Aktuálny čas je Štv 18.4.2024 11:14:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

V zajatí démonov 2 / The Conjuring 2

V zajatí démonov 2 / The Conjuring 2

Poslaťod 2327 » Sob 8.1.2022 12:26:37 quicklink

V zajatí démonov 2.png
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Elena Podzámska - Vera Farmiga (Lorraine Warrenová), Vladimír Kobielský - Patrick Wilson (Ed Warren), Tamara Grožáková - Madison Wolfe (Janet Hodgsonová), Soňa Norisová - Frances O'Connor (Peggy Hodgsonová), Natália Kóšová - Lauren Esposito (Margaret Hodgsonová), Dominik Budinský - Benjamin Haigh (Billy Hodgson), Boris Farkaš - Simon McBurney (Maurice Grosse), Ivan Romančík - Bob Adrian (Bill Wilkins), Zuzana Kyzeková - Maria Doyle Kennedy (Peggy Nottinghamová) + Kate Cook (pani Moreová), Martin Hronský - Simon Delaney (Vic Nottingham), Miroslava Belancová - Franka Potente (Anita Gregoryová), Stanislav Král - Daniel Wolfe (Kent Allen), Ladislav Konrád - Steve Coulter (otec Gordon), Milada Rajzíková - Carol Been (Hazel Shortová), Jakub Gogál - Chris Royds (Graham Morris), Miroslav Trnavský - Cory English (skeptik + titulky), Petra Gažíková-Lángová - Jennifer Collins (Louise DeFeo) a ďalší.

Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza - 2021

Premiéra: 07.01.2022 (Dajto)

Súvisí s:
Annabelle, Annabelle 2: Stvorenie zla, V zajatí démonov
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1064
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: V zajatí démonov 2 / The Conjuring 2

Poslaťod 2327 » Sob 8.1.2022 15:40:11 quicklink

Elena Podzámska a Vladimír Kobielský opäť predviedli skvelý výkon (som rád, že toto spojenie tvorcovia dodržali). Čo bolo menej skvelé, obsadenie Norisovej. Na danú postavu sa podľa mňa vôbec nehodila. Ani Tamara Grožáková, tá má taký hlbší hlas. Možno by skôr sadla jej sestra Miroslava Grožáková alebo Bianka Bucková. Zvyšné obsadenie fajn. No preklad? Preložiť "Crooked man" ako "pochybný muž"? Stačilo jednoduchý výraz, a to "krivý muž". Crooked so slovom pochybný nemá nič spoločné, tak neviem, že prečo sa tak rozhodli.
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1064
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove

Re: V zajatí démonov 2 / The Conjuring 2

Poslaťod PeterSD » Sob 8.1.2022 17:51:04 quicklink

Plne súhlasím s postrehom vyššie. Práve na to isté som chcel poukázať. Dabing bol skvelý (vďaka bohu za dodržanie kontinuity) až na spomínané obsadenie Grožákovej a Norisovej + ten preklad. Ten bil do uší asi najviac. Crooked Man - "Pochybný muž"? Krivý muž je doslovný preklad, ale ani "Krivák" by nebolo zlé. To si potom ani neviem predstaviť, ako dopadne preklad pri oficiálnom pokračovaní spomínaného Crooked Mana (2022). Marí sa mi, že som započul Stana Krála hlasom Crooked Mana. Možno do tretice, bude dabing 100%-ný.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: V zajatí démonov 2 / The Conjuring 2

Poslaťod 2327 » Ned 9.1.2022 11:11:37 quicklink

PeterSD píše:Marí sa mi, že som započul Stana Krála hlasom Crooked Mana.

Neviem, mne to ako Stanislav Král ten hlas nepripadá. Možno, že to je on, možno len upravili hlas, ale skôr si myslím, že Crooked mana dabovala nejaká zborová postava.

PeterSD píše:Možno do tretice, bude dabing 100%-ný.

:) Ak by si to do rúk vzal nejaký iný režisér, tak by to mohlo dopadnúť aj 200%-ne :)
Obľúbené štúdiá: Sunrise Studio, Yes Production, Daniela, Magic Voice, Trigon Production, FINIKIN
2327
Updater
 
Príspevky: 1064
Registrovaný: Sob 2.11.2019 11:48:30
Bydlisko: Červenica pri Sabinove


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.