Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 11:59:23

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet…

Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet…

Poslaťod kubo3000 » Pon 22.8.2011 17:29:58 quicklink

Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter a Ohnivá čaša.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

DABING: KINO, VHS, DVD, BD, TV MARKÍZA, HBO MAX

V slovenskom znení: Marek Fašiang - Daniel Radcliffe (Harry Potter), Adrián Gula - Rupert Grint (Ron Weasley), Tatiana Pauhofová - Emma Watson (Hermiona Grangerová), Peter Rúfus - Timothy Spall (Peter Pettigrew), Martin Kaprálik - David Tennant (Barty Crouch Jr.), Alfréd Swan - Mark Williams (Arthur Weasley), Michal Hallon - James Phelps, Oliver Phelphs (Fred Weasley, George Weasley), Dominika Žiaranová - Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Dušan Kaprálik - Jeff Rawle (Amos Diggory), Juraj Kemka - Robert Pattinson (Cedric Diggory), Ján Kroner - Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Michal Domonkoš - Tom Felton (Draco Malfoy), Eduard Bindas - Robert Hardy (Kornelius Fudge), Juraj Predmerský - Roger Lloyd-Pack (Barty Crouch), Zuzana Porubjaková - Katie Leung (Čcho Čchangová), Adam Petrík - Matthew Lewis (Neville Longbottom), Vladimír Jedľovský - Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Leopold Haverl - Michael Gambon (Albus Dumbledore), Daniel Fischer - Devon Murray (Seamus Finnigan), Ladislav Konrád - Warwick Davis (Filius Flitwick), Lucia Vráblicová - Frances de la Tour (Olympe Maxime), Daniela Mackovičová - Clémence Poésy (Fleur Delacourová), Soňa Ulická - Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Matej Landl - Alan Rickman (Severus Snape), Ivo Gogál - Predrag Bjelac (Igor Karkaroff), Miroslav Noga - Brendan Gleeson (Alastor „Divooký“ Moody), Helena Krajčiová - Miranda Richardson (Rita Skeeterová), Ivan Romančík - Gary Oldman (Sirius Black), Ľubica Trégerová - Shirley Henderson (Umrnčaná Myrta), Tomáš Maštalír - Ralph Fiennes (lord Voldemort), Jakub Janák - William Melling (Nigel), Lukáš Dóza - Louis Doyle (Ernie MacMillan), Hana Gajdošová - Geraldine Somerville (Lily Potterová), Jozef Kapec - Adrian Rawlins (James Potter), Jozef Šimonovič - Eric Sykes (Frank Bryce), Jakub Gogál, Jakub Ružička, Janka Hrubová, Adriana Valová, Dávid Hartl, Tomáš Majláth, Jana Wagnerová, Milena Minichová, Ria Paldiová, Tomáš Horváth, Ľubica Očková, Roman Fratrič, Helena Húsková a ďalší.

Preklad a úprava: Barbora Rážová
Asistentka réžie: Silvia Matovská
Produkcia: Eva Fifiková
Zvuk: Ján Došek, Tomáš Krchlík
Réžia slovenského znenia: Táňa Tadlánková
Vyrobila: Spoločnosť Marlin v štúdiu Ivory - 2005

Premiéra: 08. 12. 2005 (KINO) | 21. 12. 2008 (TV Markíza)

Súvisí s:
Harry Potter a Kameň mudrcov, Harry Potter a Tajomná komnata, Harry Potter a väzeň z Azkabanu, Harry Potter a Fénixov rád, Harry Potter a Polovičný princ, Harry Potter a Dary Smrti - 1. časť, Harry Potter a Dary Smrti - 2. časť, Fantastické zvery a ich výskyt, Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
kubo3000
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned 21.8.2011 11:02:19

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod slavo » Sob 9.3.2013 15:42:50 quicklink

Zoznam je temer kompletný. Fratrič robil hlásateľa v rádiu na začiatku.

Tieto hlasy nie sú zatiaľ identifikované:

? - Eric Sykes (Frank Bryce) - starý muž na úplnom začiatku
? - Margery Mason (predavačka vo vlaku)
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod lubo » Sob 9.3.2013 16:13:27 quicklink

Vždy som si myslel, že Ritu Skeeterovú dabuje Helena Krajčiová, ale nechcel som sa hádať, keďže som nemal dôkaz, avšak práve som ju v tomto filme počul, čiže určite ju nedabuje Henrieta Mičkovicová. ;)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod slavo » Sob 9.3.2013 16:20:23 quicklink

lubino89 píše:Vždy som si myslel, že Ritu Skeeterovú dabuje Helena Krajčiová, ale nechcel som sa hádať, keďže som nemal dôkaz, avšak práve som ju v tomto filme počul, čiže určite ju nedabuje Henrieta Mičkovicová. ;)


Aj ja som si to uvedomil až teraz, vďaka. Každopádne, veľmi sa tam vyhrala s hlasom, išla do rôznych polôh.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod Lukincok » Sob 9.3.2013 22:57:56 quicklink

slavo píše:
lubino89 píše:Vždy som si myslel, že Ritu Skeeterovú dabuje Helena Krajčiová, ale nechcel som sa hádať, keďže som nemal dôkaz, avšak práve som ju v tomto filme počul, čiže určite ju nedabuje Henrieta Mičkovicová. ;)


Aj ja som si to uvedomil až teraz, vďaka. Každopádne, veľmi sa tam vyhrala s hlasom, išla do rôznych polôh.


Henrieta Mičkovicová bola distribučnou spoločnosťou uvádzaná ako hlas Rity Skeeterovej aj pred premiérou HP a Darov Smrti I. Nakoniec sa táto postava v predposlednom filme nevyskytla. (Objavila sa len na obálke svojej knihy.)

Hlasom Franka Brycea je podľa mňa tiež Dušan Kaprálik.
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod slavo » Ned 10.3.2013 16:21:32 quicklink

Chyba Mičkovicová-Skeeterová bola spôsobená zrejme tým, že pri štvrtej časti bola v obsadení, ktoré poskytol distribútor naozaj uvedená Mičkovicová. Toto chybné obsadenie sme prebrali aj pri spisovaní obsadenia poslednej časti, ktoré som poslal na upresnenie/potvrdenie do štúdia a "akýmsi" omylom tam tá Mičkovicová ostala. Nuž, občas sa dejú aj takéto zvláštne kúzla! :D

Ešte chýba meno herca, čo daboval Viktora Kruma, pôvodne som si myslel, že je to mladý Gogál, ale určite nie je. Franka Brycea som skúšal overiť z DVD, ale tá jedna slučka je naozaj veľmi krátka.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod fofo16 » Ned 23.3.2014 16:50:40 quicklink

Tú kratučkú pieseň, ktorá išla z vajca, podľa mňa naspievala Soňa Norisová
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod PeterSD » Ned 29.1.2023 12:06:06 quicklink

Vidím, že za celé roky sa nikomu nepodarilo identifikovať Viktora Kruma :D Ak ma sluch neklamal, tak je to Jakub Gogál.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod Dado » Ned 29.1.2023 21:40:06 quicklink

Tiež by som na základe odposluchu tipoval, že ide o Jakuba Gogála. Slavo však v jednom zo svojich príspevkov vyššie píše, že to určite nie je on.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Harry Potter a Ohnivá čaša / Harry Potter and the Goblet

Poslaťod PAJCAP45 » Pia 29.12.2023 21:45:58 quicklink

Ďalej : Lukáš Dóza , Jakub Gogál , Jakub Ružička , Adam Petrík , Janka Hrubová , Jozef Šimonovič , Adriana Valová ,
Dávid Hartl , Tomáš Majláth , Jana Wagnerová , Milena Minichová , Hana Gajdošová , Jozef Kapec , Ria Paldiová ,
Tomáš Horváth , Ľubica Očková , Roman Fratrič , Helena Húsková ,

Preklad a úprava : Barbora Rážová
Asistentka réžie : Silvia Matovská
Produkcia : Eva Fifiková
Zvuk : Jan Dušek , Tomáš Krchlík
Réžia : Táňa Tadlánková
Vyrobila: Spoločnosť Marlin v štúdiu Ivory
PAJCAP45
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Ned 22.3.2020 14:24:22


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.