafomanským eldorádom zopár vyvolených a ja som už na čokoľvek rezignoval. Každopádne je vtipné keď sa tu oháňaš nejakou "demokraciou" alebo kreditom, keď tí čo sem veľa hodnotných príspevkov doplnili, teraz ani nemôžu prejaviť svoj názor. Pretože si im ho ty nedovolil prejaviť.To tvrdenie, že toto je objektívne fórum je len alibistická fráza. Jediné čo tu platí je to čo povieš ty. A ja s tým nemám problém, lebo s tým ani problém mať defacto nemôžem. A už vôbec neplačem za mojimi príspevkami, ktoré si mi ty znemožnil normálne dopĺňať. Na českom dabingfóre si všetky moje príspevky rozobrali ľudia, ktorí nemajú o tých dabingoch ani základné povedomie a nezrútil som sa z toho. Ale celkom by ma zaujímalo ako by si sa tváril, keby si odviedol kus poctivej práce a potom by sa pod ňu podpísal niekto iný. Je to zaujímavý pocit, zažil som ho zopárkrát. Ale ver mi, že ani tebe by som niečo také nedoprial.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1678
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Piri » Str 27.1.2021 05:09:07 quicklink

anderson píše:Ďakujem za obsiahlu odpoveď a obdivujem tvoju vlastnosť mnohými slovami nepovedať NIČ.


Aku odpoved si chcel na svoj konstruktivny komentar? Namiesto toho zas iba hucanie..

anderson píše:Vytvoril si si tu armádu verných členov, majú pridelené aj svoje farby a potom tých čo môžu napísať iba to čo im ty ako majiteľ dabingfóra schváliš, tak na akú diskusiu a demokraciu sa tu prosím hráš?


Som skvely strateg a genius. Odhalil si ma.. To je tvoja vec, ze si to myslis. Zvlastne, ze iba ty s tym mas problem a mas potrebu ma stale spominat. Ale pekne od teba, ze na mna myslis. Places ale na nespravnom hrobe, ja za to nemozem, ze ta zbavili administratorstva a uz ti ho nikdy nedali a ani moderatora. Robis presne to, naco si stazoval na inych co robili tebe. Asi len tazko by si tu nieco este pisal, ak by sme nerozhodovali ako tim. Zabudas, kto ta vratil "spat do hry". Vyloz si to uz ako chces.

****
Nechavam rozhodnutie na clenov, ak by o tuto zmenu autorstva bol zaujem, resp. o nejaku jej formu. Keby tu nebola iniciativa od samotnych clenov DF, tato tema ani nevznikne, tak nas laskovo usetri tvojej opatovnej fantazmagorie a utokov na mna/nas.

Technicky by som sa priklanal k navrhu od Bruna. Aby to robil nejaky novy mod alebo modi a autorstvo bolo ponechane.

V prvom rade je zaujem o spravovanie serialovych profilov (epizody, postavy), hercov a daberov (zoznam postav a diel). Filmovych profilov sa to ani velmi netyka.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Neaktualizovane profily a ich neaktivni autori

Poslaťod Piri » Str 27.1.2021 05:31:39 quicklink

fleury píše:prosím vás, čo je to za blbosť? Razantne odmietam tento návrh, nesúhlasím s tým, aby mi niekto bez môjho vedomia upravoval príspevky alebo spravoval profil.


Profily ti mozu modi menit kedykolvek, ak to nevyhovuje formatovaniu. Nemas sa coho obavat, ak by take nieco bolo zavedene, ked sa prihlasujes pravidelne. Napokon ako vidim, nemas vytvoreny ziadny riadny profil, o ktory by niekto mohol mat zaujem pocas tvojej neaktivity. Jeden rok je dost dlha doba. Nikto by nemohol prevziat autorstvo od vlastnika, ktory sa prihlasuje aspon raz dvakrat rocne bez jeho vysloveneho suhlasu. Staci sa vzdy pocas roka prihlasit a vsetko je OK, nikto ani neprikazuje autorovi aktualizovat svoje profily. Ak mod vidi nove doplnujuce komentare k profilu a tieto informacie este nie je su v nom, tak je jeho beznou povinnostou profil aktualizovat a komentar zmazat, najma ak vidi, ze komentar ma zopar rokov a v profile to stale nie je.

Vsetko je to len teoria, nikto zatial nic take nezaviedol.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Návrhy a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.