Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:31:36

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Psycho / Psycho (1960)

Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod Mariuss » Uto 18.5.2021 11:02:51 quicklink

Psycho.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Dušan Cinkota - Anthony Perkins (Norman Bates), Zuzana Tlučková - Vera Miles (Lila Craneová), Michal Gučík - John Gavin (Sam Loomis), Štefan Kožka - John McIntire (zástupca šerifa Al Chambers), Dušan Jamrich - Martin Balsam (detektív Milton Arbogast), Božidara Turzonovová - Virginia Gregg, Paul Jasmin, Jeanette Nolan (Norma Batesová), Zuzana Skopálová - Patricia Hitchcock (Caroline), Ivan Romančík - Simon Oakland (doktor Fred Richman), Leopold Haverl - Frank Albertson (Tom Cassidy), Ivan Letko - Vaughn Taylor (George Lowery), Vladimír Durdík - John Anderson (California Charlie), Gabriela Škrabáková - Janet Leigh (Marion Craneová), Ivan Gogál - Mort Mills (diaľničná hliadka), ??? - Lurene Tuttle (pani Chambersová), Jozef Domonkoš - Francis De Sales (zástupca okresného prokurátora Alan Deats), Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Zvukový majster: Ján Žilavý
Produkcia: Anna Kuzmová
Asistentka réžie: Zlatica Ergangová
Preklad a dialógy: Jana Kuncová
Redaktorka: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Štefánia Gorduličová
Pripravilo: Štúdio ROKO pre televíziu Markíza - 199x
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod Mariuss » Uto 18.5.2021 11:39:16 quicklink

Už dlhšie som sa pohrával s myšlienkou, že táto legenda medzi legendárnymi filmami môže mať slovenský dabing. Po zistení, že slovenské znenie majú pokračovania Psycho II, či Psycho IV - Začiatok, som si bol už takmer istý.

No a nedávno mi pár ľudí z prostredia Markízy a hlavne priamo štúdio, ktoré dabing vyrobilo (resp. to, čo je z neho dnes) túto dedukciu potvrdilo. Dabovaná by mala byť aj ďalšia "hitchcockovka" - Okno do dvora. No to mi nevedeli potvrdiť.
Neviem ako Vy, ale ja idem otravovať programové oddelenie Markízy s prosbou o zaradenie filmov do vysielania :D
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod Mariuss » Ned 5.12.2021 17:38:37 quicklink

Na RTVS (Dvojke) 4.12.2021 o 21:40 s originálnym znením a slovenskými titulkami.

S rovnakým "nastavením" boli odvysielané všetky najväčšie hity Alfréda Hitchcocka (Vertigo, Okno do dvora), len pri filme "Na sever severozápadnou linkou" bol použitý dabing, konkrétne 1. český dabing.

Ďalšiu sobotu nás čaká pravdepodobne posledná "Hitchcocovka" na RTVS - Vtáci. Nakoľko sa Slovenská televízia neunúvala zakúpiť markizácky dabing pre Psycho, predpokladám, že aj v tomto prípade budeme namiesto sk dabingu mať sk titulky. Škoda...

EDIT: Tak aj Vtáci nakoniec s cz dabingom (Nova). Musím povedať, že zmýšľanie RTVS je pre mňa záhadou...
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod Mariuss » Uto 22.11.2022 20:18:35 quicklink

Tak konečne ! Kompletizujem tému, a s radosťou môžem konštatovať, že táto legenda medzi filmami má vynikajúci slovenský dabing. 90te roky + štúdio ROKO + Štefánia Gorduličová... pre dabing Hitchcockových filmov snáď ani nemohla vzniknúť lepšia kombinácia.

Kto vie, či boli nadabované aj zvyšné tri filmy z "veľkej päťky" - Vertigo, Na sever severozápadnou linkou a Okno do dvora. Minimálne u toho posledného by to tak malo byť.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod anderson » Uto 24.1.2023 08:56:45 quicklink

Mariuss píše:...Po zistení, že slovenské znenie majú pokračovania Psycho II, či Psycho IV...


Psycho IV naozaj slovenský dabing má. Vyrobila ho STV. Ale o slovenskom dabingu pre Psycho II by som si dovolil zapochybovať, nakoľko ho STV aj spolu s Psycho III vysielala vždy iba v českom dabingu od ČT.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Psycho / Psycho (1960)

Poslaťod Mariuss » Uto 24.1.2023 21:20:23 quicklink

anderson píše:Psycho IV naozaj slovenský dabing má. Vyrobila ho STV. Ale o slovenskom dabingu pre Psycho II by som si dovolil zapochybovať, nakoľko ho STV aj spolu s Psycho III vysielala vždy iba v českom dabingu od ČT.


Ten dabing k druhej časti by mal byť z Markízy myslím, ale zatiaľ si nie som istý. Musím počkať kým sa dostanem k nahrávke, no človek ktorý ju má, ten sa nezvykne mýliť, tak uvidíme. Vďaka za info o vysielaní STV. Dabing k 4-tému dielu čoskoro doplním.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.