Aktuálny čas je Pia Aug 17, 2018 19:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2500! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge o...

Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge o...

Poslaťod slavo » Pon Nov 21, 2011 19:17

Transformers: Revenge of the Fallen

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Michal Hallon - Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Andrea Kiráľová - Megan Fox (Mikaela Banesová), Juraj Kemka - Josh Duhamel (major Lennox), Pavol Plevčík - Tyrese Gibson (seržant Epps), Miroslav Trnavský - John Turturro (Simmons), Boris Al-Khalagi - Ramon Rodriguez (Leo Spitz), Peter Kollárik - Kevin Dunn (Ron Witwicky), Helena Geregová - Julie White (Judy Witwickyová), Danica Jurčová - Isabel Lucas (Alice), Jozef Švoňavský - John Benjamin Hickey (Galloway), Tibor Vokoun - Michael Papajohn (Cal + Wheelboot), Dušan Jamrich - Glenn Morshower (generál Morshower), Tomáš Maštalír - Rainn Wilson (profesor Colan), Marián Chalány - Walker Howard (Sharsky), Milada Rajzíková - Annie Korzen (Simmonsova mama), Peter Rúfus (Optimus Prime), Matej Landl (Jetfire), Ivan Gogál (Ironhide), Štefan Richtárech (Ratchet), Juraj Predmerský (Megatron), Vladimír Jedľovský (Fallen), Boris Farkaš (Starscream), Ivan Romančík (Soundwave), Štefan Martinovič (Wheelie), Štefan Kožka (Doktor), Roman Pomajbo, Roman Matisko, Dušan Cinkota, Jakub Gécz, Pavol Michalka, Miloš Kanjak, Peter Barták (titulky) a ďalší

Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Vyrobilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza - 2011

Premiéra 26.11.2011

Súvisiace tituly: Transformers, Transformers 3
slavo
Administrátor

Re: Transformers: Pomsta porazených / Transformers: Revenge

Poslaťod lubo » Pon Nov 21, 2011 20:34

Vyzerá to sľubne, potešila ma Frenglová.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím

Poslaťod rAn » Pon Nov 21, 2011 21:30

Konečne som sa dočkal :) Bol som zvedavý, koho zvolia na Fallen-a, a Jedľovský sa mi javí ako výborný výber, ktorý by ma vlastne ani nenapadol. Ďalej je lepšou voľbou asi Gogál, ako bol Vaňo pri Ironhide-ovi v jednotke. Zmena Geregová -> Frenglová je celkom vítaná, keďže Judy Witwicky je v tejto časti dosť ukričaná a viac sa asi hodí iný typ hlasu ako Helenkin. K Isabel Lucas by sa mi možno skôr hodil hlas Svarinskej, vzhľadom k role, ktorú tu má.
Túto druhú časť mám napozeranú a napočúvanú v českom dabingu, tak konečne budem mať možnosť to zmeniť.
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím

Poslaťod rAn » Ned Nov 27, 2011 22:46

Takže moje krátke zhodnotenie dabingu. Môj pohľad je (bohužiaľ?) ovplyvnený prvým počutým dabingom, t.j. českým. Najskôr napíšem, čo sa mi nepáčilo:
    - koho napadlo premenovať deceptikona Fallena na Porazeného? Toto ma asi najviac nepríjemne prekvapilo - podobne sa popálili českí kolegovia v TF1 v jednom z ich dabingov, keď preložili mená všetkých transformerov do češtiny (napr. Ironhide bol Železňák), od čoho však napokon logicky v novších verziách dabingu upustili
    - takisto príliš nerozumiem tomu zbytočne krkolomnému prekladu Matrix vodcu (Matrix of leadership v orig.), veď slovenčina predsa pozná výraz matrica, t.j. názov mal byť Vodcovská matrica
    - aj keď nemal Starscream veľa priestoru, Farkaš sa mi naňho príliš nehodil
    - napokon, aj keď dialógy boli veľmi dobré, chýbala mi akási väčšia hravosť, odviazanosť v niektorých povedzme "hláškach"

A teraz, to, čo sa mi páčilo:
    - veľmi dobré výbery epizodických hlasov Jedľovského (Fallen) a Landla (Jetfire); Landla bolo spočiatku ťažké rozpoznať, čo považujem za plus, zrejme ho najviac "zmutovali" ; -)
    - takisto výborná úprava hlasov transformerov pri Wheeliem a Twins (Dvojičky) /btw by ma zaujímalo, kto presne ich daboval/
    - len pripomínam chvál na výber Predmerského a Rúfusa, ako aj obe hlavné ľudské postavy (Hallon, Kiráľová)
    - celkovo dabing na úrovni, veď nejaký veľký dabingový prešľap od Dimas-u snáď ani nemáme

Celkové hodnotenie dabingu 8/10
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím

Poslaťod slavo » Ned Nov 27, 2011 23:28

rAn píše:akisto výborná úprava hlasov transformerov pri Wheeliem a Twins (Dvojičky) /btw by ma zaujímalo, kto presne ich daboval

Dvojičky robili Roman Matisko a Roman Pomajbo. S Farkašom súhlasím, nehodil sa - nemá vhodný hlas na takéto technické "prerábky".
slavo
Administrátor

Poslaťod lubo » Uto Jan 29, 2013 12:07

Úžasný dabing, mne nevadil ani Farkaš.:) Ináč Ján Koleník, tam mal pár postáv, ale nevidím ho v obsadení.:) Ale obávam sa trojky, to už asi Dimas nebude robiť, čiže aby to nebola blamáž.:(
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

FreeBitco.in - Klikni a získaj zadarmo Bitcoiny každý deň!
Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.