Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 13:20:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Jurský svet: Nadvláda / Jurassic World: Dominion

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Jurský svet: Nadvláda / Jurassic World: Dominion

Poslaťod Mariuss » Pon 13.6.2022 23:47:18 quicklink

166305389_a13875.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Chris Pratt (Owen Grady), Elena Podzámska - Bryce Dallas Howard (Claire Dearingová), Andrea Karnasová - Laura Dern (Ellie Sattlerová), Štefan Bučko - Sam Neill (Alan Grant), Dušan Jamrich - Jeff Goldblum (Ian Malcolm), Judita Bilá - DeWanda Wise (Kayla Wattsová), Ondrej Kaprálik - Mamoudou Athie (Ramsay Cole), Martina Kapráliková - Isabella Sermon (Maisie Lockwoodová / mladá Charlotte Lockwoodová), Miroslav Trnavský - Campbell Scott (Lewis Dodgson), Igor Krempaský - BD Wong (Dr. Henry Wu), Martin Kaprálik - Omar Sy (Barry Sembène), Peter Makranský, Juraj Bača, Lenka Debnárová, Dominik Budinský, Alex Koníček, Sára Martináková, Goran Martinkovič, Jana Wagnerová, Nina Martinkovičová, Katarína Križanová, Natália Kóšová, Adriana Viešová, Gabriela Škrabáková, Dárius Koči, Daniel Hudák, Martin Hronský, Karol Čálik, Eduard Valašík, Tomáš Krištof, Oliver Oswald, Jakub Ružička, Martin Zatovič, Tomáš Hallon, Tomáš Majláth, René Jankovič (titulky)

Produkcia: Juraj Martinák
Asistentka réžie: Adriena Poláková
ADR: Marián Štubňa
Preklad a dialógy: Anna Kompasová
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Pripravila: Spoločnosť DIMAS - 2022

Premiéra v kinách: 09. 06. 2022

Súvisí s:
Stratený svet: Jurský park, Jurský svet, Jurský svet: Zánik ríše
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1066
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Jurský svet: Nadvláda / Jurassic World: Dominion

Poslaťod Mariuss » Uto 14.6.2022 01:08:13 quicklink

No konečne niekto obsadil Štefana Bučka ! KONEČNE ! Jeho nezameniteľný hlas v dabingu veľmi chýba. A hoci som na Sama Neila alias legendárneho Alana Granta chcel počuť Petra Rúfusa, tak Štefan Bučko je za mňa hneď druhá možnosť, takže - môže byť !
Horšie je to z Jeffom Goldblumom. Akokoľvek sa snažím, nedokážem pochopiť prečo ho dabuje 80-ročný Dušan Jamrich. Na jednej strane som veľmi rád, že pán Jamrich ešte dabuje, lebo jeho hlas je priam legendárny a bál som sa, že kvôli veku ho už nebudeme počuť... no nie len vekovo, ale hlavne farbou hlasu sa k danému hercovi absolútne nehodí. Predviedol však veľmi dobrý výkon, takže všetká česť. No osobne som dúfal skôr v obsadenie Mareka Ťapáka, ktorý Jeffa tak perfektne nadaboval v populárnom slovenskom dabingu Dni nezávislosti (nechápem prečo toto skvelé spojenie nikto nevyužíva). Prípadne Jozef Vajda je tiež prijateľná voľba.

Zvyšok obsadenia je super, aj keď Chris Pratt - Tomáš Maštalír... neviem no. Na jednej strane je pravda, že Michal Hallon ma príliš mlado znejúci hlas, no určite je to lepšia voľba ako starší a drsnejší Maštalírov hlas, ktorý sa Prattovi hodí ešte menej.

Preklad bol celkom podarený, bolo tam dokonca zopár veľmi zábavných hlášok kedy sa smialo celé kino, a to je vždy dobré znamenie. Zopár viet mi prišlo trochu zvláštnych, no to mohlo byť aj tým, že už originál bol zvláštny.

Celkovo som s dabingom spokojný (až na spojenie Dušan Jamrich - Jeff Goldblum). No ešte tomu k dokonalosti čo to chýba. 80%
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1066
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Jurský svet: Nadvláda / Jurassic World: Dominion

Poslaťod m09 » Uto 14.6.2022 10:50:30 quicklink

Tých 80% sa mi zdá veľa ale percentuálne to hodnotiť nebudem. Idem asi za radom čiže Tomáš Maštalír - Chris Pratt za mňa určite nie. Ak už nie Michal Halon tak aspoň Krajčovič. Volil by som toho Hallona mne až tak mlado neznie je to akurát.
Ďalej Elena Podzámska - Bryce Dallas Howard zase by som šiel cez niekoho hlasovo mladšieho napríklad Šencová/ Porubjaková/ Turjanová/ Bilá. Na Podzámsku to zatiaľ určite nie je. Ak už niekde Podzámsku obsadiť tak na Lauru Dern aj keď tam bola super aj Karnasová.
Štefan Bučko - Sam Neill za mňa úplne mimo misu. Tiež som rád, že Bučko dabuje len nech je aj vodne obsadený. Pritom tých možností tam je niekoľko určite Szabó/ Rúfus ale aj taký Višňovský by nebol od veci.
Dušan Jamrich - Jeff Goldblum to je to isté čo s Bučkom, že ho síce rád počujem v dabingu a veľmi rád len ho treba vhodnejšie obsadiť. Taký Ťapák by už dnes znel pre zmenu príliš mlado opak Jamricha, ktorý ho tu zostaroval. Ťapák by ho zas hrozne omladil. Volil by som samozrejme Vajdu to je dnes prakticky jediný, ktorého si viem predstaviť.
Zvyšok obsadenia potešil. Dabing ako celok tiež. Top gun to nie je ani posledné Fantastické zvery či Doktor strange, ale nie je to ani prepadák.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.