Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 12:08:31

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod Jandro » Str 25.4.2012 18:36:23 quicklink

Lara Croft - Tomb Raider.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Gabriela Dzuríková - Angelina Jolie (Lara Croft), Martin Kaprálik - Iain Glen (Manfred Powell), Ivan Šandor - Daniel Craig (Alex West), Michal Klučka - Noah Taylor (Bryce), René Jankovič - Chris Barrie (Hillary), Kamil Kollárik - Julian Rhind-Tutt (pán Pimms), Eduard Vitek - Jon Voight (lord Richard Croft), Eduard Bindas - Leslie Phillips (Wilson), Ladislav Konrád - Henry Wyndham (dražobník), Ján Venéni, Štefan Richtárech, Tibor Frlajs, Dušan Vaňo, Daniela Mackovičová, Miroslav Trnavský (komentáre + titulky) a ďalší.

Asistentka réžie: Ingrid Frlajsová
Produkcia: Zuzana Turjanová
Zvuk: František Hammerschmidt
Preklad: Peter Švirec
Dialógy: Zuzana Kapráliková
Réžia slovenského znenia: Oľga Janíková
Vyrobila: Agentúra EKA pre MAC TV - 200x


2. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Zuzana Fialová - Angelina Jolie (Lara Croft), Ivan Romančík - Jon Voight (Lord Richard Croft), Marek Majeský - Iain Glen (Manfred Powell), Martin Zatovič - Noah Taylor (Bryce), Dušan Szabó - Daniel Craig (Alex West), Dušan Jamrich - Richard Johnson (distingovaný gentleman), Alfréd Aczel - Chris Barrie (Hillary), Marián Chalány - Julian Rhind-Tutt (pán Pimms), Vladimír Bartoň - Leslie Phillips (Wilson), Ivan Gogál - Robert Phillips (Julius, vedúci útočného tímu), Peter Rúfus - Henry Wyndham (dražiteľ), Michal Hudák - Ozzie Yue (starší budhistický mních), Peter Barták (titulky) a ďalší

Zvuk: Bohumil Martinák
Mix: Bohumil Martinák
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
Pripravilo: Štúdio DIMAS pre televíziu Markíza - 19.01.2009


3. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Petra Vajdová - Angelina Jolie (Lara Croft), Ivan Romančík - Jon Voight (Lord Richard Croft), Peter Rúfus - Iain Glen (Manfred Powell), Vladimír Kobielský - Noah Taylor (Bryce), Dušan Szabó - Daniel Craig (Alex West), Miroslav Trnavský - Chris Barrie (Hillary, komentáre + titulky), Dušan Cinkota - Julian Rhind-Tutt (pán Pimms), Jozef Benedik - Richard Johnson, Leslie Phillips (distingovaný gentleman, Wilson), Ivan Šandor - Henry Wyndham (dražiteľ), Martin Vitek - Robert Phillips (Julius, vedúci útočného tímu), Roman Matisko - Sylvano Clarke (kuriér), Kamil Kollárik - Ozzie Yue (starší budhistický mních) a ďalší

Vyrobilo: Yes Production pre JOJ Group - 2023

Premiéra: 11.1.2024

Súvisí s:
Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1172
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider

Poslaťod lubo » Str 25.4.2012 21:42:58 quicklink

Ešte pred Markízou to vysielala aj Jojka, tam Angelinu dabovala Gabriela Dzuríková. Druhý diel bol iba na Markíze.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod Jakub55 » Uto 7.4.2020 17:13:21 quicklink

2.DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Zuzana Fialová - Angelina Jolie (Lara Croft), Ivan Romančík - Jon Voight (Lord Richard Croft), Marek Majeský - Iain Glen (Manfred Powell), Martin Zatovič - Noah Taylor (Bryce), Dušan Szabó - Daniel Craig (Alex West), Dušan Jamrich - Richard Johnson (distingovaný gentleman), Alfréd Aczel - Chris Barrie (Hillary), Marián Chalány - Julian Rhind-Tutt (pán Pimms), Vladimír Bartoň - Leslie Phillips (Wilson), Ivan Gogál - Robert Phillips (Julius, vedúci útočného tímu), Peter Rúfus - Henry Wyndham (dražiteľ), Michal Hudák - Ozzie Yue (starší budhistický mních), Peter Barták (titulky) a ďalší

Pripravilo: Štúdio Dimas pre televíziu Markíza

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza a TV DAJTO
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1082
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod PeterSD » Str 10.2.2021 02:30:19 quicklink

Dabing Markízy pridaný na HBO GO.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod Mariuss » Pia 7.10.2022 16:18:55 quicklink

K 2. dabingu...

Zvuk: Bohumil Martinák
Mix: Bohumil Martinák
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Zoja Rajčoková
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák

DIMAS - 19.01.2009
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod PAJCAP45 » Pon 1.1.2024 21:26:20 quicklink

Doplnenie celého komplet dabingu :
1. DABING - TV JOJ
V slovenskom znení: Gabriela Dzuríková - Angelina Jolie (Lara Croft) , Martin Kaprálik , Ivan Šandor , Michal Klučka ,
René Jankovič , Kamil Kollárik , Eduard Vítek , Ján Venéni , Štefan Richtárech , Laco Konrád , Tibor Frlajs , Dušan Vaňo
Daniela Mackovičová a ďalší

Asistentka réžie: Ingrid Frlajsová
Produkcia: Zuzana Turjanová
Zvuk: František Hammerschmiedt
Preklad: Peter Švirec
Dialógy: Zuzana Kapráliková
Réžia slovenského znenia: Oľga Janíková

Pre MAC TV vyrobila agentúra EKA
PAJCAP45
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Ned 22.3.2020 14:24:22

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod PAJCAP45 » Pon 1.1.2024 21:29:16 quicklink

Ešte na doplnenie s týmto dabingom vysielané : PLUS 11.01.2024 20:30 a JOJ 14.01.2024 13:10
PAJCAP45
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Ned 22.3.2020 14:24:22

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod PeterSD » Uto 2.1.2024 17:26:56 quicklink

Som taktiež zvedavý na joj dabing, no určite by som uprednostnil iné spojenie, než Dzuríková, oveľa mladšie. Pretože pri nej sa mi hneď vybaví Magorka zo seriálu Odsúdené alebo Tučná babenka. A aj napriek iným postavám, ktoré hrala, neverím, že sa priblížila charakteru danej postavy. Lara je na jednej strane elegantná, sexi, inteligentná a na druhej je to vodca, drsniačka, skúsená žena, trošku arogant. Takže som veľmi zvedavý na to, ako sa s týmto réžia a Dzuríková popasovali.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod kiko1101 » Uto 2.1.2024 19:28:16 quicklink

PeterSD píše:Pretože pri nej sa mi hneď vybaví Magorka zo seriálu Odsúdené alebo Tučná babenka.

a mňa zasa účinkovanie v seriáli Mafstory. :)
kiko1101
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Uto 9.7.2019 13:48:40
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Lara Croft - Tomb Raider / Lara Croft: Tomb Raider °

Poslaťod PeterSD » Štv 11.1.2024 21:44:20 quicklink

Tak JOJka nám pripravila obrovské prekvapenie a vytvorila nový, v poradí 2. joj dabing - 3. dabing celkovo s Petrou Vajdovou v hlavnej úlohe. Ja som to inak aj čakal, nebolo by logicky možné, aby robili pokračovanie s Dzuríkovou , ktoré bude ďalší týždeň.

A keď som počul ten príšerný preklad a úpravu, tak už aj viem, aké štúdio vyprodukovalo tento skvost.
"Lara´s part mix - Larina zmes na párty." alebo scéna, keď príde kuriér do rozbitého domu a pozerá, čo sa to tam stalo.
Lara odpovie: "I woke up this morning, and I just hated everything. - Ráno som vstala a všetko som rozbila". Mne to príde smiešne pretože je to dosť nepresné a nedali si ani námahu, aby to vyznelo lepšie, napr. "Ráno som sa zobudila so zlou náladou" alebo niečo podobné.

K tomu to obsadenie a réžia. Starí herci obsadení na mladších hercov. A to ma vedie k réžii, ktorá vyrobila z Lary sladkú princeznú a nie Laru, aku poznáme. K tomu herci ako Rúfus, Szabo a Romančík museli dabovať v inej polohe, aby zneli mlado, až to vyznelo veľmi zle. A čo považujem za výsmech, je obsadenie Kamila Kollárika, ktorý daboval starého mnícha. Réžia bola ozaj kreatívna.

Takže...To hovorí za všetko. 4/10
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 41 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.