Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 17:16:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rozzúrený / Unhinged

Rozzúrený / Unhinged

Poslaťod Jakub55 » Ned 16.1.2022 12:45:12 quicklink

Rozzúrený.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Caren Pistorius (Rachel Flynnová), Dušan Szabó - Russell Crowe (Tom Cooper), Alex Koníček - Gabriel Bateman (Kyle Flynn), Martin Zatovič - Jimmi Simpson (Andy), Dárius Koči - Austin P. McKenzie (Fred), Michal Hallon - Stephen Louis Grush (Leo), Ladislav Konrád - Michael Papajohn (policajt), Andrea Karnasová - Devyn A. Tyler (pani Ayersová), Ľubica Konrádová - Samantha Beaulieu (pokladníčka), Jakub Gogál, Michael Vrzala, Ján Tréger (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Erik Sedlák
Produkcia: Rastislav Jakubek
Asistentka réžie: Miroslava Belancová
Preklad a dialógy: Ján Lipovský
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Michal Hallon
Vyrobilo: Sunrise Studio

Premiéra: 14.11.2021
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Rozzúrený / Unhinged

Poslaťod anderson » Ned 2.7.2023 09:29:17 quicklink

Som - pre niekoho fanatickým - zástancom spojenia Bučko - Crowe a som hlboko presvedčený o tom, že napríklad aj v tomto filme by Bučko pod správnym režijným vedením exceloval. Napriek tomu musím uznať, že Szabó v tejto konkrétnej úlohe podal absolútne skvelý výkon, réžia ho zjavne usmernila a tak "prehrával" len minimálne. Navyše celý dabing je, čo sa výberu hlasov týka, vynikajúci a dosť verný originálu. Dokonca spojenie Zatovič - Simpson považujem za perfektné. Jedinú vážnejšiu výhradu mám k prekladu a jazykovej úprave, ktorá už tradične asi bola buď odfláknutá alebo nedostatočná, nakoľko počuť v slovenskom dabingu neopodstatnene napríklad slovo "prdel", je niečo pre mňa absolútne nestráviteľné.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rozzúrený / Unhinged

Poslaťod m09 » Ned 2.7.2023 11:13:08 quicklink

Úplne rozumiem kolegovi andersonovi. Ja som zas ako jeden z mála zástancom spojenia M.Kráľ - Crowe, ale sem by sa Milo nehodil. Tu ozaj Szabó exceloval s ním aj všetci ostatní.
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Rozzúrený / Unhinged

Poslaťod Jakub55 » Ned 2.7.2023 12:15:48 quicklink

Mne sa takisto tento dabing páčil najmä ako Petra Vajdová na konci filmu zrevala :o :o :o :o . To bolo priam neuveriteľné :o :o :o :o .
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.