Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:52:39

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Poslaťod MoonDisney » Štv 5.5.2022 00:30:06 quicklink

Doctor Strange.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva / Doctor Strange in the Multiverse of Madness

V slovenskom znení: René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Doktor Stephen Strange), Zuzana Porubjaková - Elizabeth Olsen (Wanda Maximovová / Šarlátová bosorka), Martin Kaprálik - Chiwetel Ejiofor (Barón Mordo), Simona Augustovičová - Xochitl Gomez (America Chavez), Peter Krajčovič - Benedict Wong (Wong), Daniela Šencová - Rachel McAdams (Dr. Christine Palmerová), Erik Koníček - Jett Klyne (Tommy Maximov), Martin Nagy - Julian Hilliard (Billy Maximov), Roman Čisár - Michael Stuhlbarg (Dr. Nic West), Jana Wagnerová - Hayley Atwell (Kapitánka Carterová), Judita Bilá - Lashana Lynch (Captain Marvel), Matúš Krátky - John Krasinski (Reed Richards), Ivan Romančík - Patrick Stewart (Profesor Charles Xavier), Elena Podzámska - Charlize Theron (Clea), Andrej Kováč - Ako Mitchell, Daniel Swain (Charlie, londýnsky majster), Petra Gažíková-Lángová, Boris Farkaš a ďalší.

Preklad: Peter Sirovec
Úprava dialógov: Dagmar Bruckmayerová
Spolupracoval: Viktor Kollár
Vedúca výroby: Iveta Chmurná
Zvuk: Matej Wolf, Rudolf Nagy
Kreatívna supervízia slovenskej verzie: Maciej Eyman, Nina Strenková
Réžia slovenského znenia: Albert Vlk
Dabingové štúdio: Dab-Daniela
Mix: Shepperton International
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.

Premiéra v kinách: 5.5.2022
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Poslaťod Toso » Štv 5.5.2022 21:32:08 quicklink

Za mna podareny dabing. Ocenujem ze to malo nastarosti studio, ktore vytvorilo aj Marvelacke dabingy pre Jojku.
Toso
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Pia 21.1.2022 16:38:02

Re: Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Poslaťod Mariuss » Ned 22.5.2022 22:56:45 quicklink

Veľmi dobrý dabing. Neskutočne potešilo spojenie Ivan Romančík - Patrick Stewart. Jediné čo by som vytkol je Simona Augustovičová. Tá mi tam absolútne nepasovala.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Poslaťod fajnes » Ned 22.5.2022 23:58:26 quicklink

Dabérke Augustovičová bola veru slabá, ale je zatiaľ mladá, takže sa môže vypracovať ako napríklad kedysi Miroslava Grožáková. Tá čim je staršia, tým lepšie výkony.

Keďže som z tímu Jankovič-Cumberbatch, tak ma, samozrejme, potešilo najviac to. :) V druhom rade nadväznosť na dabing WandaVision - oproti tomuto seriálu boli preklad a dialógy ešte o chlp kvalitnejšie.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

Poslaťod m09 » Pon 23.5.2022 10:35:51 quicklink

Začnem tým, čo tu už bolo povedané, že dabing ako celok výborný. Pokračujem spojením, ktoré ma najviac potešilo. U mňa to je spojenie Daniela Šencová - Rachel McAdams to je niečo úžasné.
Ku kritike spojenia Simona Augustovičová - Xochitl Gomez poviem asi niečo v zmysle ako spomínal kolega fajnes a síce Augustovičová potrebuje ešte nabrať skúsenosti a vypracovať sa.
Končím spojením, ktoré mňa vyrušilo najviac a to Roman Čisár - Michael Stuhlbarg. Tam by som išiel cestou niekoho ako Roman Matisko dajme tomu, ale možností tam bolo viac.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.