Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:12:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod fajnes » Pia 27.5.2022 22:33:21 quicklink

165392261_c0b484_140x221.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

KINODABING

V slovenskom znení: Stanislav Král - Tom Cruise (kapitán Pete „Maverick“ Mitchell), Andrea Karnasová - Jennifer Connelly (Penny Benjaminová), Marek Fašiang - Miles Teller (poručík Bradley „Rooster“ Bradshaw), Martin Mňahončák - Jon Hamm (admirál Beau „Cyclone“ Simpson), Peter Rúfus - Val Kilmer (Tom „Iceman“ Kazansky), Miroslava Belancová - Monica Barbaro (Natasha „Phoenix“ Traceová), Pavol Plevčík - Glen Powell (Jake „Hangman“ Seresin), Ivan Romančík - Ed Harris (Chester „Hammer“ Cain), Matúš Krátky - Jay Ellis (Reuben „Payback“ Fitch), Matej Landl - Bashir Salahuddin (Bernie „Hondo“ Coleman), Tomáš Hallon - Lewis Pullman (Robert „Bob“ Floyd), Ivo Gogál - Charles Parnell (admirál Solomon „Warlock“ Bates), Roman Ferienčík - Greg Tarzan Davis (Javy „Coyote“ Machado), Dárius Koči - Danny Ramirez (Mickey „Fanboy“ Garcia), Barbora Chlebcová - Stephanie Andrea Barron (členka Comms-Tech), Patrik Vyskočil - Jake Picking (Brigham „Harvard“ Lennox), Michal Klučka - Peter Mark Kendall (Meek Engineer), Dagmar Sanitrová - Jean Louisa Kelly (Sarah Kazanská), Tomáš Majláth - Raymond Lee (Logan „Yale“ Lee), Miroslava Grožáková - Lyliana Wray (Amelia), Katarína Križanová, Peter Krajčovič, Petra Vajdová, Jakub Abrahám, Tibor Vokoun, Marián Lipták, Michal Blaho, Roman Čisár, Andrej Kováč, Ľubica Očková, Mária Landlová, Martina Dolná, Petra Lángová, Nina Martinkovičová, Dušan Szabó (titulky)

Produkcia: Rastislav Jakubek
Preklad: Michal Gašpar
Úprava dialógov: Dominik Beňuš
Zvuk: Erich Sedlák
Asistentka réžie: Andrea Prextová
Supervízia: Michaela Majer
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio pre CinemArt SK / Paramount Pictures

Premiéra: 26. 5. 2022

Súvisí s:
Top Gun
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod MoonDisney » Pia 27.5.2022 22:47:47 quicklink

fajnes píše:Vyrobilo: Sunrise Studio pre CinemArt SK / Paramount Pictures


Dabing sa robil iba pre Paramount, CinemArt je iba distribútor
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod dementus996 » Pia 27.5.2022 23:02:24 quicklink

Prave idem z kina a musim povedat, ze som si to nesmierne uzil. Fantasticky film a fantasticky dabing. Robil som si poznamky, ale vidim, ze kolega bol rychlejsi :D Pred kinom som si pustil jednotku s markizackym dabingom a prijemne ma prekvapilo, ze vo flashbacku na Goosea som pocul Sandora. A co sa tyka Vala Kilmera, ja som tam pocul hlas Petra Rufusa.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod fajnes » Pia 27.5.2022 23:13:56 quicklink

CinemArt mal byť súčasťou procesu, tak som ich tam napísal. Ak sa ešte niekto chystá do kina, skontrolujte prosím hlas Vala Kilmera. Myslím, že to bol Dušan Szabó, ale už si nepamätám. Mal tam totiž len pár viet. Vďaka.

Inak je dabing od tímu ľudí, ktorí robili aj Fast 9. Michal Hallon je schopný režisér, spokojnosť. :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod m09 » Pon 30.5.2022 09:36:09 quicklink

Na papieri to vyzerá veľmi dobre. Dúfal som, že na Kilmera pôjde Višňovský ale pokiaľ tam nehrá výraznú postavu. Ešte spojenie Romančík - Harris mi príde také, že na každého herca 65+ budeme obsádzať niekoho z dvojice Romančík/Kovár. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod Mariuss » Str 1.6.2022 22:57:00 quicklink

Vynikajúci dabing. Hodnotím tak na 90%.

Obsadenie je takmer dokonalé. Eda Harrisa mohol kľudne dabovať Dušan Szabó, ktorý ho už viackrát parádne nadaboval (napríklad v Skale). Vekovo by to myslím tiež +- sedelo. No Romačík bol tiež veľmi dobrá voľba vzhľadom na to, ako herec zostarol. Čo sa týka Vala Kilmera (určite to nie je Dušan Szabó), ten povie vo filme dokopy 5 viet a aj to chrapľavým hlasom, takže to, že ho nedabuje spätý herec zamrzí, ale nie je to nič hrozné. Ja som naňho vždy mal najradšej Ema Hasona (Lovci levov), a aj vzhľadom na to že Emo nedabuje kvôli zničenému hlasu, tak tu by zapasoval ideálne :D Stanislav Král je samozrejme jediná voľba na Toma Cruise-a (žiadny Tomáš Maštalír, ako v Samurajovi !) Najlepšie spojenia pre mňa sú jednoznačne Martin Mňahončák - Jon Hamm a Pavol Plevčík - Glen Powell. Za toto tlieskam !

Preklad je... veľmi dobrý. Akurát by som zminimalizoval nadávky ako "do riti" na nevyhnutné minimum :D... a trochu pritvrdil. Ale zase nemôžem povedať, žeby tam nepadali tvrdé výrazy, čo samozrejme pri takomto filme len a len poteší. Niektoré vety mohli byť preložené lepšie - svižnejšie, a znova opakujem, netreba sa báť preložiť vetu čo "najpamätnejšie", hoc aj na úkor nie 100%-nej synchronizácie s perami ! Chcem už konečne späť dobu kedy slovenský dabing produkoval pamätné hlášky ako z filmu Armageddon, Con-Air, 60 sekúnd atď...

A čo som videl a počul, tak po Rýchlo a Zbesilo 9 tu máme ďalší slovenský kinodabing namixovaný do Dolby Atmos !!! Čo je úplne že geniálne. A zvlášť pri takomto filme.

Na záver len zhrniem, že máme ďalší vynikajúci dabing, ktorý hrdo odporúčam každému, kto sa chystá do kina.
Veľké ďakujem Sunrise studiu, Michalovi Hallonovi, všetkým tvorcom a pani Majerovej za to, že takýto (dovolím si už s predstihom tvrdiť) kinohit a budúci kult má vysokokvalitný slovenský dabing ! Fantázia !

A teraz už chýba len posledné.... VYDAŤ TENTO DABING NA BLU-RAY !!!
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod dementus996 » Štv 2.6.2022 07:20:20 quicklink

Postavu Icemana nakoniec daboval Peter Rúfus. Mali tri verzie - Vajda, Višňovský, Rúfus. Potvrdilo mi to samotné štúdio.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod Komi » Pia 3.6.2022 22:23:30 quicklink

dementus996 píše:Postavu Icemana nakoniec daboval Peter Rúfus. Mali tri verzie - Vajda, Višňovský, Rúfus. Potvrdilo mi to samotné štúdio.

Dobrý deň, mohla by som sa opýtať, kto konkrétne Vám túto informáciu potvrdil od nás. Vopred ďakujem za odpoveď. MM

PS: Všetkým ďakujeme za pochvalu, veľmi to poteší.
Komi
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 2.5.2022 11:32:13

Re: Top Gun: Maverick / Top Gun: Maverick

Poslaťod dementus996 » Sob 4.6.2022 11:09:43 quicklink

Komi píše:
dementus996 píše:Postavu Icemana nakoniec daboval Peter Rúfus. Mali tri verzie - Vajda, Višňovský, Rúfus. Potvrdilo mi to samotné štúdio.

Dobrý deň, mohla by som sa opýtať, kto konkrétne Vám túto informáciu potvrdil od nás. Vopred ďakujem za odpoveď. MM

PS: Všetkým ďakujeme za pochvalu, veľmi to poteší.

Dobry den, spytal som sa na Instagrame vasho studia a takuto som dostal odpoved, ale neviem kto ju konkretne pisal :)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.