Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:16:53

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Dado » Pia 21.1.2022 14:23:59 quicklink

Spider-Man – Bez domova.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, BD, DVD, HBO MAX

V slovenskom znení: Dávid Hartl - Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Kristína Svarinská - Zendaya (Michelle „MJ“ Jones-Watsonová), Marek Majeský - Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Michal Hallon - Jacob Batalon (Ned Leeds), Martin Mňahončák - Jon Favreau (Happy Hogan), Kamil Mikulčík - Jamie Foxx (Max Dillon / Electro), Róbert Roth - Willem Dafoe (Norman Osborn / Green Goblin), Pavol Topoľský - Alfred Molina (Dr. Otto Octavius / Doc Ock), Peter Krajčovič - Benedict Wong (Wong), Roman Ferienčík - Tony Revolori (Flash Thompson), Lenka Košická - Marisa Tomei (May Parkerová), Marek Fašiang - Andrew Garfield (Peter Parker / Spider-Man), Ivan Šandor - Tobey Maguire (Peter Parker / Spider-Man), Bianka Bucková - Angourie Rice (Betty Brantová), Igor Krempaský - Arian Moayed (agent Cleary), Lucia Vráblicová - Paula Newsome (asistentka prorektora MIT), Jakub Kroner - Hannibal Buress (tréner Wilson), Vladimír Kobielský - Martin Starr (pán Harrington), Marián Miezga - J.B. Smoove (pán Dell), Juraj Predmerský - J.K. Simmons (J. Jonah Jameson), Miloslav Kráľ - Rhys Ifans (Dr. Curt Connors / Lizard), Ľubica Konrádová - Mary Rivera (Nedova starká), Juraj Kemka - Charlie Cox (Matt Murdock), Martin Kaprálik - Thomas Haden Church (Flint Marko / Sandman), Pavol Plevčík / Moloch Vlavo - Tom Hardy (Eddie Brock / Venom), Ján Koleník - Jake Gyllenhaal (Quentin Beck / Mysterio), Dušan Berky - Pat Kiernan (televízny moderátor), Ladislav Konrád a ďalší

Zvukový majster: Erich Sedlák
Preklad a úprava dialógov: Mirka Brezovská
Réžia slovenského znenia: Jakub Kroner
Vyrobilo: Sunrise Studio - 2021

Premiéra v kinách: 20. 1. 2022

Súvisí s:
Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Captain America: Občianska vojna, Doctor Strange, Strážcovia Galaxie 2, Spider-Man: Návrat domov, Thor: Ragnarok, Čierny panter, Avengers: Nekonečná vojna, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Ďaleko od domova, "WandaVision", "Falcon a Zimný vojak", "Loki", Čierna vdova, Čo keby…?, Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Eternals, "Hawkeye", "Moon Knight", Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, "Ms. Marvel", Thor: Láska a hrom, "Ja som Groot", "She-Hulk: Neuveriteľná právnička, Čierny Panter: Navždy Wakanda, Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál ||| Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3, Amazing Spider-Man, Amazing Spider-Man 2
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Dado » Pia 21.1.2022 14:35:32 quicklink

Informácie vyššie pochádzajú iba z videí z výroby dabingu, ktoré v posledných dňoch zverejňovail Itafilm a Sunrise Studio na sociálnych sieťach. Ak už niekto stihol zájsť do kina a vedel by doplniť zvyšok, budem len rád. Ja osobne nad návštevou kina (aspoň čo sa týka dabovanej verzie) v tejto chvíli dosť váham, keďže to vyzerá tak, že sa tu nebral žiadny ohľad na fan service. Pri Garfieldovi by mi to ani tak nevadilo, keďže si myslím, že Fašiang by mohol byť ešte lepšou voľbou ako Hallon z televíznych dabingov Amazing Spider-Mana. Absencia Trnavského, ktorý bol ako Green Goblin vynikajúci, však skutočne zamrzí.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Toso » Pia 21.1.2022 17:58:48 quicklink

Dabing nebol az tak zly. Sice nedodrzali spojenie ktore uvadzas ale dopadlo to celkom slusne. Napriklad dodrzali spojenie Tobieho z markizackeho dabingu Sandora.
Toso
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Pia 21.1.2022 16:38:02

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Mariuss » Sob 22.1.2022 00:05:35 quicklink

Premiéra tohto filmu a aj slovenského dabingu v kinách nebola 21.01.2022, ale 15.01.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod PeterSD » Sob 22.1.2022 12:52:01 quicklink

Počuť Roba Rotha v úlohe Batmana bolo dosť zvrátené a rola Goblina mi príde zvrátená ešte viac. Osobne v tom nevidím žiadne pozitívum, ako aj v celom dabingu. Zase "One Man Show", ako aj v prípade Justice League pre HBO GO, kde takzvaní "režiséri" bez rozmyslu obsadzujú hlava nehlava bez akejkoľvek kontinuity, ktorá má našliapnuté vo svete MCU dosť vysokú úroveň. A divím sa Sunrisu Studiu, že nechali vypustiť takýto dabing do kín. Sony Marvel dabingy pre kino sú zatiaľ najhoršie. Nechápem, ako je možné, že dabingy pre HBO GO napr. Wonder Woman, Godzilla vs Kong alebo Mortal Kombat dopadli celkom dobre.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Dado » Uto 25.1.2022 20:03:11 quicklink

Oficiálna premiéra filmu bola práve 20. januára (pôvodne som mal hore nesprávne uvedený 21. január, za čo sa ospravedlňujem). Chvíľu som aj uvažoval, či neuviesť práve dátum, kedy sa začali premietať predpremiéry. Toto však zrejme nie je jediný prípad, pri ktorom by vznikla takáto dilema, takže kvôli jednote uvádzania údajov som sa rozhodol ponechať ako premiéru štvrtok.

Dafoeov Green Goblin je dosť špecifická postava a Rothov hlas by k nej teoreticky mohol pasovať, hoci ten vekový rozdiel tam zrejme bude počuteľný. Hlavný problém vidím predovšetkým v tom ignorovaní existujúcich spojení pri postavách (aspoň Šandor ako Tobeyho Spider-Man poteší), čo bol už problém predchádzajúcej časti. Tam ma to zarazilo možno ešte viac, pretože len tak vystriedať dabéra hlavnej postavy v pokračovaní série, navyše v prostredí kinodabingu, je niečo nepochopiteľné.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod fajnes » Štv 27.1.2022 00:09:19 quicklink

Kód: Vybrať všetko
V nedávnom rozhovore nám šéfka dabingového štúdia Sunrise Michaela Majer prezradila, že aktuálne pracujú aj na dabingu k tomuto filmu. „Na nadabovanie prišiel nový Spiderman. Aj predtým sme dabovali Spidermanov a boli veľmi divácky úspešné. Réžiu sme zverili Jakubovi Kronerovi, ktorý inak dabingy nerobí, ale toto je jeho srdcovka,“ vysvetlila.

Nechápem, ako je možné, že dabingy pre HBO GO napr. Wonder Woman, Godzilla vs Kong alebo Mortal Kombat dopadli celkom dobre.

Môj skromný tip by bol, že ich nerežírovali Jakub Kroner alebo Strapo. :) Sunrise dabingy robiť vie. Ale iba v prípade, že ich robia skúsení režiséri a nie hobby tvorcovia. A to hovorím ako človek s kladným vzťahom k repu a fanúšik Lokal TV.

Čo sa týka MCU, žiaľ, napr. prechod na Disney+ síce môže znamenať dodatočné dabingy seriálov, resp. skoršie dabingy filmov, na štúdio Daniela však bude veľmi ťažké nadviazať. Ideálne by bolo, keby tie dabingy robí aj naďalej práve Daniela. Vidíme, že tvoriť kvalitne a v kontexte nejakej predošlej tvorby zďaleka nie je také jednoduché, resp. mnohým to ani len nenapadne riešiť...
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod senti125 » Sob 29.1.2022 23:26:03 quicklink

Práve som prišiel z kina. Spokojnosť až na veľký prúser Dafore - Róbert Roth. Ten vekový rozdiel je viac ako "ušividný".
senti125
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 22.12.2013 12:26:29

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod Dado » Pia 18.3.2022 23:36:53 quicklink

Doplnil som z odposluchu nejaké vedľajšie postavy. Na rozdiel od predchádzajúceho filmu v závere nie sú žiadne čítané titulky, takže údaje o štábe (zatiaľ) zostávajú neznáme.

Spravidla sa vyhýbam hodnoteniu dabingu, pokiaľ som s ním nevidel celý film. Priznám sa však, že na základe viacerých scén, ktoré som si cielene pozrel, si nie som istý, či niekedy u mňa dozrie vôľa absolvovať takýto „ucelený“ zážitok. V tomto prípade teda spravím výnimku.

Obsadenie by sa dalo rozpitvať na omnoho širšom priestore, za seba však ponúknem len tieto tri postrehy:
1. ako si slovenský dabing zaslúži výnimočný hlas Roba Rotha, tak si aj Robo Roth zaslúži, aby sa jeho účasť v dabingu stretala s náležitým prístupom zo strany tvorcov,
2. poznámku zo staršieho príspevku k obsadeniu Fašianga beriem späť - Michal Hallon sa mi v tejto úlohe pozdával omnoho viac,
3. jediný, kto sa vyrovnal pôvodnému dabérovi z televíznych dabingov predchádzajúcich sérií (a možno ho aj prekonal), je Pavol Topoľský. Ako hlas hlavného antagonistu v prvej časti tejto trilógie sem však paradoxne podľa mňa nemal byť vôbec obsadený.

V dabingu ma okrem samotného obsadenia veľmi nemilo prekvapili dve veci. Prvou je ponechanie rôznych výkrikov, povzdychov alebo citosloviec v pôvodnom znení. Osobne to vnímam ako veľmi rušivé elementy, ktoré viem pochopiť (ale nie prehliadnuť) možno v nejakej pásovej výrobe pre televízie, nie však v kinodabingu. Druhým je spôsob podania niektorých replík, pri ktorých som mal pocit, že ich dabér číta bez znalosti kontextu danej scény (a vzhľadom na opatrenia, ktoré sa podnikajú v snahe zabrániť úniku takýchto filmov ešte pred ich premiérou, to nemusí byť iba pocit). Ako názorný príklad uvediem Ivana Šandora. Počas svojho prvého výstupu Maguire pri pohľade na Garfielda začudovane skonštatuje, že nejde o kamaráta MJ a Neda. Šandor sa však namiesto toho nezmyselne pýta: „Počkať, to… to nie je váš priateľ?“. To, na čo sa snažím upriamiť pozornosť, je zreteľné aj v scéne, kedy dôjde k interakcii Maguira s Molinom. V pôvodnom znení Peter prehovorí k Dr. Octaviovi radostným tónom, rozpráva sa s ním ako so starým priateľom, ktorého vidí po dlhom čase. Šandor však prednesie väčšinu replík akýmsi opovážlivým štýlom, ktorý by pristal skôr debate so zloduchom, s ktorým o pár chvíľ zvedie boj.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spider-Man: Bez domova / Spider-Man: No Way Home

Poslaťod fajnes » Štv 14.4.2022 13:48:18 quicklink

Dado píše:Doplnil som z odposluchu nejaké vedľajšie postavy. Na rozdiel od predchádzajúceho filmu v závere nie sú žiadne čítané titulky, takže údaje o štábe (zatiaľ) zostávajú neznáme.

Dabing dopadol fajn s jednou vcelku veľkou výnimkou. Chvalabohu sa Jakub Kroner lepší vo výbere hercov, aj Duna je fajn a koniec koncov aj Spidey dvojka.

Zvuk sa mi naopak páčil, poriadne to v Boroch trieskalo ako originál. Znelo to dobre, aj keď to bolo len obyčajne kino (žiadny Atmos alebo Imax). Žiadna nutnosť potlačenia zvukov, keďže tvorcovia dostali poriadne stopy v oddelenom mixe. Oproti dvojke ale neboli pekne vychytávky ako Kolenikov hlas v 5.1. :)

Jediná vada, ktorá zabolela. Poprosím ale už nikdy Majeského na Cumberbatcha v rámci MCU. To je predsa Hawkeye. René Jankovič by určite rád prišiel, tak ako teraz prišiel na Stranga dvojku. Ako celok ale oveľa lepšie ako Spider-Man 1, či Snyderova Liga.
Prílohy
IMG_20220216_191153.jpg
IMG_20220216_191147.jpg
IMG_20220216_191139.jpg
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Ďalší

Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron