Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 16:42:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars Story

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars Story

Poslaťod Dado » Pia 16.12.2016 18:36:18 quicklink

Rogue One - A Star Wars Story.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, DISNEY+

V slovenskom znení: Lucia Bugalová - Felicity Jones (Jyn Erso), Ivan Šandor - Diego Luna (Cassian Andor), Ján Tréger - Alan Tudyk (K-2SO), Martin Zatovič - Donnie Yen (Chirrut Îmwe), Matej Landl - Wen Jiang (Baze Malbus), Michal Klučka - Ben Mendelsohn (Orson Krennic), Alfréd Swan - Forest Whitaker (Saw Gerrera), Marek Fašiang - Riz Ahmed (Bodhi Rook), Peter Kočiš - Mads Mikkelsen (Galen Erso), René Jankovič - Jimmy Smits (Bail Organa), Miroslav Trnavský - Alistair Petrie (generál Draven), Dagmar Sanitrová - Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Ján Greššo - Ben Daniels (generál Merrick), Ján Mistrík - Stephen Stanton (admirál Raddus), Jozef Šimonovič - Ian McElhinney (generál Dodonna), Igor Krempaský - Fares Fares (senátor Vaspar), Stanislav Král - Jonathan Aris (senátor Jebel), Michaela Kapráliková-Medvecová - Sharon Duncan-Brewster (senátorka Pamlo), Ivo Gogál - James Earl Jones (Darth Vader), Andrea Somorovská - Valene Kane (Lyra Erso), Martina Kapráliková - Beau Gadsdon (mladá Jyn), Vladimír Kobielský - Duncan Pow (seržant Melshi), Tomáš Horváth - Jordan Stephens (desiatnik Tonc), Roman Matisko - Daniel Mays (Tivik), Jozef Benedik - Andy de la Tour (generál Hurst Romodi), Martin Vitek - Richard Cunningham (generál Ramda), Michal Hallon - James Harkness (vojak Basteren), Barbora Žilecká - Ingvild Deila (princezná Leia Organa), Juraj Predmerský - Guy Henry (guvernér Tarkin), Štefan Skrúcaný - Anthony Daniels (C-3PO), Ivan Laca (imperiálny oznamovateľ), Jakub Ružička (povstalecký dispečer), Zuzana Kyzeková (pilotka U-Wing), Alfréd Aczel (povstalecký technik), Peter Kollárik (povstalecký dôstojník na mostíku), Martin Hronský (imperiálny dôstojník), Jakub Abrahám, Andrej Anderko, Marián Andrísek, Milan Bartošek, Přemysl Boublík, Jozef Domonkoš, Michal Dutka, Tibor Frlajs, Petra Gažíková-Lángová, Ladislav Konrád, Matúš Krátky, Marián Lipták, Miroslav Málek, Petra Palevičová, Lukáš Pavlásek, Stanislav Staško, Jeanette Švoňavská, Tibor Vokoun, Michael Vrzala

Zvuk: Jonatán Pastirčák, Peter Ondrejička, Pavol Bartovic
Vedúci výroby a supervízia: Dušan Hájek
Výroba: Patrícia Kubovská
Asistentka réžie: Nina Strenková
Kreatívny supervízor: Maciej Eyman
Preklad a dialógy: Nina Strenková
Réžia: Ivan Laca
Mixing Studio: Shepperton International
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
Dabingové štúdio: Saturn Postproduction v štúdiu Creative Music House - 2016

Premiéra v kinách: 15. 12. 2016

Súvisí s:
Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej, Hviezdne vojny: Epizóda V - Impérium vracia úder, Hviezdne vojny: Epizóda VI - Návrat Jediho, Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizóda II - Klonovaní útočia, Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov, Star Wars: Sila sa prebúdza, Star Wars: Poslední Jediovia, Star Wars: Vzostup Skywalkera, Solo: A Star Wars Story
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Dado » Pia 16.12.2016 18:52:17 quicklink

Saturn (zatiaľ) nezverejnil presskit s informáciami o dabingu, no na svojom webe aspoň uverejnil bohatú zbierku fotografií z príprav slovenského znenia, na ktorých sú pripísané aj mená dabérov a postavy, ktorým prepožičali hlas. Údaje spísané v hlavnom príspevku teda pochádzajú práve odtiaľ, stále však chýbajú niektoré dôležité postavy (napríklad K-2SO, ktorého stvárnil Alan Tudyk).

Dabing som zatiaľ nemal možnosť počuť, takže prípadné hodnotenie si pochopiteľne nechávam až na čas po zhliadnutí filmu. Niektoré spojenia už na papieri vyzerajú pomerne diskutabilne (Alfréd Swan - Forest Whitaker), celkovo to však nevyzerá zle a návrat Ivana Gogála k Darthovi Vaderovi je minimálne pre mňa úžasnou správou. Na druhej strane ma však veľmi mrzí, že Miroslav Trnavský nenadabuje Baila Organu. Po minuloročnom obsadení siedmej epizódy som sa síce už nespoliehal na to, že si samotní ľudia od Disneyho ustrážia zachovanie dabérov u vracajúcich sa postáv, avšak keď človek vidí Trnavského meno u inej dôležitej postavy (navyše uvedenej hneď po Organovi), tak sa pocitu sklamania v tomto smere jednoducho nevyhne.

Ešte by som mal jednu poznámku k veci, ktorá sa netýka samotného dabingu. Osobne mi je trochu ľúto, že Saturn napokon podľahol tlaku všelijakých internetových odborníkov a vrátil sa k pôvodnému názvu, ktorý nie je väčšina týchto ľudí ani len schopná správne prečítať. Dnes je síce v móde byť pozérom a dávať všade prednosť angličtine, ktorá znie tak hrozne "kúl", ale ako už vo svojom dávnejšom článku spomínal František Fuka, keď obhajoval český preklad Rogue One ako Darebák Jedna (čo sa u susedov samozrejme taktiež neujalo) - označenie 'Rogue' neznie pre dnešných amerických divákov o nič menej vtipne, naivne a zastaralo. Mimochodom, v dabingu Epizódy V sa u nás Rogue prekladalo ako Lotor.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Jack2410 » Sob 17.12.2016 18:11:22 quicklink

Je super, že Saturn zverejňuje aspoň takto informácie k dabingom...je to aspoň malý spôsob, ako dať najavo, že im nie sú ukradnutí diváci. Za Darth Vadera chválim...pri ostatných sa nechám prekvapiť, ako to dopadne :) U nich by ma ale veľmi zaujímalo, ako to bude s Kráskou a Zvieraťom...dúfam, že na Emmu Watson zvolia aj napriek všetkému (a faktu, že sa snažia dodržiavať postavové spojenia z animáku - aspoň podľa traileru to tak vyzerá) Táňu Pauhófovú. Neviem si na ňu totižto predstaviť lepší hlas. Ak je s nimi niekto v kontakte, bolo by super za to trošku "lobovať" O:) :D
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Dado » Ned 25.12.2016 22:35:46 quicklink

V prípade Krásky a zvieraťa bude určite zaujímavé sledovať, ako nakoniec vyriešia obsadenie Emmy Watson. Vo filme totiž nepochybne zaznejú aj viaceré piesne a osobe si nie som istý, či má Táňa nejaké skúsenosti so spevom (aj v prvom dabingu Aladina ju v muzikálových pasážach nahradila Eva Sakálová). Samozrejme by sa to dalo podobne riešiť aj tu, no v Saturne sa za posledné roky k podobnému kroku neuchýlili ani raz a vždy obsadili do hlavnej ženskej úlohy herečku, ktorá si zobrala na starosť dialógy aj spev danej postavy.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Jack2410 » Pon 2.1.2017 20:22:58 quicklink

Vidíš...tak to mi nenapadlo...ale zasa ja si takýto prípad pamätám aj z novšieho Na vlásku, kde Flynna daboval Ferienčík, no pieseň naspieval Matej Koreň...a dabing vytvoril Saturn...aj keď je pravda, že to tiež nie je práve najnovší dabing :-\ som naozaj zvedavý, ako to dopadne pretože v traileri sa mi chvíľkami zdalo, ako keby Emmu dabovala Alžbeta Bartošová (rovnako ako v animovanej verzii) no je pravda, že len občas...ale tak pre dobro filmu dúfam, že sa až tak veľmi skalopevne nebudú fixovať na pôvodných dubberov...aj keď pri ostatných postavách hlasy sedeli dobre :-)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Dado » Uto 3.1.2017 15:32:27 quicklink

Pri mužských rolách to zvyknú robiť, aj nedávno vo Vaiane bol na jednu z postáv obsadený Tomáš Palonder, no v speváckych pasážach ho (pre mňa nepochopiteľne) zastúpil Robo Papp. V prípade ženských hrdiniek sa však tomu dlhodobo úspešne vyhýbajú. No na druhej strane je spojenie Táne s Emmou natoľko zaužívané a predovšetkým všeobecne známe, že sa snáď v Saturne nebudú uchyľovať k nejakým podivným experimentom, ktoré by zbytočne zdvihli vlnu nevôle u ľudí.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Kyselinar2 » Str 30.1.2019 16:01:19 quicklink

kto bol reziserom tohto dabingu ? Ved to je tak cajovy vykon az na zaplakanie, hlavne u daberky Felicity Jones( maju aspon nieco spolocne ani jej herecky vykon nie je ani len priemerny ) Ale co je najhorsie, neni to to najvacsie zlo. SW epizody IV az VI , daboval Luka Skywalkera Michal Klucka(mimochodom velmi dobre a bravurno zvladnuty jeho dabing) , a postavu Obi Wana v epizodach I az III Jan Treger. Ale ze Klucka bude dabovat aj riaditela Kreniga ( co absolutne nesedi Kluckov hlas ku danej postave kedze ma mlady hlas a dabuje starsiu postavu !) v rovnakom Star Wars univerzu, tak toto povazujem za taku odflaknutu robotu a taky preslap, ze vstupenie do exkrementu je priam labutia piesen . Jan Treger daboval K2, tiez nesuhlasim s tymto vyberom. Totalna tupost a nevsimavost dabingovych reziserov tlieskam- :? :shock:
Kyselinar2
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 28.1.2019 09:54:38

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Dado » Štv 31.1.2019 16:13:59 quicklink

Meno režiséra dabingu, podobne ako ani mená ostatných ľudí podieľajúcich sa popri dabéroch na tvorbe tohto dabingu, distribučná spoločnosť v čase premiéry nezverejnila. Avšak vzhľadom na to, že réžiu v prípade Epizód VII a VIII, rovnako ako aj pri Solo: A Star Wars Story mal na starosti Ivan Laca, sa ako najpravdepodobnejšia javí práve táto možnosť.

Čo sa týka samotného hodnotenia, nemám veľmi čo dodať. Ani jeden z vyššie uvedených filmov podľa môjho názoru nedosahuje, aspoň z pohľadu obsadenia, úroveň televízneho dabingu Epizód IV-VI a kinodabingu Epizód I-III. Avšak Rogue One som ako jediný z nich so slovenským dabingom ani len nedokázal dopozerať, čo sa mi vo všeobecnosti stáva veľmi zriedka.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod PeterSD » Štv 31.1.2019 16:29:16 quicklink

Súhlasím s hodnoteniami vyššie. Prvé 3 časti sú urobené na vysokej úrovni, rovnako, aj časti, ktoré sú zo 70-80 tých rokov. No tie najnovšie a posledné časti Star Wars sú hanbou celej tejto SW ságy, a hanbou sú aj dabingy Saturnu v poslednom čase.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Rogue One: A Star Wars Story / Rogue One: A Star Wars St

Poslaťod Lacko5 » Ned 26.4.2020 20:11:38 quicklink

Lukáš Pavlásek? To tam daboval ten český herec alebo len nejaký jeho menovec?
Lacko5
100+
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Pia 10.3.2017 21:07:43

Ďalší

Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.