Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 20:49:32

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Matrix / The Matrix °

Re: Matrix / The Matrix

Poslaťod PeterSD » Str 16.2.2022 23:48:08 quicklink

Môžem potvrdiť nový dabing. Skoro identický, ako markizácky, akurát zbor tvoria iní herci. Za toto palec hore. No čo sa samotného dabingu týka, je to už iba slabý odvar, ktorý neprevyšuje úroveň pôvodného dabingu. Je to zrejme aj následkom času, keďže sa to dabovalo nanovo po 20-tich rokoch. Nový dabing nie je vôbec precítený a nemá ten "feeling", aký ma dabing markízy. Je to ten istý prípad, ako pri Mission Impossible 1. Úprimne, JOJ dabing sa mi veľmi nepáči. V tomto mala markíza opäť lepší dabing.
Taktiež sú tam rozdiely v preklade a úprave:

HBO GO

" To znie, ako dobrá dohoda. Ale, podľa mňa, mám lepšiu. Čo keby som Vám ukázal prst a Vy mi dáte možnosť zavolať si?
- Hm, pán Andreson, sklamali ste ma.
- Nevystrašíte ma taktikou, gestapa. Mám svoje práva. A chcem si zavolať!
- Povedzte pán Andrerson, načo je dobré zavolať si, keď nebude schopný rozprávať? "


Takže po zhliadnutí ostávam naďalej verný 1. dabingu.

A čo sa týka toho predabovania, môj názor je ten, že markíza už iba zo strategického hľadiska nechce svoje dabingy predávať, keď má vlastnú VOD platformu VOYO. HBO GO je pre ňu vlastne konkurencia. No týmto prichádzame o jediné relevantné údaje o dabingoch a aj o informáciách, ktoré sú uvedené v záverečných titulkoch.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Matrix / The Matrix

Poslaťod forneus1 » Štv 17.2.2022 01:16:01 quicklink

PeterSD píše:A čo sa týka toho predabovania, môj názor je ten, že markíza už iba zo strategického hľadiska nechce svoje dabingy predávať, keď má vlastnú VOD platformu VOYO. HBO GO je pre ňu vlastne konkurencia. No týmto prichádzame o jediné relevantné údaje o dabingoch a aj o informáciách, ktoré sú uvedené v záverečných titulkoch.


Ved ale doteraz s tym problem nemali.
Súčasná zostava: VHS/DVD Daewoo SD-7500E, VHS Aiwa FX5200, VHS Sony SLV-E170, VHS Panasonic NV-SD407, DVD rekordér Panasonic DMR-EX83
Obrázok užívateľa
forneus1
100+
 
Príspevky: 264
Registrovaný: Sob 5.1.2019 00:30:07

Re: Matrix / The Matrix

Poslaťod Mariuss » Štv 17.2.2022 13:11:02 quicklink

Ja si myslím, že nakoľko je to film Warneru, a je sakra populárny, tak naň chce mať HBO vlastný dabing pre slovenský trh, aby nemuselo do budúcna riešiť slovenskú verziu. Možno sa do budúcna dočkáme aj redabingov Nolanovej trilógie Batmana atď... kto vie.

Sunrise Studio malo veľmi ťažkú, až nesplniteľnú úlohu... a síce prekonať, alebo aspoň dorovnať jeden z najlepších slovenských dabingov. Bohužiaľ sa ani jedno, ani druhé nepodarilo, no dabing je to na dnešné pomery (málo dabérov, nevýrazné-nezaujímavé hlasy, kvalitní dabéri ako Dangl, Noga, Hason, Kroner, Bučko, Bzdúch, Mendel, Ťapák atď mimo dabingu z rôznych dôvodov) kvalitný a obsadenie je fajn, čo ma ale sklamalo, je intonácia dabérov a hlavne preklad, ktorý nie je zlý, ale nie je taký svižný, hravý, úderný ako v 1. dabingu.

Pre mňa teda ostáva dabing Markízy neprekonaný, ale môžeme sa tešiť že aj 4-tý diel (akokoľvek zle dopadol), bude mať zachované pôvodné obsadenie Rastislav Sokol - Andrea Karnasová, a za to som veľmi rád !
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Matrix / The Matrix

Poslaťod fajnes » Pia 18.2.2022 02:26:23 quicklink

Ad preklad: Milan Šebo už nejaký ten rok preklady a úpravu dialógov, pokiaľ viem, nerobí a jeho slovenské Matrixy sú v podstate nenahraditeľné. Viem tie dialógy citovať a tipujem, že nie som jediný.

Každopádne palec hore za dodržanie pôvodného obsadenia. Túto snahu dodržať hercov predošlého znenia badať v rôznych redabingoch poslednej doby (najmä na JOJ), považujem to za správne. A to aj v prípade, že sa nový dabing nevyrovná úrovňou herectva alebo replikami.

Prečo nemáme na HBO pôvodný? Súhlasím, že Markíza si buď pýta priveľké peniaze alebo je vyslovene neochotná to predávať, takže sa opakuje situacia s JOJ. Mohli by sa asi radšej starať o ten odpad, čo ponúkajú na Voyo, ale hold, aj taká je konkurencia.

Ale pozriem si to ako kuriozitu a teším sa na slovenskú štvorku s rovnakou dvojicou dabérov. V to som dúfal už veľmi dlho a som rád, že sa to, vyzerá, aj podarí. Ideálne by mohli prizvať aj Dianu Mórovú, ale to sa asi nestane. :)
fajnes
100+
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Matrix / The Matrix °

Poslaťod senti125 » Sob 12.3.2022 10:14:26 quicklink

len sa nachvíľu zastavme ... oni Ejpoka v Sunrise verzii vážne volajú Apok? :shock:
Ja sa len pýtam jak Polívka "proč?"
senti125
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Ned 22.12.2013 12:26:29

Re: Matrix / The Matrix °

Poslaťod Hotendot » Str 20.7.2022 22:47:59 quicklink

Ľudia, ako by mohla Markiza brat vážne voyo? Podla mňa si budget minuli na priateľov. HBO ich má komplet v SK. Len z čoho som smutný, že tam je stále Emo Hason namiesto Cinkotu.
Hotendot
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 20.7.2022 22:42:51

Re: Matrix / The Matrix °

Poslaťod Mariuss » Pia 7.10.2022 14:47:59 quicklink

Dabing Dimasu bol vyrobený 18.02.2002.

Zbory: Ladislav Konrád, Roman Fratrič, Pavel Bruchala, Martin Mňahončák
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.