Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:53:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Mariuss » Sob 16.1.2021 00:36:40 quicklink

Avengers - Nekonečná vojna.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Kočiš - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Tomáš Maštalír - Chris Hemsworth (Thor), Martin Hronský - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Ivan Šandor - Chris Evans (Steve Rogers / Kapitán America), Andrea Somorovská - Scarlett Johansson (Nataša Romanovová / Čierna vdova), Ján Tréger - Don Cheadle (James „Rhodey“ Rhodes / War Machine), Marek Majeský - Benedict Cumberbatch (Doktor Strange), Dárius Koči - Tom Holland (Peter Parker / Spider-Man), Matúš Krátky - Chadwick Boseman (T'Challa / Čierny Panter), Kristína Turjanová - Zoe Saldana, Cobie Smulders (Gamora, Mária Hillová), Barbora Chlebcová - Karen Gillan (Nebula), Juraj Kemka - Tom Hiddleston (Loki), Filip Tůma - Paul Bettany (Vision), Zuzana Porubjaková - Elizabeth Olsen (Wanda Maximovová / Scarlet Witch), Martin Kaprálik - Anthony Mackie, Idris Elba (Sam Wilson / Falcon, Heimdall), Jakub Gogál - Sebastian Stan, Jacob Batalon (Bucky Barnes / Zimný vojak, Ned), Judita Bilá - Danai Gurira (Okoye), Miloslav Kráľ - Peter Dinklage (Eitri), Peter Krajčovič - Benedict Wong (Wong), Petra Vajdová - Pom Klementieff (Mantis), René Jankovič - Dave Bautista [i](Drax), ??? - Vin Diesel (Groot), Martin Zatovič - Bradley Cooper (mýval Rocket), Lenka Košická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Ján Gallovič - William Hurt (Thaddeus Ross), ??? - Benicio Del Toro (Zberateľ), Dušan Szabó - Josh Brolin (Thanos), Michal Hallon - Chris Pratt (Peter „Star Lord“ Quill), Tamara Grožáková - Letitia Wright (Shuri), Roman Matisko - Tom Vaughan-Lawlor (Ebony Maw), Gabriela Dzuríková - Carrie Coon (Proxima Midnight), ??? - Stan Lee (šofér autobusu), Přemysl Boublík - Winston Duke (M'Baku), ??? - Florence Kasumba (Ayo), Andrea Karnasová - Kerry Condon (Friday), Sára Suchovská - Ariana Greenblatt (mladá Gamora), Dagmar Bruckmayerová - Ameenah Kaplan (Gamorina matka), Stanislav Král - Ross Marquand (Red Skull / Strážca kameňa), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury) a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2021

Premiéra: 15.01.2021 o 20:35 (TV JOJ)

Súvisí s:
Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Captain America: Občianska vojna, Doctor Strange, Strážcovia Galaxie 2, Čierny Panter, Spider-Man: Návrat domov, Thor: Ragnarok, Spider-Man: Ďaleko od domova
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Marvelak » Sob 16.1.2021 02:03:29 quicklink

doplnenia:
Andrea Karnasová - Kerry Condon (Friday), Roman Matisko - Tom Vaughan-Lawlor (Ebony Maw), Gabriela Dzuríková - Carrie Coon (Proxima Midnight), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury)

tých, čo majú viac postáv, nedávaj dvojmo, ale takto:
Martin Kaprálik - Anthony Mackie, Idris Elba (Sam Wilson / Falcon, Heimdall)

+ k Turjanovej ešte Cobie Smulders (Mária Hillová)
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod stevo12 » Ned 17.1.2021 00:27:17 quicklink

Škoda, že kontinuita s Doktorom Strangeom je nulová. Majeský je pravdepodobne druhou najlepšou voľbou na Cumberbatcha aká mi napadá, dodal mu dostatok noblesy a nadradenosti, no akosi mu chýbala drzá iskra. Radšej by som volil na postavu Draxa nejaký Jankovičovi podobný hlas (napr. Martin Vitek) a Jankoviča by som nechal na Strangeovi. Zvlášť keď v ďalšej časti vystupuje postava Hawkeyeho, ktorému v posledných filmoch prischol hlas Mareka Majeského.
stevo12
700+
 
Príspevky: 881
Registrovaný: Pia 24.12.2010 23:24:01
Bydlisko: Brezovica (SB)

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Marvelak » Ned 17.1.2021 00:58:47 quicklink

stevo12 píše:Škoda, že kontinuita s Doktorom Strangeom je nulová. Majeský je pravdepodobne druhou najlepšou voľbou na Cumberbatcha aká mi napadá, dodal mu dostatok noblesy a nadradenosti, no akosi mu chýbala drzá iskra. Radšej by som volil na postavu Draxa nejaký Jankovičovi podobný hlas (napr. Martin Vitek) a Jankoviča by som nechal na Strangeovi. Zvlášť keď v ďalšej časti vystupuje postava Hawkeyeho, ktorému v posledných filmoch prischol hlas Mareka Majeského.


v Endgame sa situáciu dá riešiť dvoma spôsobmi: Majeského nechajú na Strangeovi a na Bartona sa vráti Koleník (podľa mňa menej pravdepodobné) alebo (čo je pravdepodobnejšie a podľa mňa to tak aj urobia) Majeského vrátia na Bartona a Jankovič bude mať dvojúlohu (ako niektorí aj v tomto filme - Kaprálik aj Turjanová), keďže Strange a Drax v Endgame narozdiel od Infinity War nemajú spoločnú scénu a Drax má asi doslova dve vety na konci filmu...

Ja to mám zas naopak, som radšej, že Jankoviča nechali na Draxovi, robil ho skôr a v dvoch samostatných filmoch + je to notorickejšia a pamätnejšia rola... Majeský bol fajn alternatíva...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Zdenci » Ned 17.1.2021 03:20:08 quicklink

Tiež sa mi nepáči diskontinuita Strangea a tiež Buckyho, ale cez Koronu si asi budeme musieť zvyknúť :(
Čo mi príde ale veľký fail, je, preložiť "stonekeeper" ako strážca kmeňa, áno kmeňa. Keď som to v Piatok pozeral, myslel som si, že som len zle počul, no teraz keď som si to znovu overil, je to tak. Smutné trochu, to v tom štúdiu nepočuli, alebo neskontrolovali po sebe? :|
Obrázok užívateľa
Zdenci
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 30.11.2016 22:39:25

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod 2327 » Ned 17.1.2021 16:33:01 quicklink

Sára Suchovská - Ariana Greenblatt (mladá Gamora), Dagmar Bruckmayerová - Ameenah Kaplan (Gamorina matka)
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod m09 » Pon 18.1.2021 15:18:26 quicklink

Za seba môžem povedať, že by som sa snažil dvojrolám vyhnúť za každú cenu. Situáciu by som riešil ako už kolega spomenul teda Majeský s Jankovičom na postavách na ktorých sú teraz a na Rennera Koleníka.
K tomuto dabingu s tým mám najväčší problém práve vďaka dvojrolám. Situácia sa dala riešiť spôsobom:
Cheadle - Plevčík; Tréger - Wong ; Krajčovič - Elba; Saldana - Bielovič napríklad. Tých možností bolo viacero, ale podstata je predísťtým dvoj úlohám. Ako keby sme nemali na Slovensku dosť dabérov.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Marvelak » Pon 18.1.2021 17:06:31 quicklink

Ja s dvojrolami ako mali Kaprálik a Turjanová problém nemám. Heimdall a Hillová mali doslova šteky, pričom Heimdall hneď zomrel a Gamora zomrela tiež a Hillová bola iba v potitulkovej scéne. Radšej takáto mini nenápadná dvojrola ako keby tie postavy mali padnúť do zboru lebo sú to dobré spojenia.
Je naozaj zbytočné rušiť skvelú kombináciu Gamora - Turjanová len kvôli tomu, aby Turjanová nasilu nemala dvojrolu, keď Hillová je iba v potitulkovej scéne tohto filmu a v Endgame je už iba Gamora...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod m09 » Pon 18.1.2021 17:25:23 quicklink

Rozumiem tomu. Ako typický príklad škodlivosti dvoj úloh by som uviedol Expendables prvú časť kde Vajda daboval Arnolda aj Silvestra zároveň a pôsobilo to veľmi rušivo. Ak sa dá bolo by dobré ak by jednu postavu daboval práve jeden dabér. Máme ich dosť. Občas si môže aj skúsený dabér strihnúť malú rolu. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Avengers: Nekonečná vojna / Avengers: Infinity War

Poslaťod Marvelak » Pon 18.1.2021 17:51:59 quicklink

m09 píše:Rozumiem tomu. Ako typický príklad škodlivosti dvoj úloh by som uviedol Expendables prvú časť kde Vajda daboval Arnolda aj Silvestra zároveň a pôsobilo to veľmi rušivo. Ak sa dá bolo by dobré ak by jednu postavu daboval práve jeden dabér. Máme ich dosť. Občas si môže aj skúsený dabér strihnúť malú rolu. :)


Ja si to pamätám, ale to je niečo úplné iné. :D Obaja boli v jednej scéne! To by som nechcel ani ja a takúto dvojrolu zjavne nechcelo ani štúdio inak by Strangea nepreobsadili a Jankovič by sa rozprával sám so sebou... čo sa nestalo :D
Ale tvoj návrh - preobsadiť Gamoru, aby Turjanová dabovala iba Hillovú, ktorá má asi dve vety v potitulkovej scéne - je naozaj zbytočný a pritiahnutý za vlasy... Kaprálik ako Heimdall mal ešte menej - tuším dve slová - a zomrel! :D A Sam sa objavil až oveľa neskôr vo filme...
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.