Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:59:04

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the...

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the...

Poslaťod dementus996 » Pia 26.5.2023 12:01:19 quicklink

Spider-Man: Across the Spider-Verse

spiderman cez paralelne svety min.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

KINODABING

V slovenskom znení: Jakub Kroner - Shameik Moore (Miles Morales / Spider-Man), Natália Kóšová - Hailee Steinfeld (Gwen Stacyová / Spider-Woman), Kamil Mikulčík - Oscar Isaac (Miguel O'Hara / Spider-Man 2099), Dušan Cinkota - Jake Johnson (Peter B. Parker / Spider-Man), Martina Kmeťová - Issa Rae (Jessica Drewová / Spider-Woman 616), Martin Kaprálik - Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Kristína Turjanová - Lauren Vélez (Rio Moralesová), Kamila Magálová - Rachel Dratch (riaditeľka Weberová), Lukáš Pišta - Daniel Kaluuya (Hobart 'Hobie' Brown / Spider-Punk), Daniel Ratimorský - Andy Samberg (Ben Reilly / Scarlet Spider), Dárius Koči - Jason Schwartzman (Jonathan Ohnn / Spot), Tomáš Hallon - Karan Soni (Pavitr / Spider-Man India), Dominika Žiaranová - Amandla Stenberg (Margo Kess / Spider-Byte), Juraj Predmerský - Jorma Taccone (Adrian Toomes / The Vulture) + J.K. Simmons (LEGO J. Jonah Jameson), Miloslav Kráľ - Shea Whigham (George Stacy), Marián Miezga - Mahershala Ali (strýko Aaron), Richard Stanke - John Mulaney (Spider-Prasa), René Jankovič - Donald Glover (Prowler), Boris Valábik - Ezekiel Sims (Spider-Terapeut), Marián Gáborík - Michael Rianda (Spider-Pacient), Michal Hallon - Nic Novicki (LEGO Spider-Man), Bianka Bucková - Greta Lee (Lyla), Dušan Berky - Ziggy Marley (Lenny), Peter Rúfus - Taran Killam (Webslinger), Martin Klinčúch - Peter Sohn (Ganke), Natália Puklušová - Nina Lentini (Betty), Zuzana Porubjaková - Ayo Edebiri (Glory), Andrea Bučko - Nicole Delaney (MJ), Alena Pajtinková - Melissa Sturm (Mary Jane), Filip Tůma - Leland 'Metro Boomin' Wayne (Metro Spider-Man), Daniela Šencová - Danielle Perez (Charlotte Weberová / Sun-Spider), Dušan Brachna (Spider-man Iron), Dušan Szabó (komentáre), Dominika Kavaschová, Milada Rajzíková, Ľubica Očková, Tibor Vokoun, Ivan Laca, Rastislav Sokol, Marek Majeský a ďalší.

Zvuk: Erich Sedlák
Produkcia: Andrea Prextová
Asistentka réžie: Mária Graňáková-Peciarová
Preklad a úprava: Miroslava Brezovská
Réžia: Jakub Kroner
Vyrobilo: Sunrise Studio - 2023

Premiéra: 1.6.2023

Súvisí s: Spider-Man: Paralelné svety
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the

Poslaťod fajnes » Sob 3.6.2023 12:27:30 quicklink

Takýto materiál musí režisérovi LokalTV zákonite sedieť ako riť na šerbel. Kvitujem casting z iných animákov ako napríklad Tinu.

Keď sa skombinuje preklad Mirky Brezovskej s Kronerovým citom na úpravu dialógov do slangovejšej reči, tak to dostáva tu správnu šťavu. Opäť výborný, správne dunivý zvuk v Dolby Atmos sále.

Jediné mínus je tak trochu Affleckovský syndróm, keď je režisér lepší za stoličkou ako za mikrofónom. To ale platí len čiastočne, pretože Kroner má po otcovi výborný hlas. Akurát nahovoriť malého chlapca je úplne iné ako napríklad robiť legendárneho Rytmausa či Pattinsona v Batmanovi. V dvojke je síce starší, ale stále to nie je ono.

Celkovo super práca ako v prípade jednotky. Už teraz sa teším na trojku.
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the

Poslaťod lubo » Štv 8.6.2023 11:40:26 quicklink

Ja si myslím, že Mary Jane bola Alena Pajtínková.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the

Poslaťod dementus996 » Štv 8.6.2023 18:36:45 quicklink

lubo píše:Ja si myslím, že Mary Jane bola Alena Pajtínková.


Ja som tam tiež počul skôr Pajtinkovú (ak sa bavíme o scéne pri postieľke, kde sa rozpráva s Cinkotom), ale pravdepodobne bola Bučko iná MJ. Film si už nepamätám natoľko, aby som si spomenul, koľko verzií Mary Jane sa objavilo. Podľa info na internete by mali byť dve postavy MJ, doplnil som teda aj Pajtinkovú.

Tu prikladám foto zo záverečných titulkov (netvrdím, samozrejme, že tu sa chyba stať nemohla)
spide man titulky.jpg
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Spider-Man: Cez paralelné svety / Spider-Man: Across the

Poslaťod lubo » Štv 8.6.2023 20:06:08 quicklink

dementus996 píše:
lubo píše:Ja si myslím, že Mary Jane bola Alena Pajtínková.


Ja som tam tiež počul skôr Pajtinkovú (ak sa bavíme o scéne pri postieľke, kde sa rozpráva s Cinkotom), ale pravdepodobne bola Bučko iná MJ. Film si už nepamätám natoľko, aby som si spomenul, koľko verzií Mary Jane sa objavilo. Podľa info na internete by mali byť dve postavy MJ, doplnil som teda aj Pajtinkovú.

Tu prikladám foto zo záverečných titulkov (netvrdím, samozrejme, že tu sa chyba stať nemohla)
spide man titulky.jpg


Áno, pri postieľke. Podľa mňa Bučko bola jedna z tých troch dievčat, s ktorými Gwen na začiatku hrala v kapele, vidím na tvojom obrázku Em Jane, tak to mohlo byť jej meno a Mary Jane bola tá ryšavá pri postieľke. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.