Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:45:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Aladin / Aladdin (2019)

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod Dado » Pon 6.5.2019 13:31:12 quicklink

Aladin (2019).jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

KINODABING

V slovenskom znení: Dávid Hartl - Mena Massoud (Aladin), Miroslava Gális Partlová - Naomi Scott (Jazmína), Pavol Plevčík - Will Smith (Džin), Štefan Martinovič - Marwan Kenzari (Jafar), Milan Bahúl - Navid Negahban (sultán), Alžbeta Dvoranová - Nasim Pedrad (Dalia), Michal Hallon - Billy Magnussen (princ Anders), Peter Krajčovič - Alan Tudyk (Iago), Samuel Kennedy - Imran Yusuf (Omar), Martina Kapráliková - Taliyah Blair (Lian), Michal Klučka - Amir Boutrous (Jamal), Martin Hronský - Numan Acar (Hakim), Jakub Ružička - ??? (strážca vo väzení), Ján Tréger - ??? (strážca), Milada Rajzíková - Nina Wadia (Zulia), Vladimír Jedľovský - Frank Welker (hlas jaskyne zázrakov), Andrea Kružliaková, Andrea Martvoňová, Ajedndrej Kováč, Anna Gičová, Barbora Medeková, Diana Minarovičová, Erik Holovka, Filip Šebesta, Jakub Abrahám, Jakub Gogál, Jarmila Pufflerová, Jeanette Švoňavská, Jozef Domonkoš, Kristína Vhlíková, Ladislav Konrád, Marián Andrísek, Martin Vitek, Michael Vrzala, Michal Blaho, Michal Candrák, Michal Stahl, Natália Kajzerová, Nina Kollárová, Pavol Štefánek, Petra Gažíková-Lángová, Radovan Tomeš, René Jankovič, Romana Orlická, Slávka Horváthová, Terézia Jacová, Viktor Nižník

Pieseň: Arabská noc (2019)
Spev: Pavol Plevčík, zbor

Pieseň: Krok pred
Spev: Dávid Hartl, zbor

Pieseň: Krok pred (1. repríza)
Spev: Dávid Hartl

Pieseň: Bez slov (1. časť)
Spev: Miroslava Gális Partlová

Pieseň: Priateľ ako ja
Spev: Pavol Plevčík, zbor

Pieseň: Princ Ali
Spev: Pavol Plevčík, zbor

Pieseň: Svet úžasný
Spev: Dávid Hartl, Miroslava Gális Partlová

Pieseň: Krok pred (2. repríza)
Spev: Dávid Hartl

Pieseň: Bez slov (2. časť)
Spev: Miroslava Gális Partlová

Preklad: Daniel Feranec
Dialógy: Dušan Hájek
Hudobný režisér: Martin Štefánik
Texty piesní: Marián Brezáni
Zvuk: Jonatan Pastirčák, Peter Ondrejička
Vedúci výroby a supervízia: Dušan Hájek
Výroba: Patricia Kubovská
Asistentka výroby: Nina Strenková
Supervízia slovenskej verzie: Magdalena Dziemidowicz, Jarek Wójcik
Réžia: Ivan Laca
Mixing Studio: Shepperton International
Produkcia slovenskej verzie: Disney Character Voices International, Inc.
Výroba slovenskej verzie: Saturn Postproduction v štúdiu Creative Music House - 2019

Premiéra v kinách: 23. 5. 2019
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod Dado » Pon 6.5.2019 13:37:01 quicklink

Toto je zatiaľ všetko, čo Saturn na svojom webe zverejnil. Pri Džinovi som dúfal v obsadenie Dana Dangla, Pavol Plevčík sa mi takto na papieri príliš nepozdáva, ale je to dosť špecifická postava, takže sa nechám prekvapiť. Na druhej strane sa mi však páči obsadenie Dávida Hartla a najmä Mirky Partlovej, ktorej výkon v Autách 3 bol podľa mňa skvelý a myslím, že i táto rola by jej mohla sadnúť. Navyše sa tak po dlhšom čase dočkáme nového hlasu v prípade niektorej z Disneyho princezien. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod PeterSD » Pon 6.5.2019 14:54:06 quicklink

Je to škoda, nevidím žiaden progres v kvalite obsadenia dabingov od Saturnu. Darmo sa bude Saturn oháňať tým, že to schválil Disney a v prípade Star Wars samotný Lucas. Oni o slovenskom dabingu nemajú ani páru, preto kývnu na všetko a naši sú spokojní. Preto slovenské dabingy v kine nenavštevujem skoro vôbec. A keďže redabing v tomto prípade nie je možný, originál nikdy nesklame. ;)
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod MoonDisney » Pon 6.5.2019 19:35:38 quicklink

Mne tu neskutočne chýba Alžbeta Bartošová ktorá je podla mňa spolu so Zuzanou Šťastnou najlepšími Disney princeznami :/ Ale hádam Mirka to zvládne :) Neviete či budú postavy aj spievať ?
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod Dado » Pia 17.5.2019 20:14:25 quicklink

Saturn už stihol zverejniť aj presskit, v ktorom však nanešťastie nie sú žiadne dodatočné informácie tak, ako kedysi touto formou poskytovali. Doplnil som teda aspoň pár mien, ktoré pridali zároveň s fotografiami z výroby dabingu. Medzi dabérov sa tam s najväčšou pravdepodobnosťou zamiešali aj osoby, ktoré mali na starosti výlučne spev.

Zároveň som trochu porovnával tie krátke úryvky piesne A Whole New World z traileru s celou piesňou v dabovaných verziách a vyzerá to tak, že preklady piesní budú prebrané z 2. dabingu pôvodného animovaného filmu, ktorý tak zrejme mal na starosti taktiež Saturn. Preklad Aladinových veršov je totiž navlas rovnaký, pri Jazmíne sú v prípade traileru nejaké menšie zmeny. Ak ma neklame sluch, tak napríklad jej verš "I'm like a shooting star", ktorý bol v dabingu animáku preložený ako "Som ako hviezdy pád", je v rámci traileru z nejakého dôvodu preložený ako "Som ako hviezdny prach", čím sa stráca myšlienka originálu a s ňou i rým v preklade.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod MoonDisney » Uto 24.9.2019 17:13:02 quicklink

Preklad: Daniel Feranec
Dialógy: Dušan Hájek
Hudobný režisér: Martin Štefánik
Texty piesní: Marián Brezáni
Zvuk: Jonatan Pastirčák, Peter Ondrejička
Vedúci výroby a supervízia: Dušan Hájek
Výroba: Patricia Kubovská
Asistentka výroby: Nina Strenková
Supervízia slovenskej verzie: Magdalena Dziemidowicz, Jarek Wójcik
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod Dado » Ned 20.10.2019 17:36:09 quicklink

Konečne som videl film s dabingom, takže si dovolím krátke zhrnutie dojmov. Tým, z čoho som do istej miery sklamaný, je preklad. Čiastočne sa to týka aj dialógov, no hovorím predovšetkým o piesňach. Ani texty v 2. dabingu pôvodného animáku podľa mňa neboli prebásnené s takým citom, ako sa to podarilo Mirke Brezovskej v 1. dabingu, hoci mali k pôvodnému textu bližšie. Stále ale mali viacero dobrých momentov, z ktorých mnohé však v tomto dabingu boli z mne nevysvetliteľných príčin zbytočne pochované novými, menej vhodnými veršami.

S čím však nemám prakticky žiadny problém, je obsadenie. Tí, od ktorých som mal určité očakávania, nesklamali a tí, ktorých obsadenie u mňa bolo sprevádzané skepsou, zase veľmi príjemne prekvapili. Za všetkých musím vyzdvihnúť jedno meno - Pavol Plevčík. Nie, v mojich očiach ho tento film nevyniesol na pozíciu univerzálnej alternatívy Dana Dangla v ktoromkoľvek filme Willa Smitha (hoci sa mi javí ako vhodnejšia voľba než dobré 3/4 mien, ktoré momentálne popri ňom svietia v Smithovom profile). Ale nemôžem si pomôcť, táto konkrétna postava mu sadla vskutku perfektne, čo som si pri prvom pohľade na obsadenie filmu na stránke Saturnu ani nedokázal predstaviť. Za mňa v tomto smere teda rozhodne palec hore. :)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aladin / Aladdin (2019)

Poslaťod MoonDisney » Str 21.10.2020 12:37:46 quicklink

1.11.2020 na JOJke :)
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.