Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 20:15:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ava: Bez súcitu / Ava

Ava: Bez súcitu / Ava

Poslaťod Jakub55 » Pon 21.11.2022 15:30:37 quicklink

Ava Bez súcitu.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Jessica Chastain (Ava), Peter Rúfus - John Malkovich (Duke), Ivan Šandor - Colin Farrell (Simon), Barbora Chlebcová - Jess Weixler (Judy), Daniel Ratimorský - Common (Michael), Dagmar Sanitrová - Geena Davis (Bobbi), Kristína Turjanová - Joan Chen (Toni), Roman Ferienčík - Ioan Gruffudd (Peter), Ladislav Konrád - Dieter Riesle (Guntherov dôstojník), Petra Gažíková-Lángová, Miroslav Trnavský (titulky) a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Milan Kubík
Produkcia: Rastislav Jakubek
Asistentka réžie: Mária Graňáková Peciarová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Daniel Uherek
Réžia slovenského znenia: Roman Ďuriš
Vyrobilo: Sunrise Studio

Premiéra: 20.11.2022
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1083
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Ava: Bez súcitu / Ava

Poslaťod m09 » Pon 21.11.2022 19:32:11 quicklink

Ak mám začať pozitívne tak klobúk dole pred ústrednou dvojicou. Vajdová aj Šandor boli úplne úžasní, fantastickí. Zvyšok obsadenia mi už takú radosť neurobil.
Rúfus - Malkovich je síce fajn kombinácia a môže to fungovať no Malkovichovi sa zbytočne rozrástol zoznam na 15 dabérov. Tam by bolo ideálne obsadiť Višňovského. Dalo sa však obsadiť aj niekoho z dvojice Sabó/ Gallovič.
Žiadna sláva nebola ani kombinácia Ferienčík - Gruffudd. Tam sa dalo ísť dvoma smermi a to cestou mladšieho Gruffudda v tom prípade jednoznačne Kobielský alebo cestou o niečo staršieho Gruffudda v tom prípade Kočiš.
Asi najhoršia kombinácia tohto dabingu bola z môjho pohľadu Ratimorský - Common. Tam by mal byť jeden z dvojice Kaprálik/Krajčovič. Ostatné kombinácie na tomto hercovi mi prišli značne scestné.
Dabing ako celok však hodnotím pozitívne. Tu a ukazuje, že keď sú skvelo obsadené ústredné postavy filmu aj dabing už s veľkou pravdepodobnosťou nedopadne úplne zle.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Ava: Bez súcitu / Ava

Poslaťod mato46 » Uto 22.11.2022 13:58:56 quicklink

Ak som postrehol správne, upútavky na tento film bežali na Markíze. Keďže je to nový dabing (a prepokladám, že vyrobený priamo pre Markízu), ako je možné, že v ňom figuruje Peter Rúfus ? Niežeby som nebol rád, len sa pýtam...
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 64 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.