Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 14:33:47

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Mrázik / Morozko

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod Piri » Str 18.1.2012 22:36:40 quicklink

neviem o tom, zeby sa upravovali nazvy studii.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Str 18.1.2012 22:41:15 quicklink

Piri píše:neviem o tom, zeby sa upravovali nazvy studii.


Minimálne komické mi príde automatické prepisovanie mien. Napr. Miroslav Noga na MIROSLAV NOGA a podobne. Neviem kto to vymyslel ale je to príšerné.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod Piri » Str 18.1.2012 23:56:57 quicklink

anderson píše:Minimálne komické mi príde automatické prepisovanie mien. Napr. Miro N. na Miroslav Noga a podobne. Neviem kto to vymyslel ale je to príšerné.


komicke to nie je. raz sme sa tak dohodli, tak to tak robime. co sa tyka Mira, tak to je len skratene meno, takisto ako Brano / Branislav. Miro rovnako vystupuje profesionalne ako Miroslav, tak aj ako Miro... chapem, ze problem ja najma u tych, ktori vystupuju najma pod skratenymi menami ci uplne inymi, ale dohodli sme sa jasne, ze budu ich oficialne mena. kazdy si moze pozriet aj ine ich tvary. na to sa tieto automaty zaviedli, aby napr. nebol problem s tym, ked niekto takto tie mena napise, aby nelustil, ze vlastne ako sa vola.

ak sa dohodne na inom systeme, tak to zmenime. technicky je to uplne jedno. cenzura by vobec nemusela byt aktivna. staci ak sa do systemu daju automaticke linky na vsetky tie ich mena a je to (nazov profilu by samozrejme obsahoval ofic. meno)... avsak su tu prispievatelia, ktori vyzaduju korekciu.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Štv 19.1.2012 07:56:23 quicklink

Piri píše:... technicky je to uplne jedno. cenzura by vobec nemusela byt aktivna. staci ak sa do systemu daju automaticke linky na vsetky tie ich mena a je to (nazov profilu by samozrejme obsahoval ofic. meno).


Tak ja by som uvítal, keby sa mená uvádzali tak ako sú uvedené v titulkoch. A pokiaľ to je technicky možné, tak asi by to nemal byť problém.

Piri píše:... avsak su tu prispievatelia, ktori vyzaduju korekciu.


A to znamená konkrétne čo ? Akú korekciu ? Ak budú mená prelinkované na správny profil, tak tomu nerozumiem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod Meotar » Pia 21.6.2013 01:15:02 quicklink

Na DVD od Uranie, s tromi zvukovými stopami (originál, česky, slovensky), keď si pustíte slovenský dabing, tak v čase 52:50 sa Mrázik po česky opýta Nastenky: "Už je ti teplo?" Na chvíľku tam naskočí česká zvuková stopa.
Meotar
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 26.10.2011 11:14:22

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod pody80 » Štv 1.1.2015 17:08:43 quicklink

Meotar: na Markiza ta ista chyba, vlastne som si tam toho vsimol a potom pozrel DVD a vyzera to, ze dalsi podobny trapas sa tam uz nenachadza
pody80
100+
 
Príspevky: 174
Registrovaný: Pia 24.12.2010 12:04:03

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Pia 16.12.2016 09:21:20 quicklink

Na MARKIZE prave bezi Telerano a hostom je Ivan Letko. A moderatorka Kvetka zapotila, ze Letko daboval babu Jagu. :shock: A pan Letko to potvrdil, resp. nevyvratil. Tak teraz si kladiem otazku ci uz oboch tychto ludi nacisto postihli nasledky Farmy alebo sa len nestacili dostatocne prebrat zo spankoveho deliria. :!: Neskutocne.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod lubo » Ned 18.12.2016 17:06:29 quicklink

Anderson, Letko to hovorí všade, že ju daboval. Už raz to povedal dávnejšie aj v TV a bolo to tiež asi pred rokom v Eurotelevízii. Herci, niekedy nemajú ani poňatia, čo dabovali a čo nie. Ján Kroner tiež kedysi dávno povedal, že daboval Costnera v Robinovi Hoodovi. :?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Pon 19.12.2016 11:51:08 quicklink

V Eurotelevizii je to spomenute aj tento rok v najnovsom dvojcisle. Ale uz to trosku znejasnili a uviedli, ze povodne daboval Babu Jagu Jariabek a potom neskor ju stvarnil Letko. Cize som si z tychto dezinformacii vydedukoval, ze Letko asi stvarnil Babu Jagu v divadle a teraz sa vsetci tvaria, ze ju daboval. Zjavne nikto netusi, kto bol O. Jariabek. Ubohe, ze toto siria tzv. profesionali a ani samotny Letko to nie je schopny dementovat. Nakolko pamät ma este na svoj vek dobru.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod mato46 » Uto 20.12.2016 22:42:52 quicklink

No ja neviem anderson, keby som sa ťa opýtal, čo si robil pred 40 rokmi v robote, či by si si spomenul... tiež by si to mohol brať trochu s rezervou.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.