Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 11:16:38

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Dabéri

Re: Dabéri

Poslaťod Vavrinec » Str 20.7.2011 13:00:25 quicklink

Hurvino píše:O pseudonymech jsem psal...

Ale jsem proti tomu, aby se psal dabér familiárně, jako "Fero Kovár", "Tuli Vojtek", nebo "Dodo Bujdák". Pokud je známé jeho vlastní jméno, tak by se mělo psát oficiálně.
Pak se totiž na stejnou úroveň dostává, když je někde přečtena "Dzuríková" a jinde "Dzúriková" - stejně tak dobře by se dle toho mohlo bránit, že tak to bylo přečteno.

Ako Fero Kovár som ešte nepočul ale to je jedno ja ak poznám celé meno tak ho aj píšem ale je jasné že sa niekedy pomýlim lebo Milo môže byť aj Miloslav ale aj Milan. ale dobre píšme celé meno len bude problém keď bude fórum známe a niekto sa pokúsi ako prvý napísať obsadenie a spraví to s chybami chceš to nejako trestať alebo začneš opravovať :?:
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Dabéri

Poslaťod Hurvino » Str 20.7.2011 13:06:25 quicklink

Vavrinec píše:
Hurvino píše:O pseudonymech jsem psal...

Ale jsem proti tomu, aby se psal dabér familiárně, jako "Fero Kovár", "Tuli Vojtek", nebo "Dodo Bujdák". Pokud je známé jeho vlastní jméno, tak by se mělo psát oficiálně.
Pak se totiž na stejnou úroveň dostává, když je někde přečtena "Dzuríková" a jinde "Dzúriková" - stejně tak dobře by se dle toho mohlo bránit, že tak to bylo přečteno.

Ako Fero Kovár som ešte nepočul ale to je jedno ja ak poznám celé meno tak ho aj píšem ale je jasné že sa niekedy pomýlim lebo Milo môže byť aj Miloslav ale aj Milan. ale dobre píšme celé meno len bude problém keď bude fórum známe a niekto sa pokúsi ako prvý napísať obsadenie a spraví to s chybami chceš to nejako trestať alebo začneš opravovať :?:


Opravovat. ;) A upozorňovat. A napsat někam do pravidel. A dát odkaz na seznam správných jmen. A dělat tomu osvětu. A nebo se na to vykašlat. :twisted:
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Dabéri

Poslaťod Vavrinec » Str 20.7.2011 13:37:42 quicklink

Hurvino píše:
Vavrinec píše:
Hurvino píše:O pseudonymech jsem psal...

Ale jsem proti tomu, aby se psal dabér familiárně, jako "Fero Kovár", "Tuli Vojtek", nebo "Dodo Bujdák". Pokud je známé jeho vlastní jméno, tak by se mělo psát oficiálně.
Pak se totiž na stejnou úroveň dostává, když je někde přečtena "Dzuríková" a jinde "Dzúriková" - stejně tak dobře by se dle toho mohlo bránit, že tak to bylo přečteno.

Ako Fero Kovár som ešte nepočul ale to je jedno ja ak poznám celé meno tak ho aj píšem ale je jasné že sa niekedy pomýlim lebo Milo môže byť aj Miloslav ale aj Milan. ale dobre píšme celé meno len bude problém keď bude fórum známe a niekto sa pokúsi ako prvý napísať obsadenie a spraví to s chybami chceš to nejako trestať alebo začneš opravovať :?:


Opravovat. ;) A upozorňovat. A napsat někam do pravidel. A dát odkaz na seznam správných jmen. A dělat tomu osvětu. A nebo se na to vykašlat. :twisted:

ešte je jedna možnosť keď ideš písať príspevok dole bude upozornenie na tieto chyby aby si mohol povedať že on to tam mal len sa stačilo lepšie pozrieť
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Dabéri

Poslaťod Piri » Štv 21.7.2011 10:34:38 quicklink

tento zoznam nam bude bohato stacit, mena v profiloch musia byt smerodajne.

http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=173&t=203
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Návrhy a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.