Aktuálny čas je Uto 19.3.2024 07:11:21

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3100! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod ladno » Pia 18.1.2013 15:23:46 quicklink

Na české dabingforum často nechodím, ale dnes som tam zašiel a celkom sa mi páči ich rozbehnutá Divácka cena dabingfora, kde bežní užívatelia napíšu, aký dabing sa im za daný rok páčil najviac. Neskúsili by sme niečo podobné? Celkom by ma zaujímalo, aké dabingy užívatelia hodnotia za najlepšie za tento rok - kvalita dabingu sa síce pomaly znižuje, ale stále sú tu dabingy, ktoré stojí za to vidieť. Čo vy na to, admini?
ladno
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod Piri » Pia 18.1.2013 19:10:33 quicklink

divacke ceny su v plane. detailnejsie sme to rozoberali pred dvoma rokmi na facebooku. mozem prezredit iba tolko, ze nasa komunita ma za ciel ist ovela dalej :)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod ladno » Pia 18.1.2013 19:17:17 quicklink

Facebook účet nemám, preto na stránku Slovenský dabing nechodím. Ďakujem teda za odpoveď, celkom ma potešilo, že to už je v pláne. Som rád, že sa táto stránka plánuje aj pohnúť niekam ďalej, držím palce v snahe.
ladno
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod Piri » Pia 18.1.2013 19:21:35 quicklink

ladno píše:Facebook účet nemám, preto na stránku Slovenský dabing nechodím. Ďakujem teda za odpoveď, celkom ma potešilo, že to už je v pláne. Som rád, že sa táto stránka plánuje aj pohnúť niekam ďalej, držím palce v snahe.


vdaka :) inak ucet na FB netreba, stranky FB su verejne dostupne, akurat je tam ta otravna hlaska na registraciu... tuto stranku pouzivame ako hlavne medium. forum nam sluzi skor iba na evidenciu dabingov.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod Dado » Uto 26.8.2014 21:56:50 quicklink

Nejaká klasická cena, kde by ľudia mohli hlasovať za najlepší dabing filmu, seriálu, či najlepší výkon dabéra a dabérky v danom roku, sa teda asi neplánuje, alebo sa mýlim? Všimol som si tie ankety na FB, ktoré sú celkom zaujímavé, ale pokiaľ viem, žiadna z nich sa nevenovala konkrétne tomuto každoročnému vyhodnocovaniu, čo je podľa mňa obrovská škoda, keďže by bolo určite zaujímavé po každom roku vytvoriť nejaké nominácie v spomínaných kategóriách a nechať ľudí hlasovať.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Hlasovanie za najlepší dabing roku 2012

Poslaťod Piri » Str 27.8.2014 22:29:40 quicklink

muselo by sa do toho zapojit dostatok ludi, aby to malo efekt. ked bude hlasovat 10-20 ludi, tak to nebude mat ziadny vyznam. oficialne ceny za dabingovu tvorbu momentalne udeluje Literarny fond.

divacka cena urcite raz bude, momentalne je o to ale maly zaujem, okrem toho su s tym aj prakticke problemy, napriklad to, ze slovenske studia neuvadzaju rok vyroby a televizie strihaju titulky, takze by to nebolo ani prilis objektivne, ak by v hodnoteni neboli vsetky tituly z daneho roku...

ked vyriesime administrativne veci, bude aj tato cena udelovana. zatial mame v priprave ine veci, ale nevylucujeme, zeby sme spravili aspon formalne divacku cenu za jednotlive kategorie.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava


Späť na Návrhy a pripomienky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.