Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 15:18:16

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Temný úsvit / Rescue Dawn °

Temný úsvit / Rescue Dawn °

Poslaťod slavo » Pon 20.6.2011 15:44:39 quicklink

48728_0a45ed.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: René Jankovič - Christian Bale (Dieter Dengler), Emanuel Hason - Steve Zahn (Duane), Peter Krajčovič - Jeremy Davies (Gene), Juraj Predmerský - Galen Yuen (Y.C.), Pavol Šajmovič - Lek Chaiyan Chunsuttiwat (Procet), Štefan Richtárech - Toby Huss (Spook), Jozef Šimonovič - Marshall Bell (admirál), Alfréd Aczel - Chris Tallman (DJ), Tibor Vokoun - Abhijati 'Meuk' Jusakul (Phisit), Igor Krempaský - François Chau (guvernér), Roman Matisko - Saichia Wongwiroj (Lao), Lukáš Dóza - Chris Butler (výstrojár), Marián Slovák (rozprávač), Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Zvuk: Igor Uhrinčať
Réžia slovenského znenia: Pavel Gejdoš
Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza - 2010

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.

2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Ivan Šandor - Christian Bale (Dieter Dengler), ??? - Steve Zahn (Duane), Roman Ferienčík - Jeremy Davies (Gene), Jozef Švoňavský - Galen Yuen (Y.C.), Štefan Martinovič - Lek Chaiyan Chunsuttiwat (Procet), Miloslav Kráľ - Toby Huss (Spook), Marián Slovák - Marshall Bell (admirál), Ivo Gogál - Chris Tallman (DJ), Stanislav Král - François Chau (guvernér), Jakub Ružička - Chris Butler (Rigger), Martin Zatovič, Ladislav Konrád, Peter Krajčovič a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Vyrobené pre TV JOJ.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod slavo » Pon 20.6.2011 15:45:07 quicklink

Jeden z NAJHORŠÍCH novodobých dabingov, aké som kedy počul.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod ladno » Ned 30.12.2012 11:41:11 quicklink

slavo píše:Jeden z NAJHORŠÍCH novodobých dabingov, aké som kedy počul.

Neviem prečo. Samozrejme, určite by som ho nevyhlásil ani za najlepší, ale neviem, čo ťa až tak odpudilo. Preklad a dialógy boli podľa mňa pri dnešnom stave SK dabingu nadpriemerné. René Jankovič odviedol dobrý kus práce v dabingu, "neodrapotal" to, ale celkom slušne daboval, navyše by som povedal, že sa mi z dabérov Christiana Balea naň René hodí najlepšie. Čo sa týka Steva Zahna, Emanuel Hason by u mňa v ktoromkoľvek jeho inom filme neobstál, ale tu som si zvykol celkom rýchlo. Peter Krajčovič bol perfektný, ako výberom hlasu, tak i technickým dabingom. No a čo sa týka zvyšku, tak komparz bol podľa môjho názoru obsadený veľmi slušne, možno by som nahradil iba Jozefa Šimonoviča, inak celé obsadenie bolo dobre zvládnuté.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod slavo » Ned 30.12.2012 15:26:30 quicklink

Áno, preklad a dialógy, o ich kvalite nepochybujem (myslím, že ich robil Milan Šebo), ale Jankovič a Hason sa na svoje postavy absolútne nehodili. Každý má však svoju optiku... :)
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod PeterSD » Pon 31.12.2012 02:14:11 quicklink

Mne by skôr Emo Hason sedel viac na Christiana Balea.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod ladno » Pon 31.12.2012 02:50:23 quicklink

DJRoccoiNc píše:Mne by skôr Emo Hason sedel viac na Christiana Balea.

To by skutočne nemuselo byť zlé. Inak sa mi René Jankovič celkom pozdáva, určite je lepší, než Ivan Šandor.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn

Poslaťod rAn » Ned 27.1.2013 21:59:07 quicklink

Dabing má aj JOJ-ka, tam Balea dabuje Ivan Šandor : )
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Temný úsvit / Rescue Dawn °

Poslaťod dementus996 » Str 11.10.2023 22:31:09 quicklink

Doplnené čo to z jojkárskeho dabingu. Postavu Duanea nedokážem určiť, pretože počas celého filmu rozpráva extrémne tlmene, že to ja nedokážem rozoznať. Ani sa neviem nikde dopátrať k záverečným titulkom, ktoré by mi pomohli určiť konkrétneho dabéra, keďže vo filme nie je veľa postáv.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 850
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.