Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 10:45:18

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Spojenec / Banková lúpež / Inside Man °

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod anderson » Str 10.7.2013 14:04:43 quicklink

Zmysel druhého dabingu mi uniká. Kľúčové postavy - až na Denzela samozrejme - majú rovnakých dabérov, takže prípadná kreativita tvorcov je na bode nula. Pre mňa absolútne zbytočný dabing korunovaný navyše značne primitívnym názvom.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod ladno » Str 10.7.2013 14:31:01 quicklink

anderson píše:Zmysel druhého dabingu mi uniká. Kľúčové postavy - až na Denzela samozrejme - majú rovnakých dabérov, takže prípadná kreativita tvorcov je na bode nula. Pre mňa absolútne zbytočný dabing korunovaný navyše značne primitívnym názvom.

Asi tak. Včera som pozeral iba úryvok, dnes chytám reprízu a nevychádzam z údivu, aký zbytočný je druhý dabing. A do dabérov môžeš pokojne skopírovať z vrchného príspevku i Skrúcaného - neviem, či dabuje tú istú postavu, ale určite tam dabuje. A mám dojem, že som započul aj Kiráľovú.

Jedna otázka - je možné, aby sa do druhého dabingu skopírovala prvá nahrávka a pridal sa len Gogálov hlas, ak to robí to isté štúdio (v tomto prípade Dimas)? Pripadá mi to totiž všetko rovnaké, ako prvý dabing. Zatiaľ som si nejaké väčšie odlišnosti v obsadení nevšimol.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Spojenec / Inside Man

Poslaťod anderson » Str 10.7.2013 14:39:33 quicklink

ladno píše:... Jedna otázka - je možné, aby sa do druhého dabingu skopírovala prvá nahrávka a pridal sa len Gogálov hlas, ak to robí to isté štúdio (v tomto prípade Dimas)? Pripadá mi to totiž všetko rovnaké, ako prvý dabing. Zatiaľ som si nejaké väčšie odlišnosti v obsadení nevšimol.


Teoreticky to možné podľa mňa je. Ak teda majú namixovaný každý hlas samostatne. Zmysel takéhoto konania mi ale uniká. Ak budem mať nahrávky pokope, skúsim si ich porovnať. Nečudoval by som sa keby dialógy boli navlas rovnaké, ale dopredu hádať nechcem.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Spojenec / Banková lúpež / Inside Man

Poslaťod skoluda » Pia 12.7.2013 00:24:13 quicklink

Veru obdobne nevychádzam z údivu. Zobral som obidve nahrávky a námatkovo som ich porovnal. Je to jeden a ten istý dabing až na Denzela Washingtona a pár drobných úprav. Podrobne to pozriem, ked budem mat na to potrebný čas. Ale prečo?
Moja otázka znie: Bude sa to evidovať ako jeden dabing v dvoch variantách, alebo ako dva dabingy? Zaujímavé!
Obrázok užívateľa
skoluda
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Ned 31.7.2011 23:05:01

Re: Spojenec / Banková lúpež / Inside Man

Poslaťod Ati » Str 17.7.2013 20:56:21 quicklink

Tak ja proti kombinácii Ivan Gogál - Denzel Washington nemám nič, nevadí mi...ale pri tomto filme sa mi viac pozdával Peter Kočiš, možno to bolo aj tým, že som to prvýkrát videl na Markíze s Kočišom...

Z druhého dabingu som ešte započul: Jana Valocká, Martin Vitek pravdepodobne budú patriť aj do prvého dabingu.
Ati
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Uto 28.6.2011 19:31:41

Re: Spojenec / Banková lúpež / Inside Man

Poslaťod anderson » Str 13.8.2014 10:31:23 quicklink

Môžem potvrdiť, že dabingy sú totožné. V obsadení i v dialógoch. Takže predabovali iba stopu s Denzelom. Dabing má teda DIMAS zjavne rozmixovaný na jednotlivé party a môže s ním po technologickej stránke urobiť čokoľvek. Zároveň je to dôkaz, že v snahe o konkurenčný boj neváhajú naše televízie siahnuť aj k takýmto zbytočným "trikom".
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Spojenec / Banková lúpež / Inside Man °

Poslaťod janecek » Pia 10.9.2021 13:02:01 quicklink

dabing TV JOJ dostupný na HBO GO

Vyrobilo: Štúdio Dimas
Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Produkcia: Rastislav Jakubek
Asistentka réžie: Monika Kraupová
Preklad a dialógy: Ľubica Mináriková
Réžia slovenského znenia: Bohumil Martinák
janecek
100+
 
Príspevky: 206
Registrovaný: Štv 21.7.2011 12:20:40

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.