Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:23:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Aquaman / Aquaman

Aquaman / Aquaman

Poslaťod Mariuss » Pia 2.4.2021 22:27:58 quicklink

Aquaman.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Martin Mňahončák - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Andrea Somorovská - Amber Heard (Mera), Ivan Šandor - Patrick Wilson (kráľ Orm), Miroslav Trnavský - Willem Dafoe (Vulko), Renáta Rundová - Nicole Kidman (kráľovná Atlanna), Martin Kaprálik - Dolph Lundgren (kráľ Nereus), Matúš Krátky - Yahya Abdul-Mateen II (Manta), Ján Gallovič - Temuera Morrison (Tom Curry), Dušan Szabó - Michael Beach (Jesse + titulky), Ľudmila Mandžárová - Julie Andrews (Karathen - hlas), Peter Krajčovič - Randall Park (Dr. Stephen Shin), Marek Suchitra - Otis Dhanji (13-ročný Arthur) + Kekoa Kekumano (16-ročný Arthur), Erik Koníček - Kaan Guldur (9-ročný Arthur), Alex Koníček - Jack Andrew (Mike), Michael Vrzala - Ludi Lin (kapitán Murk), Ladislav Konrád - Djimon Hounsou (kráľ Ricou - hlas) + Ilya Melnikoff (kapitán ponorky), Marek Majeský - Micah Ohlman (spravodajca), Jakub Gogál - Patrick Cox (Cue Ball), Michal Blaho - Luke Owen (Biker) + Leigh Whannell (pilot lietadla), Natália Kóšová - Sophia Emberson-Bain (sprievodkyňa) a ďalší.

Zvuk: Alexander Žibritovský
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad a dialógy: Mirka Brezovská
Dramaturgia: Katarína Valentková
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2021

Premiéra: 02.04.2021 (TV Markíza)

Súvisí s:
Muž z ocele, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Justice League, Jednotka samovrahov, Wonder Woman, Wonder Woman 1984, Justice League Zacka Snydera
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod Mariuss » Sob 3.4.2021 22:59:21 quicklink

Tak sa nám v krátkej dobe na Aquamana vystriedali traja rôzni dabéri (Mikulčík, Maštalír a Mňahončák) :D...a musím povedať, že všetci sa mi na Momou pozdávajú ! Najviac asi posledný - Mňahončák. Super spojenie, ktoré za mňa môže platiť natrvalo. No ak to bude hocikto z tej trojice, nebudem proti...
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod Dado » Ned 4.4.2021 00:38:39 quicklink

Dabing s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobilo štúdio Magic Voice; ak by ho malo na starosti Sunrise Studio, nepochybne by do hlavnej úlohy obsadili Kamila Mikulčíka. Ten by bol zároveň mojou odpoveďou na prípadnú otázku, ktorý dabér sa z môjho pohľadu hodí k Momoovi najviac. K dabingu sa bližšie vyjadrovať nebudem, keďže by išlo iba o obdobu toho, čo som pred niekoľkými mesiacmi písal po premiére Justice League.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod Marvelak » Ned 4.4.2021 10:13:50 quicklink

V Markíze sa môžu hanbiť, že nie sú schopní dodržať akúkoľvek kontinuitu v rámci DC filmov. To tam nemajú žiadneho dramaturga? A ak áno, čo robí?!
Marvelak
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 2.12.2019 11:19:23

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod PeterSD » Ned 4.4.2021 12:21:08 quicklink

Taktiež si myslím, že to bolo asi Magic Voice, Sunrise by určite neobsadili Kaprálika na Lundgrena, čo mi príde dosť mimo. Šandor (47) a Kaprálik (44) sú vekovo na tom podobne a vekový rozdiel medzi Lundgrenom (63) a Wilsonom (47) je 16 rokov.
Takto by to malo byť aj v slovenskom dabingu. Preto by bol oveľa vhodnejšou variantou namiesto Kaprálika jednoznačne Vajda (65), keďže Višňovský už dabuje ojedinele. Mňahončák sa mi vôbec nepáčil. Nestotožnil sa s postavou rebela Aquamana. V tomto bol kvalitnejší Mikulčík. Ten mu dodal šmrnc. Mňahončák ho daboval spomalene a bez zápalu. V niektorých miestach znel, ako by daboval romantický film s Butlerom.
Zo zvyšného obsadenia bolo fajn počuť Somorovskú, Trnavského, Krátkeho a Rundovú. To je asi tak všetko.
Zvuk bol ok, no som rovnako sklamaný z toho, že v podvodných scénach nebol zvukový efekt v dabingu, ako v originály.
Čo sa týka kontinuity, k tomu som sa už vyjadril nie raz, takže sa k tomu už viac vyjadrovať nebudem. Bez pochyby je na tom Marvel určite oveľa lepšie.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod m09 » Ned 4.4.2021 19:27:20 quicklink

Veľmi zaujímavé kolegovia, že keď som k tomuto robil návrh Mňahončáka ste mi dokonca odporúčali. :) Ale v poriadku idem k samotnému dabingu. Vyzeralo to, že budem spokojný a aj sa tak stalo. Čo mi prekážalo je práve obsadenie Kaprálika, ktorý znel príliš mlado. Tam by bolo dobré obsadiť Višňovského, Vajdu ešte aj toho Farkaša by som nejako strávil. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod Dado » Ned 4.4.2021 21:06:39 quicklink

Aby tu nedošlo k akýmsi nedorozumeniam, za mňa platí to, čo som na adresu vtedy ešte len potenciálneho spojenia Mňahončák - Momoa napísal pod tvojím návrhom dabingu tohto filmu. Problém teda nevidím ani tak v tom, že by sa Mňahončákov hlas k tomuto hercovi nehodil (spomedzi tých, ktorí ho zatiaľ v slovenčine dabovali, to je podľa mňa po Mikulčíkovi druhá najlepšia voľba), ale predovšetkým v nulovej kontinuite medzi jednotlivými dabingmi série. Pri Daniele a ich práci na marvelovkách som bol v tomto smere tiež kritický, pretože sa im najmä ku koncu úplne zbytočne rozsypávali existujúce spojenia, ale v porovnaní s tým, čo predviedla Markíza pri tých piatich či šiestich filmoch z DCEU, ide iba o drobnosti.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod PeterSD » Ned 4.4.2021 21:26:44 quicklink

Dado to povedal vlastne aj za mňa, aj keď Mňahončákov výkon sa mi veľmi nepáčil.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod Jack2410 » Str 8.9.2021 00:05:45 quicklink

Dostupné na HBO Go.
Jack2410
100+
 
Príspevky: 198
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Aquaman / Aquaman

Poslaťod PeterSD » Uto 7.11.2023 00:15:59 quicklink

Dvojka pôjde v kine so zachovaným obsadením a čo sa týka Aquamana, ten bude zachovaný z TV verzie Justice League, teda Mikulčík.

VIDEO
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 2327, m09 a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.