Aktuálny čas je Štv 4.3.2021 01:57:38

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 2900! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Batman / Batman

Batman / Batman

Poslaťod Piri » Štv 22.12.2011 13:45:42

465209_9191b3.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V slovenskom znení: Ján Kroner - Michael Keaton (Bruce Wayne / Batman), Pavol Topoľský - Jack Nicholson (Jack Napier / Žolík), Zdena Studénková - Kim Basinger (Vicki Valeová), Miroslav Noga - Robert Wuhl (Alexander Knox), Gustáv Legéň - Michael Gough (Alfred Pennyworth), Andrej Hryc - Pat Hingle (komisár James Gordon), Ivan Romančík - William Hootkins (poručík Max Eckhardt), Eduard Bindas - Lee Wallace (starosta Borg), Vladimír Bartoň - Jack Palance (Carl Grissom, titulky), Dušan Szabó - Christopher Fairbank (Nick), Andrej Bičan - George Roth (Eddie), Peter Šimun - Tracey Walter (Bob), Zita Furková - Kate Harper (televízna hlásateľka), Silvia Šuvadová, Dušan Vaňo a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV DAJTO
Obľúbené štúdiá - Lenox, DIMAS, Daniela / obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Administrátor

Re: Batman / Batman

Poslaťod ladno » Str 26.12.2012 01:32:13

Pavol Topoľský - :o :twisted: . Ak niekto dokáže nadabovať Jacka Nicholsona v každej jeho úlohe, tak je to práve on. I v tomto filme je práve Topoľský ťahúňom celého dabingu. Tlieskam.
Rovnako chválim i Jána Kronera, výborný dabérsky výkon, taktiež Miroslav Noga bol slušný. Na Kim Basinger by som asi radšej dal Kuffelovú alebo Sanitrovú, hoci musím povedať, že i Zdena Studénková sa snažila a vôbec to nebolo zlé. Bohužiaľ, dabing zlyhával v komparze, v malých zborových úlohach - keď z toho malého chlapca na začiatku filmu vypadol hrubý hlas tak okolo 40 rokov, až ma vystrelo na sedačke. Až na pár (aj keď obrovských) chýb v zbore by som ale mohol dabing zhrnúť ako nadpriemer. Odporúčam.

P.S.: Kde slovenský dabing zobral toľko hrubých mužských hlasov? Nestačil som sa diviť.
ladno
100+

Poslaťod Papo » Pia 16.9.2016 16:35:30

Vo filme dabuje jedného z feťákov (na začiatku filmu, scéna na streche) aj mladučký Andrej Bičan.
Obrázok užívateľa
Papo

Poslaťod mato46 » Sob 3.12.2016 16:59:06

Neviem, či sa to tu niekedy preberalo, ale chcem sa opýtať, slovenský dabing k Batman sa vracia naozaj neexistuje? Lebo dnes som pozeral na DajTo a dávali to po česky.
mato46
500+

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.