Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:36:35

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky °

Nové DVD dabingy a aj zoznam starších DVD dabingov.

Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky °

Poslaťod Dado » Pon 22.1.2018 20:01:57 quicklink

Logan Lucky – Miliónová lúpež.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - DVD

V slovenskom znení: Marko Igonda - Channing Tatum (Jimmy Logan), Dušan Kollár - Adam Driver (Clyde Logan), Roman Mrázik - Daniel Craig (Joe Bang), Vanda Károlyi-Konečná - Katie Holmes (Bobbie Jo Chapmanová), Richard Trsťan - Seth MacFarlane (Max Chilblain), Martin Matejka - Brian Gleeson (Sam Bang), Zuzana Ďurdinová - Katherine Waterston (Sylvia Harrisonová), Petr Pospíchal - Dwight Yoakam (Warden Burns), Claudia Vašeková - Hilary Swank (Sarah Graysonová) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Na DVD od 17. 1. 2018 (Bontonfilm)


2. DABING - TV JOJ, TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Channing Tatum (Jimmy Logan), Martin Kaprálik - Adam Driver (Clyde Logan), Ján Gallovič - Daniel Craig (Joe Bang), Lenka Košická - Katie Holmes (Bobbie Jo Chapmanová), Petra Vajdová - Hilary Swank (Sarah Graysonová), Andrea Somorovská - Katherine Waterston (Sylvia Harrisonová), Martin Zatovič - David Denman (Moody Chapman), René Jankovič - Seth MacFarlane (Max Chilblain), Peter Krajčovič - Jack Quaid (Fish Bang), Roman Ferienčík - Brian Gleeson (Sam Bang), Zuzana Kyzeková - Ann Mahoney (Gleema Purdueová), Michaela Kapráliková - L.A. Winters (recepčná CMS), Dušan Szabó - Dwight Yoakam (Warden Burns), Monika Radványiová - Deneen Tyler (ošetrovateľka vo väzení), Jakub Gécz - Sebastian Stan (Dayton White), Ivo Gogál - Jon Eyez (Naaman), Roman Matisko - Brandon Ray Olive (generálny manažér CMS), Jozef Domonkoš, Tibor Frlajs, Ján Greššo, Ľudmila Mandžárová, Miroslav Trnavský a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Matej Krajčovič
Produkcia: Iveta Chmurná
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Roman Ďuriš
Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Premiéra: 12. 1. 2020 (TV JOJ)
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod Dado » Pon 22.1.2018 20:05:31 quicklink

Na konci filmu bohužiaľ nie sú prečítané žiadne informácie o dabingu. Väčšina údajov o dabéroch tak pochádza z môjho porovnávania českej a slovenskej zvukovej stopy. Vzhľadom na to, že viacerí slovenskí herci dlhodobo žijúci v Čechách a aj Petr Pospíchal dabovali tie isté postavy v českom i slovenskom dabingu, sa dá predpokladať, že oba dabingy vznikali súčasne.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod PeterSD » Pon 22.1.2018 22:25:09 quicklink

Jedno veľké plus za slovenský dabing na DVD. Ale obrovské mínus za takýto slovenský dabing. Snáď sa dočkáme aj kvalitnejšieho tv dabingu.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod fofo16 » Uto 23.1.2018 12:36:56 quicklink

Nepočuť na hercoch český akcent? Viem, že sú to Slováci, ale dlhodobé pôsobie v Čechách robí svoje (zoberme si napr. takú Daru Rolins :lol: ). A Petr Pospíchal je Čech...
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod Dado » Uto 23.1.2018 14:34:28 quicklink

U niektorých je to pôsobenie v Čechách do istej miery počuť. Okrem Richarda Trsťana však na mňa (aspoň z tých krátkych pasáží, ktoré som zhliadol pri určovaní dabérov) v tomto smere nik nepôsobil rušivo. Omnoho väčší problém dabingu tkvie v nevhodnom obsadení väčšiny postáv. Nič iné sa však za takýchto podmienok ani čakať nedalo.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod fofo16 » Uto 23.1.2018 20:30:03 quicklink

Tak, narýchlo som to preletel a moje citlivé ucho teda malo problém so slovenčinou úplne každého, možno tak okrem Igondu. Naopak, ja stále vítam neopočúvané hlasy a tie mi až tak nevadili (okrem Vandy Konečnej na K. Holmes), ale kvôli tej otrasnej slovenčine mi to prišlo ako paródia na dabing.
Nedabovala tam jednu z postáv aj Katarína Šulajová? Občas mi to znelo ako ona, občas nie (už dlho som ju nepočul, tak sa jej za ten čas mohol hlas aj jemne zmeniť).

EDIT: Po trošku detailnejšom vzhliadnutí niektorých scén beriem späť, väčšina hlasov naozaj nebola vybratá práve najšťastnejšie. Inak, nedaboval náhodou Daniela Craiga Andrej Hryc (áno, viem, znie to šialene)? Jaroslavom Mendelom pri uvedenej postave si si istý? Tiež som ho síce roky nepočul, pamätal som si ho ale s iným hlasom...
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod Dado » Uto 23.1.2018 22:05:47 quicklink

Ďakujem za spomenutie Mendela, v jeho prípade máš pravdu. :) Nebol som si ním úplne istý, no myslel som, že to bude on. Po tvojej poznámke mi to však nedalo a tak som skúsil trochu pátrať, vďaka čomu som zistil, že by s najväčšou pravdepodobnosťou malo ísť o Dušana Kollára, ktorý sa v takýchto slovenských dabingoch objavuje často.

Šulajovú som tam v tej rýchlosti nikde nezachytil, no to samozrejme neznamená, že si tam nejakú rolu nestrihla. Čo sa týka Craiga, akási podobnosť s hlasom Andyho Hryca by tam v istého momentoch možno bola, no nemyslím, že to je on. Skôr by som sa opäť priklonil k možnosti, že to bude niekto, koho meno sa aj na našom DF párkrát objavilo pri dabingoch vyrábaných v Čechách.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod fofo16 » Uto 23.1.2018 22:18:56 quicklink

Ale Amdy Hryc, tuším, tiež žije v Čechách, či?
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod Dado » Str 24.1.2018 19:05:19 quicklink

To neviem, ale nemyslím si, že by sa unúvali do takéhoto dabingu volať aj niekoho mimo toho zaužívaného okruhu hercov, ktorí sa podieľajú na každom slovenskom dabingu vznikajúcom v Čechách. Samozrejme sa však môžem mýliť.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Logan Lucky: Miliónová lúpež / Logan Lucky

Poslaťod fofo16 » Štv 25.1.2018 20:35:38 quicklink

Stále mi ten Andrej Hryc vŕta v hlave, nuž tak som sa dal do pátrania :D A zistil som, že účinkoval v týchto dvoch slovenských dabingoch, vyrobených v Čechách:
https://www.dabingforum.sk/viewtopic.ph ... hilit=Hryc
https://www.dabingforum.sk/viewtopic.ph ... hilit=Hryc
A možno ich bolo aj viac, vychádzam len z toho, čo je uvedené tu na fóre...

Čiže sa stále prikláňam k tej možnosti, že D. Craiga v tomto filme skutočne nadaboval on.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Ďalší

Späť na DVD dabingy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.