Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 18:24:50

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Nepriateľ mojej ženy / Il nemico di mia moglie

Nepriateľ mojej ženy / Il nemico di mia moglie

Poslaťod Historik » Pon 30.5.2011 22:09:24 quicklink

Il nemico di mia moglie.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB

V slovenskom znení: Anton Mrvečka – Marcello Mastroianni (Marco Tornabuoni), Viktor Blaho – Vittorio De Sica (Ottavio Terenzi), Zdena Grúberová – Giovanna Ralli (Luciana), Dušan Blaškovič, Maja Velšicová, Peter Debnár, Magda Paveleková, Oľga Hudecová, Stanislav Dančiak, Eva Landlová, Emília Halamová, Teodor Piovarči, Eduard Bindas, Vladimír Kostovič, Viera Radványiová, Judita Ďurdiaková, Eva Mária Chalupová, Ivan Letko, Marián Labuda, Jozef Šimonovič, Anna Pólová a ďalší.

Zvuk: Ladislav Tóth
Strih: Helena Paššová
Výroba: Martin Valihora
Slovenské dialógy: Magda Rúfusová
Réžia slovenského znenia: Etela Balgová-Harantová
Vyrobila: Hlavná redakcia programov zo zahraničia ČST Bratislava 1977
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Nepriateľ mojej ženy / Il nemico di mia moglie

Poslaťod Historik » Pon 30.5.2011 22:10:18 quicklink

Záznam pochází z uvedení v roce 1986. Podle andersonova záznamu na ČSFD byla premiéra již v roce 1977, do tohoto roku jsem proto zařadil rok výroby dabingu. Myslel jsem, že v té době byla paní režisérka ještě jen Etela Balgová. Pokud je tomu opravdu tak, pak jsem si druhé jméno do svého záznamu z roku 1986 "aktivně" doplnil sám nebo pro reprízu upravili titulky, což ovšem pochybuji.

Nepodařilo se mi ověřit jméno poslední dabérky (hledal jsem i Polonyiová apod., ale neúspěšně).
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15

Re: Nepriateľ mojej ženy / Il nemico di mia moglie

Poslaťod anderson » Uto 31.5.2011 12:12:02 quicklink

Historik píše:... Myslel jsem, že v té době byla paní režisérka ještě jen Etela Balgová. ...

Nepodařilo se mi ověřit jméno poslední dabérky (hledal jsem i Polonyiová apod., ale neúspěšně).


Meno pani režisérky je v rôznych prameňoch a rôznych obdobich uvádzané s nejednoznačným priezviskom. A to aj v 70-tych rokoch. Preto nepovažujem za smerodatné písomné pramene (z ktorých som čerpal), ale pôvodné titulky. Takže tvoj záznam Historik bude nepochybne autentický a vôbec by som z neho nevyvodzoval nejaké rodinné pomery alebo väzby čo sa týka chronológie.

K tej neidentifikovanej dabérke. Neviem čo si mal na mysli, môžeš to upresniť ?
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Nepriateľ mojej ženy / Il nemico di mia moglie

Poslaťod Historik » Uto 31.5.2011 21:18:43 quicklink

To poslední jméno, tedy Anna Pólová (?).
Historik
100+
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Pon 17.1.2011 22:59:15


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 43 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.