Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 00:15:12

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Batman / Batman

Batman / Batman

Poslaťod Piri » Štv 22.12.2011 14:45:42 quicklink

465209_9191b3.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V slovenskom znení: Ján Kroner - Michael Keaton (Bruce Wayne / Batman), Pavol Topoľský - Jack Nicholson (Jack Napier / Žolík), Zdena Studénková - Kim Basinger (Vicki Valeová), Miroslav Noga - Robert Wuhl (Alexander Knox), Gustáv Legéň - Michael Gough (Alfred Pennyworth), Andrej Hryc - Pat Hingle (komisár James Gordon), Ivan Romančík - William Hootkins (poručík Max Eckhardt), Eduard Bindas - Lee Wallace (starosta Borg), Vladimír Bartoň - Jack Palance (Carl Grissom, titulky), Dušan Szabó - Christopher Fairbank (Nick), Andrej Bičan - George Roth (Eddie), Peter Šimun - Tracey Walter (Bob), Zita Furková - Kate Harper (televízna hlásateľka), Silvia Šuvadová, Dušan Vaňo a ďalší.

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV DAJTO
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Batman / Batman

Poslaťod ladno » Str 26.12.2012 02:32:13 quicklink

Pavol Topoľský - :o :twisted: . Ak niekto dokáže nadabovať Jacka Nicholsona v každej jeho úlohe, tak je to práve on. I v tomto filme je práve Topoľský ťahúňom celého dabingu. Tlieskam.
Rovnako chválim i Jána Kronera, výborný dabérsky výkon, taktiež Miroslav Noga bol slušný. Na Kim Basinger by som asi radšej dal Kuffelovú alebo Sanitrovú, hoci musím povedať, že i Zdena Studénková sa snažila a vôbec to nebolo zlé. Bohužiaľ, dabing zlyhával v komparze, v malých zborových úlohach - keď z toho malého chlapca na začiatku filmu vypadol hrubý hlas tak okolo 40 rokov, až ma vystrelo na sedačke. Až na pár (aj keď obrovských) chýb v zbore by som ale mohol dabing zhrnúť ako nadpriemer. Odporúčam.

P.S.: Kde slovenský dabing zobral toľko hrubých mužských hlasov? Nestačil som sa diviť.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Batman / Batman

Poslaťod Papo » Pia 16.9.2016 17:35:30 quicklink

Vo filme dabuje jedného z feťákov (na začiatku filmu, scéna na streche) aj mladučký Andrej Bičan.
Obrázok užívateľa
Papo
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 20.12.2010 16:07:28
Bydlisko: Trenčianske Teplice, SR

Re: Batman / Batman

Poslaťod mato46 » Sob 3.12.2016 17:59:06 quicklink

Neviem, či sa to tu niekedy preberalo, ale chcem sa opýtať, slovenský dabing k Batman sa vracia naozaj neexistuje? Lebo dnes som pozeral na DajTo a dávali to po česky.
mato46
500+
 
Príspevky: 576
Registrovaný: Pon 9.9.2013 12:36:31

Re: Batman / Batman

Poslaťod Mariuss » Štv 21.4.2022 14:23:40 quicklink

Vďaka staručkej nahrávke z VHS sa mi podarilo zistiť, že tento dabing bol odvysielaný v roku 1996. A teda aj rok vzniku dabingu bude - 1996.
Bohužiaľ záverečné titulky neboli nahrané. Ak tam ale dabuje Zita Furková, tak je dosť možné, že bola aj režisérka, a dabing tak vyrobilo Atiz Studio. Spojenie Atiz Studio a Zita Furková ako režisérka, bolo v roku 1996 časté. Koniec koncov, to štúdio založila práve ona.
Ak by sa raz táto moja teória ukázala ako pravdivá, bola by to (pravdepodobne) práve Zita Furková, ktorá ako prvá pridelila slovenský hlas jednému z najlegendárnejších komiksových hrdinov - Batmanovi. A že to bolo podarené spojenie !
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.