Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:38:57

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spider-Man: Ďaleko od domova / Spider-Man: Far from Home

Nové kinodabingy a zoznam starších kinodabingov.

Spider-Man: Ďaleko od domova / Spider-Man: Far from Home

Poslaťod Dado » Pia 28.6.2019 13:13:04 quicklink

Spider-Man - Ďaleko od domova.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, BD, DVD, DISNEY+, TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Dávid Hartl - Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury), Ján Koleník - Jake Gyllenhaal (Quentin Beck / Mysterio), Lenka Košická - Marisa Tomei (May Parkerová), Martin Mňahončák - Jon Favreau (Happy Hogan), Kristína Svarinská - Zendaya (Michelle „MJ“ Jonesová), Michal Hallon - Jacob Batalon (Ned Leeds), Roman Ferienčík - Tony Revolori (Flash Thompson), Bianka Bucková - Angourie Rice (Betty Brantová), Daniel Fischer - Remy Hii (Brad Davis), Vladimír Kobielský - Martin Starr (pán Harrington), Marián Miezga - J.B. Smoove (pán Dell), Jakub Kroner - Jorge Lendeborg Jr. (Jason Ionello), Kristína Turjanová - Cobie Smulders (Maria Hillová), Boris Bauer - Numan Acar (Dimitri), Romana Orlická - Toni Garrn (agentka), Matej Landl - Peter Billingsley (William Ginter Riva), Andy Kraus - Nicholas Gleaves (Guterman), Zuzana Vačková - Claire Rushbrook (Janice), Juraj Predmerský - J.K. Simmons (J. Jonah Jameson), Tatiana Pauhofová - Dawn Michelle King (E.D.I.T.H.), Pavel Višňovský - Ben Mendelsohn (Talos), Tina - Sharon Blynn (Soren), Daniel Dangl - Robert Downey Jr. (Tony Stark), Dušan Szabó - Jeff Bridges (Obadiah Stane + titulky), Roman Luknár, Šorty a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Erich Sedlák
Produkcia: Rastislav Jakubek
Vedúci výroby a supervízia: Michaela Majer
Asistentka réžie: Helena Mindeková
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská, Ján Strapec
Réžia slovenského znenia: Jakub Kroner
Pripravilo: Sunrise Studio - 2019

Premiéra: 3. 7. 2019 (KINO) | 4. 2. 2023 (TV Markíza)

Súvisí s:
Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Captain America: Občianska vojna, Doctor Strange, Strážcovia Galaxie 2, Spider-Man: Návrat domov, Thor: Ragnarok, Čierny panter, Avengers: Nekonečná vojna, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, "WandaVision", "Falcon a Zimný vojak", "Loki", Čierna vdova, Čo keby…?, Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Eternals, "Hawkeye", Spider-Man: Bez domova, "Moon Knight", Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, "Ms. Marvel", Thor: Láska a hrom, "Ja som Groot", "She-Hulk: Neuveriteľná právnička, Čierny Panter: Navždy Wakanda, Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Spider-Man: Ďaleko od domova / Spider-Man: Far from Home

Poslaťod Dado » Str 9.10.2019 14:22:12 quicklink

Keďže film už zrejme videl každý, kto ho naozaj vidieť chcel, dovolil som si doplniť aj údaje, ktoré mohli pred premiérou pokaziť ľuďom prekvapenie z objavenia niektorých nečakaných postáv.

Teraz k samotnému dabingu. K vracajúcim sa postavám, pri ktorých boli dodržaní dabéri z predošlého dielu, nemám žiadne vážnejšie výhrady. Osobitne oceňujem dodržanie spojenia Turjanová - Smulders z televíznych dabingov a taktiež obsadenie Dangla s Predmerským aj napriek obmedzenému priestoru, ktorý ich postavy dostali. Pri Koleníkovi som mal isté obavy, keďže hlasovo existujú pre Gyllenhaala medzi slovenskými dabérmi aj vhodnejšie voľby (ktorých ignorovanie však chápem, keďže Kobielský musel byť dodržaný pri postave učiteľa a Šandor v Návrate domov už daboval Kapitána Ameriku), ale myslím, že to zvládol slušne.

Úplne nezmyselné však bolo preobsadenie dabérov pri hlavnom hrdinovi a jeho najlepšom kamarátovi. Na Dávida Hartla i Michala Hallona som si síce časom dokázal zvyknúť, no podľa môjho názoru boli Lukáš Frlajs aj Tomáš Hallon v predchádzajúcom filme lepšími voľbami. A taktiež by som zvolil niekoho iného ako hlas E.D.I.T.H., keďže Táňa Pauhofová už minule dabovala inú umelú inteligenciu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11


Späť na Kinodabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.