Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:24:26

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Mrázik / Morozko

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Str 21.12.2016 10:27:22 quicklink

Zvlastny argument. V Letkovom pripade mas mozno - vravim MOZNO - pravdu. Naozaj si nemusi pamätat, ze v Mrazikovi nedaboval on ale Jariabek. Aj ked bavime sa o Mrazikovi, ano ? Nie o nejakom bezvyznamnom filme, ktory bezi v TV raz za uhorsky rok. No v pripade moderatorky TELERANA alebo redaktorov EUROTELEVIZIE je sirenie podobnych dezinformacii jasny znak neuveritelne nizkej profesionalnej urovne.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod mato46 » Sob 24.12.2016 11:14:09 quicklink

Zober si len to, kolko krat v "najobjektivnejsich" televíznych novinach uvedu informaciu, ktora je skreslena, resp. uplne nepravdiva a uvadzaju to ako overeny fakt. A ty ocakavas od nejakej moderatorky Telerana alebo Eurotelevizie, co je v podstate bulvar, ze budu uvadzat pravdive, resp. overene informacie? Ehm...

Novinári radi prehlasuju, ze media su zrkadlom pravdy, ale jeden clovek to raz pekne povedal. Media su len ako okno... ze vidis cast niecoho z toho okna, ale nie cely obraz. Preto vsetko co sa uvadza v tzv. objektívnych mediach ja uz beriem iba s veeelkou rezervou.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod PeterSD » Ned 25.12.2016 00:05:47 quicklink

Zasielam foto z remastrovanej verzie, ktorá dopadla veľmi dobre, aj po zvukovej stránke ;)

Obrázok Obrázok
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod MeryPop26 » Štv 5.7.2018 20:27:41 quicklink

Neviete niekto náhodou, kto robil preklad do slovenčiny?
MeryPop26
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 5.7.2018 20:00:59

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod arual » Uto 16.2.2021 21:13:48 quicklink

K problematike Ivan Letko-Baba Jaga ešte menší update. Eurotelevízia toto tvrdenie zopakovala aj v čísle 1/2021.

"Pred Vianocami mal v bratislavskom Štúdiu Olympia spomínať na Mrázika, ktorého pred rokmi s takým úspechom hral na Novej scéne. IVAN LETKO má k legendárnej rozprávke priam familiárny vzťah. V jej filmovej verzii nadaboval Babu Jagu."

"K Vianociam Ivana Letka neodmysliteľne patrí rozprávka Mrázik. Kultový muzikál mal premiéru v Divadle Nová scéna 14. novembra 2008 a účinkovalo v ňom množstvo známych tvárí... [...] Ivan Letko postavu muzikálového Mrázika miloval rovnako ako dabovanie filmovej Baby Jagy. Bolo to práve v čase, keď prišiel do Bratislavy z martinského divadla, kde pôsobil desať rokov, a Baba Jaga bol po príchodode do hlavného mesta vlastne jeho prvý dabing."
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod davidosik » Štv 13.5.2021 22:49:42 quicklink

arual píše:K problematike Ivan Letko-Baba Jaga ešte menší update. Eurotelevízia toto tvrdenie zopakovala aj v čísle 1/2021.

"Pred Vianocami mal v bratislavskom Štúdiu Olympia spomínať na Mrázika, ktorého pred rokmi s takým úspechom hral na Novej scéne. IVAN LETKO má k legendárnej rozprávke priam familiárny vzťah. V jej filmovej verzii nadaboval Babu Jagu."

"K Vianociam Ivana Letka neodmysliteľne patrí rozprávka Mrázik. Kultový muzikál mal premiéru v Divadle Nová scéna 14. novembra 2008 a účinkovalo v ňom množstvo známych tvárí... [...] Ivan Letko postavu muzikálového Mrázika miloval rovnako ako dabovanie filmovej Baby Jagy. Bolo to práve v čase, keď prišiel do Bratislavy z martinského divadla, kde pôsobil desať rokov, a Baba Jaga bol po príchodode do hlavného mesta vlastne jeho prvý dabing."


Presne toto som čítal v tohtoročnom Vianočnom vydaní aj ja. Mne sa zdá byť dosť nepravdepodobné, že by si p.Letko mýlil postavu Baby-Jagy s nejakou inou rozprávkovou postavou, ktorú robil, resp.že by si nepamätal, že ju v Mrázikovi v skutočnosti vôbec nenadaboval. Nemôže to byť nejaký omyl v úvodných titulkoch , a v skutočnosti to daboval predsa len p.Letko? :D
Ak je pravda, že k jeho Vianociam neodmysliteľne patrí sledovanie tejto rozprávky, ako tvrdil v rozhovore, neverím, že by nerozpoznal samého seba od úplne iného herca :shock: :?:
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Štv 13.5.2021 23:51:23 quicklink

davidosik píše:...Mne sa zdá byť dosť nepravdepodobné, že by si p.Letko mýlil postavu Baby-Jagy s nejakou inou rozprávkovou postavou, ktorú robil, resp.že by si nepamätal, že ju v Mrázikovi v skutočnosti vôbec nenadaboval. Nemôže to byť nejaký omyl v úvodných titulkoch , a v skutočnosti to daboval predsa len p.Letko? ...


Ty si názorným príkladom jedinca, ktorý uverí 100x opakovanej lži namiesto toho aby si overil fakty. BABU JAGU v slovenskom kinodabingu Mrázika jednoznačne daboval Jariabek. Mne totiž môj sluch ešte slúži dobre a Jariabka od Letka rozoznám na 100%. Že si Letko a neprofesionálni redaktori prepytujem novinári toto mýlia a ešte aj Letka v jeho mylnom presvedčení utvrdzujú je ich problém a na základe tejto praxe je možné si domyslieť, aké "fakty" títo ľudia šíria na verejnosť v iných oveľa závažnejších prípadoch. Letko si zjavne zamieňa svoje účinkovanie v divadelnej adaptácii za dabing a nikto sa ho neodváži opraviť. A tunajší moderátor tomu ešte nasadí korunu, lebo veď tu je populárne o mojich tvrdeniach pochybovať. Nevadí, pokojne nech si to tu niekto napíše aj po 101x, nič nezmení na tom, že Babu Jagu v pôvodnom slovenskom kinodabingu Mrázika dabuje Ondriš Jariabek a nie Ivan Letko.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod davidosik » Pia 14.5.2021 10:43:50 quicklink

Ja nie som nijakým názorným príkladom jedinca, ktorý verí 100x opakovanej lži. Nikde som nepísal, že účinkovaniu Ivana Letka v dabingu Mrázika stopercentne verím! Ja iba konštatujem, zisťujem a práveže fakty si vo veľkom overujem! Tak nepíš o mne, keď nevieš. Túto záležitosť o nepravdivom dabovaní Ivana Letka v Mrázikovi som začal riešiť len teraz a 1x som sa o tom dočítal v spomínanom článku z tohtoročného Vianočného vydania Eurotelevízie. Ináč som o tom doposiaľ nepočul. Ale prišlo mi to jednoducho čudné.
Skôr ma zaujíma, odkedy sa v Markizáckych vysielaniach nachádza presne tá istá chyba, s akou film vyšiel i na DVD. V scéne, keď Mrázik vezie Nasťu k sebe domov na saniach, na chvíľu naskočí česká zvuková stopa a on sa jej česky opýta: "už je ti teplo?"
S touto chybou okrem DVD to vysiela Markíza už roky a mňa by zaujímalo, či to tak bolo vysielané vždy - o čom popravde pochybujem. Rovnako aj záverečná svadobná pieseň beží v ruštine, pričom všetky predošlé sú naspievané do slovenčiny. Nepamätám si, či to takto bolo vždy, nakoľko ruské rozprávky mi nikdy neprirástli k srdcu tak veľmi, ako slovenské, české či talianske. Mrázika mám ešte niekde nahratého na VHS (už ani neviem či z STV alebo z Markízy), no momentálne si ho nemám kde prehrať.
davidosik
300+
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Ned 14.9.2014 17:51:06

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod arual » Pia 14.5.2021 17:05:59 quicklink

Ja len za seba doplním, že mi nešlo o spochybnenie informácií, ktoré máme na fóre, ani o vyvolanie polemiky. Natrafila som na článok v Eurotelevízii, spomenula som si, že sa tu niečo podobné raz riešilo, tak mi prišlo vhodné poukázať na to, že tento časopis naďalej pracuje s tou istou informáciou. Citáty sú uvedené pre úplnosť príspevku a ako presný prepis toho, čo sa v médiách šíri o dabingu Mrázika.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Mrázik / Morozko

Poslaťod anderson » Pia 14.5.2021 17:24:58 quicklink

To, že tu niekto opätovne upozorňuje na absolútne diletantskú prácu tzv. novinárov je v absolútnom poriadku. Čo už v poriadku nie je, je vyvolávanie neoprávnených pochybností zo strany moderátora nad tým, či náhodou títo tzv. novinári nemajú nakoniec pravdu a či nebodaj herec Letko nie je neomylný. Nuž bohužiaľ - pri všetkej úcte k nemu - nie je.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 38 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.