Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:08:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Doctor Strange / Doctor Strange

Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Dado » Pon 28.12.2020 18:09:49 quicklink

Doctor Strange.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: René Jankovič - Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange), Martin Kaprálik - Chiwetel Ejiofor (Mordo), Daniela Mackovičová - Rachel McAdams (Dr. Christine Palmerová), Ján Tréger - Benedict Wong (Wong), Stanislav Král - Mads Mikkelsen (Kaecilius), Henrieta Mičkovicová - Tilda Swinton (Prastará), Peter Kočiš - Benjamin Bratt (Jonathan Pangborn), Marián Slovák - Stan Lee (cestujúci v autobuse), Tomáš Maštalír - Chris Hemsworth (Thor), Tibor Frlajs, Lucia Hurajová, Michal Klučka, Romana Orlická, Ivan Šandor a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group

Premiéra: 27. 12. 2020 (TV JOJ)

Súvisí s:
Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Captain America: Občianska vojna, Strážcovia Galaxie 2, Spider-Man: Návrat domov, Thor: Ragnarok, Čierny panter, Avengers: Nekonečná vojna, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Ďaleko od domova, "WandaVision", "Falcon a Zimný vojak", "Loki", Čierna vdova, Čo keby…?, Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Eternals, "Hawkeye", Spider-Man: Bez domova, "Moon Knight", Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, "Ms. Marvel", Thor: Láska a hrom, "Ja som Groot", "She-Hulk: Neuveriteľná právnička, Čierny Panter: Navždy Wakanda, Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Branko126 » Štv 31.12.2020 12:58:10 quicklink

Najlepšie spojenie Jankovič - Cumberbatch. Neviem si predstaviť nikoho iného.
Branko126
900+
 
Príspevky: 1036
Registrovaný: Ned 15.3.2015 15:35:18

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Mariuss » Štv 31.12.2020 14:01:28 quicklink

Spojenie Ján Tréger - Benedict Wong mi príde zvláštne, rovnako tak obsadenie Petra Kočiša mi prišlo zbytočné, na danú postavu, ktorá sa tam mihne na asi minút mohli vybrať hocijaký hlas, nie hlas jednej z hl. postáv celéj ságy, aj keď tá sa vo filme nenachádza. Ale inak veľmi dobrý dabing a konečne Stana Leeho daboval Marian Slovák...nechápem prečo tomu tak nie je stále...
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Marvelak » Štv 31.12.2020 15:25:11 quicklink

Stan Lee je zborová postava. Hádam si nemyslíš, že tam Slováka budú ťahať vždy na vetu či dve keď nemajú preňho aj nejakú inú postavu...
Predpokladám, že obsadenie Kočiša súvisí s tým, že sa filmy robia súčasne a kvôli korone využívajú hercov do viacerých filmov naraz keď už ich majú v štúdiu.
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Mariuss » Štv 31.12.2020 23:27:46 quicklink

Marvelak píše:Stan Lee je zborová postava. Hádam si nemyslíš, že tam Slováka budú ťahať vždy na vetu či dve keď nemajú preňho aj nejakú inú postavu...


No hoci tvoj názor beriem, tak dúfam že takto neuvažujú dabéri, resp. dabingoví režiséri, že sa im to neoplatí, lebo presne takýmto myslením klesá úroveň dabingu... neoplatí sa :D. Oprav ma ak sa mýlim, ale ani v Doktorovi Strangeovi nedaboval inú postavu. Tak keď ho kvôli tým pár vetám "dotiahli" pri tomto filme, tak zamrzí (aspoň mňa), že to tak nie je pri všetkých, a hlavne ak sa tie dabingy robia teraz takto naraz v priebehu pár mesiacov. Neviem presne ako to funguje, ale teoreticky sa to nedá tak, že by nadaboval tých pár viet na všetky filmy, ktorých dabingy sú vo výrobe, a hotovo ? A je mnoho príkladov kedy niekoho niekam dotiahli pre pár viet, tak čo sa čuduješ, ako keby to bolo niečo nenormálne :D Príklad, pár viet Jozefa Vajdu v druhých Strážcoch Galaxie, to je presne to, ako sa robí špičkový dabing, že sa myslí aj na detaily.

Marvelak píše:Predpokladám, že obsadenie Kočiša súvisí s tým, že sa filmy robia súčasne a kvôli korone využívajú hercov do viacerých filmov naraz keď už ich majú v štúdiu.


To si myslím aj ja, ale skrátka ma to dosť rušilo, aj keď som sa snažil nevnímať to, človeku hneď napadne Iron-man. Myslím že sa dal vybrať aj iný hlas, ale to je len taký detail, tak ako aj s tým vyššie uvedeným.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Marvelak » Pia 1.1.2021 03:12:13 quicklink

Musím ťa sklamať, ale máš naozaj mylné až utopické predstavy o výrobe dabingu. Nemysli si, že Slováka pozvú a ten príde len kvôli zborovej postave do filmu. Nejde o to, že štúdio by daného herca nechcelo pozvať na tie dve vety, to skôr by ten herec ani neprišiel lebo by sa mu to neoplatilo. Pravdepodobne daboval niečo väčšie v inom filme a pichli mu zároveň aj toto. Iné štúdio by sa na takú postavu ani nesnažilo pichnúť áčkového dabeléra ale robil by ju zborista.
Som rád, že si spomenul Vajdu v Strážcoch lebo to je presne dobrý príklad ako to funguje. Tam mal Vajda inak o dosť väčšiu plochu ako Stan Lee má v Marvelovkach.
Strážcovia 2 a Piráti Karibiku 5 sa vysielali s týždňovým odstupom. Zrejme sa dabovali súčasne. Takže Vajda neprišiel len kvôli Stallonemu a pravdepodobne by ani neprišiel len kvôli tým pár replikám keby mu nedali aj inú postavu v inom filme.
No a k tomu, či to Slovák nemohol nahrať do všetkých filmov naraz. Zabudáš, že tie filmy najprv musia byť aj preložené a upravené, čo neexistuje, že všetky aj budú naraz. Tiež ich nemuseli dostať naraz od distributóra. A stále je tu aj pandémia. Herci nie sú imnúnni.
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Doctor Strange / Doctor Strange

Poslaťod Mariuss » Pia 1.1.2021 14:52:54 quicklink

Nenazval by som to mylne, a už vôbec nie utopické, skôr by som to označil tak, že som rojko :D Ja proste dúfam, že nie každý dabing sa robí len pre peniaze a preto, že sa musí, ale že to robia aj z nadšenia a lásky k dabovaniu, ako tvorcovia, tak aj herci. Lebo tak by to malo byť. K tomu Vajdovi, úvahu máš dobrú, ale je to len úvaha, ako to skutočne bolo asi nezistíme, lebo v priebehu mesiaca sa zase vysielajú asi 4-5 Marvel filmov, tak hádam to nejako mohli poskladať aby pan Slovák nadaboval všetky repliky, veď medzi vysielaním Dr. Strangea a Thor Ragnarok je len 3 dni rozdiel. Ale to je zase moja úvaha. Faktom ale ostáva že to JE škoda. Lebo ten dabing tu s nami bude desaťročia, a možno aj dlhé roky bude jediný sk dabing k týmto filmom. Ale znova opakujem, sú to len detaily, na inak skvelom dabingu, ktoré keby neboli, tak ten dabing mohol byť dokonalý. Preto ma to tak mrzí, stačilo málo, aby bol dokonalý... ale beriem všetkými desiatimi aj tento skvelý ;)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.