Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:26:35

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Formula! / Driven

Formula! / Driven

Poslaťod Hurvino » Uto 3.5.2011 17:46:26 quicklink

Formula!.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Jozef Vajda - Sylvester Stallone (Joe Tanto), Boris Farkaš - Burt Reynolds (Carl Henry), Ivan Šandor - Kip Pardue (Jimmy Bly), Ján Tréger - Robert Sean Leonard (Demille Bly), Jozef Švoňavský - Brent Briscoe (Crusher), Miroslav Trnavský - Til Schweiger (Beau Brandenburg + titulky), Martin Kaprálik - Cristián de la Fuente (Memo Moreno), Katarína Šulajová - Estella Warren (Sophia Simoneová), Elena Podzámska - Gina Gershon (Cathy Heguyová), Katarína Križanová - Stacy Edwards (Lucretia Johnsová), Dušan Szabó - Dan Duran (komentátor #1), Peter Kollárik - Rob Smith (komentátor #2), Ladislav Konrád, Jozef Šimonovič, Vanda Růžičková, Filip Tůma, Roman Fratrič, Ľubica Očková-Konrádová, Nataša Kulíšková, Martin Mňahončák, Boris Zachar a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Asistentka réžie: Andrea Havlovičová
Zvuk: Attila Fischer
Preklad: Marína Gálisová
Dialógy: Dušan Sobota
Réžia slovenského znenia: Eduard Vitek
Vyrobilo: Štúdio EKA pre MAC TV - 200x

Tento dabing vysiela aj TV Markíza
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Formula! / Driven

Poslaťod anderson » Štv 14.6.2012 11:40:55 quicklink

Dabing bol vyrobený pre Markízu (práve teraz tam beží):

Miroslav Trnavský - Til Schweiger
Martin Kaprálik - Cristián de la Fuente
Katarína Šulajová - Estella Warren
Elena Podzámska - Gina Gershon
Jozef Šimonovič - hlásateľ miestneho rozhlasu
Filip Tůma - novinár
Ladislav Konrád - diaľničný policajt
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Formula! / Driven

Poslaťod Hurvino » Štv 14.6.2012 15:40:20 quicklink

anderson píše:Dabing bol vyrobený pre Markízu (práve teraz tam beží):

Miroslav Trnavský - Til Schweiger
Martin Kaprálik - Cristián de la Fuente
Katarína Šulajová - Estella Warren
Elena Podzámska - Gina Gershon
Jozef Šimonovič - hlásateľ miestneho rozhlasu
Filip Tůma - novinár
Ladislav Konrád - diaľničný policajt


Dík za doplnění.
Pokud neznáš herce, kterého kdo daboval, tak název role mi nepomůže. Ve spoustě filmů jsem identifikoval, že ten nebo jinej daboval třeba "chlápka ve výtahu", nebo "muže v obchoďáku", nebo "zuřivého feřáka" a tak, ale když nevím, jaký herec to byl, tak uvádím jen jméno dabéra. ;)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Formula! / Driven

Poslaťod anderson » Pia 15.6.2012 06:50:45 quicklink

Hurvino píše:... ale když nevím, jaký herec to byl, tak uvádím jen jméno dabéra. ;)


To je práve chyba. Lebo tým, že aspoň približne určíš postavu, sa ďalší prípadný "pátrač" má čoho zachytiť. A čím jednoznačnejšie určíš postavu, tým lepšie. Častokrát totiž ani IMDb nemá podrobný rozpis epizódnych úloh, aj keby boli dosť výrazné.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Formula! / Driven

Poslaťod Hurvino » Pia 15.6.2012 09:47:22 quicklink

anderson píše:To je práve chyba. Lebo tým, že aspoň približne určíš postavu, sa ďalší prípadný "pátrač" má čoho zachytiť.


Případný "pátrač" se třeba nechytil ani na jasně stanovenou roli tady, kterou jsem já nedokázal přesně identifikovat - Juraj Predmerský (?) - Brent Briscoe (Crusher) - je tam otazník, tudíž nejsem si jist, jestli je to správně. Nebo ve filmu "V dráhe strely" jsem nedokázal identifikovat hlas na Rene Russo. Nebo i jinde jiné role. Dávám tam výrazné otazníky, když něco nedokážu identifikovat a žádný "pátrač" mi to dosud (až na jeden případ) neopravil, nebo nepotvrdil.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Formula! / Driven

Poslaťod anderson » Pia 15.6.2012 10:03:35 quicklink

Hurvino píše:
anderson píše:To je práve chyba. Lebo tým, že aspoň približne určíš postavu, sa ďalší prípadný "pátrač" má čoho zachytiť.


Případný "pátrač" se třeba nechytil ani na jasně stanovenou roli tady, kterou jsem já nedokázal přesně identifikovat - Juraj Predmerský (?) - Brent Briscoe (Crusher) - je tam otazník, tudíž nejsem si jist, jestli je to správně. Nebo ve filmu "V dráhe strely" jsem nedokázal identifikovat hlas na Rene Russo. Nebo i jinde jiné role. Dávám tam výrazné otazníky, když něco nedokážu identifikovat a žádný "pátrač" mi to dosud (až na jeden případ) neopravil, nebo nepotvrdil.


Ale veď toto nemôžeš považovať za argument. :lol: Brent Briscoe vo Formule "kecal" tak dokopy ani nie minútu. Ja som to sledoval popri inej práci a nie som si stopercentne istý, tak som nič nepísal. Ale podľa mňa tam Predmerský vôbec nedaboval a daboval ho Švoňavský. Ak to zreprízujú, tak len kvôli tebe si to nahrám. ;)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Formula! / Driven

Poslaťod Hurvino » Pia 15.6.2012 11:03:31 quicklink

anderson píše:Ale veď toto nemôžeš považovať za argument. :lol:


Proč ne?
Pro mně je rozhodující určit roli, kterou hraje konkrétní herec, na "pikolíka ve výtahu", nebo "muže v obchoďáku" se nebudu fixovat, pokud ani IMDB nemá stanoveného herce. ;)
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Formula! / Driven

Poslaťod lubo » Pia 15.6.2012 11:24:35 quicklink

To je dabing z Jojky.:) Tá ho vysielala skôr ako Markíza (okolo roku 2004) a bol tam tento dabing pamätám si to podľa Šulajovej a Podzámskej.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Formula! / Driven

Poslaťod anderson » Pia 15.6.2012 11:44:56 quicklink

lubino89 píše:To je dabing z Jojky.:) Tá ho vysielala skôr ako Markíza (okolo roku 2004) a bol tam tento dabing pamätám si to podľa Šulajovej a Podzámskej.:)


Markíza dabing z JOJ preberá tak zriedkavo, že by to bol unikát. Ale chcelo by to jednoznačné potvrdenie od niekoho, kto má nahrávku z JOJ. Lebo na začiatku markizáckeho dabingu rovnaký hlas aký číta zvyšok titulkov prečíta aj titulok TELEVÍZIA MARKÍZA UVÁDZA. Rozhodne mi to nepripadalo predabované.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Formula! / Driven

Poslaťod lubo » Pia 15.6.2012 12:00:16 quicklink

Neviem, ale zdá sa mi nepravdepodobné, žeby to Markíza stihla vysielať skôr ako Jojka, keď to bol jeden z prvých filmov po slovensky vo vysielaní Joj. Ale, keď vravíš, že na začiatku je ten istý hlas na titulkoch, tak sa nehádam. Počkám si, kým to bude dávať Jojka pokiaľ to nie je jej dabing, tak tam dajú redabing.:)

A v minulosti sa stalo, že Markíza vysielala Pearl Harbor, Odpadlíka a Saharu s jojkárskym dabingom.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.