Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 15:05:14

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Ghost Rider / Ghost Rider

Ghost Rider / Ghost Rider

Poslaťod slavo » Uto 14.6.2011 19:48:11 quicklink

Ghost Rider.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ondrej Kaprálik - Matt Long (mladý Johnny Blaze), Daniela Mackovičová - Raquel Alessi (mladá Roxanne Simpsonová), Miroslav Trnavský - Brett Cullen (Barton Blaze), Dušan Jamrich - Peter Fonda (Mephistopheles), Marek Majeský - Nicolas Cage (Johnny Blaze / Ghost Rider), Peter Sklár - Donal Logue (Mack), Emanuel Hason - Wes Bentley (Blackheart), Jana Valocká - Eva Mendes (Roxanne Simpson), Ivo Gogál - Sam Elliott (Caretaker), Juraj Predmerský - David Roberts (kapitán Dolan), Jozef Domonkoš, Danica Jurčová, Jakub Ružička, Peter Rúfus, Jozef Bujdák, Ivan Laca, René Jankovič, Martin Zatovič, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Martin Némethy
Produkcia: Beatrix Müllerová
Asistentka réžie: Zlatica Lauková
Preklad: Rudolf Lesňák
Dialógy: Ivan Gogál
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Ivan Laca
Vyrobilo: Štúdio Artefakt pre Televíziu Markíza
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Ghost Rider / Ghost Rider

Poslaťod slavo » Uto 14.6.2011 19:52:58 quicklink

Mám len dve poznámky. Je škoda, že Sama Elliotta nedabuje nezabudnuteľný Boris Farkaš z Big Lebowskeho. A mám pocit, že v úvodných titulkoch si Rastislav Sokol pomýlil film Gost Rajder s Gost Rajterom, alebo sa pomýlila asistentka... :D
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Ghost Rider / Ghost Rider

Poslaťod PeterSD » Ned 24.7.2016 01:04:27 quicklink

Pre mňa je to menšie sklamanie. Okrem Majeského, Trnavského, Sklára, Jamricha a Hasona bolo obsadenie slabé. Valocká sa veľmi nehodila, skôr by som uvítal Juditu Bilú, prípadne Hurajovú. Gogál je všade, preto by bol Farkaš určite lepšou voľbou a to nie len kvôli tomu, ale aj kvôli spomínanému spojeniu z Big Lebowskeho. Namiesto Predmerského by sa určite hodil viac Landl a vhodneší ako Ondrej Kaprálik by bol Mišo Hallon. A čo sa týka zvyšku, ten bol príšerný. Zle rozloženie zboru s dookola opakujúcimi sa hercami, ktorý prevažoval pomaly nad hlavnými postavami. Ak by vznikol redabing, dúfam, že dopadne lepšie. Musím pochváliť preklad a zvuk.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Ghost Rider / Ghost Rider

Poslaťod m09 » Ned 24.7.2016 10:07:42 quicklink

No ja by som tento dabing rozhodne tak negatívne nehodnotil. Z hľadiska obsadenia mi vadila jedine Valocká tam mohla byť Bilá alebo Vajdová inak som s obsadením hlavných postáv tých ústredných postáv spokojný. Pokiaľ ide o zboristov sú tam rezervy ktoré už spomenul kolega ale rozhodne dabing ako celok je veľmi slušný. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Ghost Rider / Ghost Rider

Poslaťod PeterSD » Štv 29.12.2016 22:29:31 quicklink

Obsadenie a štáb komplet doplnené.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.