Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 02:37:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Na hrane prežitia / Boss Level

Na hrane prežitia / Boss Level

Poslaťod dementus996 » Sob 25.3.2023 13:34:06 quicklink

Na hrane prežitia.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | CZ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Krajčovič - Frank Grillo (Roy Pulver), Jozef Vajda - Mel Gibson (plukovník Clive Ventor), Renáta Rundová - Naomi Watts (Jemma Wellsová), Martin Vitek - Will Sasso (Brett), Daniela Šencová - Annabelle Wallis (Alice), René Jankovič - Sheaun McKinney (Dave), Petra Gažíková-Lángová - Selina Lo (Guan Yin), Ľudmila Mandžárová - Michelle Yeoh (Dai Feng), Roman Pomajbo - Ken Jeong (Jake), Matúš Jacečko - Rio Grillo (Joe), Roman Čisár, Stanislav Král (titulky a komentáre) a ďalší

Zvuk: Dávid Szabó
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Zlatica Krčeková
Preklad a dialógy: Elena Grohová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Stanislav Král
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice pre televíziu Markíza

Premiéra: 25.3.2023 (VOYO) | 25.6.2023 o 20:30 (TV Markíza)
dementus996
Updater
 
Príspevky: 869
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Na hrane prežitia / Boss Level

Poslaťod anderson » Ned 26.3.2023 10:42:32 quicklink

Dabing ma ničím - okrem zopár kostrbato preložených dialógov a pomerne vlažného výkonu detského dabéra - nerušil. Rád by som ale podotkol, že absolútna strata kreativity v obsadzovaní dabérov v súčasných slovenských dabingoch je podľa mňa alarmujúca. Každého mužského hrdinu skoro vždy dabuje Krajčovič a každú hrdinku zasa napríklad Podzámska, ktorá - podobne ako Szabó - upadá do príšernej rutiny. V tomto ohľade preto musím vyzdvihnúť perfektne obsadenú Rundovú. Za to ďakujem. Takisto rutinné mi pripadá obsadenie Vajdu. K jeho výkonu síce výhrady nemám, ale predstavil som si ako by to asi nadaboval napríklad Kramár a táto predstava sa mi pozdávala viac. Vyzdvihujem obsadenie Pomajba a Mandžárovej. Na Michelle Yeoh som si ju nedokázal predstaviť, ale fungovalo to. - Osobitnou kapitolou je ale slovenský názov. Človeka, ktorého napadlo BOSS LEVEL pozmeniť na nezmyselné a krkolomné NA HRANE PREŽITIA považujem za pozbaveného zmyslov. Český názov MISTROVSKÁ ÚROVEŇ sa mi oproti tomu javí ako geniálny.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Na hrane prežitia / Boss Level

Poslaťod m09 » Ned 26.3.2023 11:59:39 quicklink

Budem v mnohých veciach súhlasiť s kolegom. Veľmi odceňujem obsadenie Rundovej aj Vajdu. Krajčovič bol síce super, ale M.Kráľ je na tohto herca lepší. RŠtúdio je ale Magic Voice takže chápem prečo Krajčovič.
Problém som mal s dvoma spojeniami a síce Ľudmila Mandžárová - Michelle Yeoh toto neviem koho bol nápad, ale znela strašne staro. Osobne by som uvažoval aspoň nad Sanitrovou či Kulíškovou.
Druhé spojenie Daniela Šencová - Annabelle Wallis tam mohla ísť Chlebcová, Somorovská, Belancová no možností tu bolo.
Dabing ako celok hodnotím však veľmi pozitívne.
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Na hrane prežitia / Boss Level

Poslaťod anderson » Pia 2.2.2024 23:33:55 quicklink

Na DAJTO opäť BRUTÁLNE a NEZMYSELNE zostrihané. Kto ešte pozerá filmy na kanáloch tzv. skupiny Markíza je totálny masochista. Detto tzv. skupina JOJ kanálov. Tam som za jeden film zasa napočítal 6! reklamných blokov o dĺžke cca 15´. Des a hrôza.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.