Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 23:13:10

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Days

Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Days

Poslaťod Jandro » Pia 16.12.2011 11:16:17 quicklink

Cesta okolo sveta za 80 dní.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Richard Stanke - Jackie Chan (Passepartout / Lau Xing), Peter Kočiš - Steve Coogan (Phileas Fogg), Lucia Butašová - Cécile De Francea (Monique La Rocheová), Marián Slovák - Jim Broadbent (Lord Kelvin), Igor Krempaský - Ewen Bremner (Inšpektor Fix), Dušan Tarageľ - Ian McNeice (Plukovník Kitchener), Lucia Vráblicová - Karen Joy Morris (Generálka Fangová), Ivan Romančík - Roger Hammond (Lord Rhodes), Karol Čálik - David Ryall (Lord Salisbury), Jozef Vajda - Arnold Schwarzenegger (Princ Hapi), Peter Kollárik - Mark Addy (kapitán parníku), Jozef Bujdák - Owen Wilson (Wilbur Wright), René Jankovič - Sammo Hung (Wong Fei Hung), Martin Vitek - Michaël Youn (manažér galérie umenia), Ladislav Konrád - Teerawat Mulvilai (štvrtý väzeň), Roman Ferienčík - Daniel Wu (Bak Mei), Oľga Šalagová - Kathy Bates (kráľovná Viktória), Marek Suchitra, Barbora Krempaská, Alžbeta Dvoranová, Dominik Rist, Gregor Hološka, Jozef Kapec, Miloš Kanjak, Tibor Frlajs, Dušan Kaprálik, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Zvuk: Igor Uhrinčať
Produkcia: Pavel Gubčo
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Soňa Poljaková
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Pavel Gejdoš
Pripravila: Spoločnosť Dimas pre televíziu Markíza - 200x
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Day

Poslaťod arual » Ned 14.12.2014 17:33:13 quicklink

Dnes v premiére na JOJke s českým dabingom.
arual
100+
 
Príspevky: 219
Registrovaný: Str 7.9.2011 19:53:20

Re: Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Day

Poslaťod PeterSD » Ned 14.12.2014 19:19:47 quicklink

Bohužiaľ je to tak, ešte by som doplnil, že to odvysielali s 1. českým dabingom. Je to smutné, že namiesto toho, aby vytvorili už keď, tak nový dabing, odvysielali radšej cz.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Day

Poslaťod anderson » Ned 14.12.2014 19:44:36 quicklink

Vďaka Bohu, že nikoho nenapadlo vyrábať ďalší slovenský dabing. Ten prvý by prekonali iba ťažko. Na mieste je skôr otázka, prečo je pre JOJ výhodnejšie kúpiť českú verziu, ako už existujúcu kvalitnú slovenskú.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Day

Poslaťod padrick » Ned 14.12.2014 19:46:14 quicklink

Súhlasím. JOJka je lenivá na to, aby si vytvárala svoje sk dabingy. Takisto aj včerajší film Súboj cti, ktorý vysielala v premiére, samozrejme, s cz dabingom.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42

Re: Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Day

Poslaťod anderson » Ned 14.12.2014 19:53:07 quicklink

Nepovedal by som, že v JOJ sú vo vytváraní slovenských dabingov lenivý. Za posledné roky vyrobili kopu úplne zbytočných slovenských verzií k filmom, ktoré už kvalitné slovenské znenie dávno majú. Ja osobne som radšej ak zaradia českú verziu ako by mali vyrábať ďalší zbytočný slovenský dabing (viď Podivné dedičstvo alebo príšerný Krokodíl Dundee v L.A.). Skôr ma udivuje, že vysielajú skvelé seriály a občas aj filmy v pôvodnom znení s titulkami. Zaujímala by ma sledovanosť týchto experimentov.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.