Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 06:09:44

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pánu učiteľovi z lásky / To Sir, with Love °

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod anderson » Pon 16.2.2015 21:48:25 quicklink

Doplnenie a upresnenie:

Ida Rapaičová - Judy Geeson (Pamela Dare), Karol Čálik - Christian Roberts (Denham), Stanislav Dančiak - Chris Chittell (Potter), Bohuslav Drozd - Geoffrey Bayldon (Theo Weston), Jarmila Koleničová - Suzy Kendall (Gillian Blanchard), Viera Hladká - Patricia Routledge (Clinty Clintridge), Eduard Bindas (riaditeľ), Vladimír Kostovič - Fred Griffiths (Mr. Clark), Oľga Vronská (pani Josephová), Zita Furková (slečna Purcellová), Igor Čillík - Richard Willson (Curly), Zoro Laurinc - Gareth Robinson (Tich Jackson), Emil Horváth ml. - Roger Shepherd ('Fats' Buckley), František Kovár - Anthony Villaroel (Seales), Ľubomír Gregor, Jozef Šimonovič

Čo som vedel to som doplnil. Na 100% si nie som istý iba Vierou Hladkou, ale kto chce môže si jej hlas vypočuť napr. v muzikále NEBERTE NAM PRINCEZNÚ a porovnať. Najmä ženské hlasy sú neuveriteľne mladé a mená za slobodna mi nič nehovoria. Dabérku LULU som žiaľ neidentifikoval, ale hlas je to známy.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod m09 » Uto 17.2.2015 19:47:32 quicklink

anderson je pravda že Gogál dabuje tých 99% černochov mňa skôr hnevá to 1% ktoré nedabuje Gogál je totiž na černochov ako stvorený keď nejakému staršiemu černochovi Gogála nedajú hnevá ma to neskutočne tu bol Poitier ešte relatívne mladý černoch ale vo filme Pánu učiteľovi z lásky 2 by som už nikoho iného okrem Gogála ani nezniesol už to že nebol v tomto dabingu mi prekážalo neskutočne lebo inak bol ten dabing super :D
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod ladno » Uto 17.2.2015 22:17:01 quicklink

Keď už sa rozoberajú tie černošské hlasy - je pravda, že na slovensku je málo hrubých starších hlasov, ktoré by dokázali dobre nadabovať černocha a je pravda aj to, že Ivan Gogál sa im jednoducho hodí. Avšak keď ho počujem pomaly v každom filme, kde sa čo i len mihne černoch, začne to liezť krkom. Uznávam, že Ivan Gogál je výborný Laurence Fishburne, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman a skvele dabuje mnoho iných hercov, ale predsa máme aj iných hercov, ktorí dokážu černochov dabovať a robia to výborne. Už som videl černochov v perfektnej kombinácii s Jurajom Predmerským, Petrom Kollárikom, Matejom Landlom, Ivanom Lacom, Jozefom Švoňavským, Vladimírom Jedľovským a verím tomu, že títo a mnohí iní by mohli byť obsadzovaní do černošských rolí častejšie a mnohokrát by boli aj adekvátnejší ako Gogál.
V prípade tohto filmu musím konštatovať, že Ľubomír Roman vôbec nebol zlý (hoci som chvíľku potreboval, aby som si zvykol na toto spojenie), ale skutočne si neviem predstaviť, ako znel Ivan Gogál v markizáckom dabingu. Asi by som radšej zostal pri tej kombinácii s Ľubom Romanom.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod lubo » Str 18.2.2015 12:06:00 quicklink

Film som nevidel, takže sa k nemu nevyjadrím, ale vyjadrím sa ku Gogálovi u 99 % černochov.

Som rozhodne za obmenu hlasov, Gogál je super, ale napríklad Foresta Whitakera mám radšej s Landlovým hlasom. Taktiež som rád, keď Dannyho Glovera dabuje Ivan Romančík alebo Eddieho Murphyho Pavol Topoľský. A myslím si, že obdobné je to u mladších černochov s Martinom Kaprálikom, tam tiež sú iné hlasy, ktoré na černochov sedia ako Mňahončák, Jankovič, Ferienčík a iní. :)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod PeterSD » Str 18.2.2015 13:05:56 quicklink

Divné, že tu ešte nepadol Daniel Dangl :D , ktorý má taktiež špecifický hlas pre černochov. Jeden z mojich top.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod Hurvino » Str 18.2.2015 13:56:10 quicklink

Dangl je fajn na takové ležérní a frajírkovské role. Tady by neseděl. Z výše napsaných jmen (s výběrem kterých dost souhlasím) by tady seděl Matej Landl.
Co se týče Gogála (BTW jeden z mých nejoblíbenějších dabérů), taky mi leze krkem jeho obsazování na všechny sebedůležitějši černošské role. Proto jsem - s výjimkou s ním sepjatých herců - rád, když zazní někdo jinej.

Kdysi jsem tenhle film viděl s obsazením Gogála. Můžu říct, že tradičně dobrý standard, v ničem jinem pak nebyl moc výrazní. Prostě klasický Gogálův černošský dabing.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod PeterSD » Str 18.2.2015 14:43:06 quicklink

Pridaná videoukážka k pôvodnému dabingu.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2466
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod David36 » Str 18.2.2015 16:52:03 quicklink

Som teda naozaj veľmi rád že STV odvysielala tento film so suprovým dabingom ČST. Dúfam že stým budú pokračovať.Potešilo by ma keby odvysielali napr.http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=123&t=1586,Le Mans, http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=122&t=1191, http://www.dabingforum.sk/viewtopic.php?f=122&t=5818 atd. Snád´ sa raz dočkáme. :D
David36
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Uto 27.1.2015 19:29:09

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod m09 » Str 18.2.2015 18:56:03 quicklink

Čo sa týka Witekera,ktorý tu padol kedysy bol Landl top voľba a Gogál bol v pohode dúfam že vo filme Taken 3(96 hodín 3)kde Witeker hrá ho bude dabovať Gogál nakoľko Witeker dosť zostarel.Čudujem sa že pri toľkých černochoch tu nepadol D.Washington u ňho boli najlepší Dangl a Kočiš lenže tiež je už o dosť starší takže dnes sú to Dangl a Gogál.
K tomuto filmu bol Roman porovnateľne dobrý ako Gogál lenže už som spomínal že v pokračovaní Panu učiteľovi z lásky 2 kde je Poitier asi cca o 30 rokov starší ako tu si už Romana predstaviť neviem :) Gogál nie je na všetkých černochov najlepší ale som veľmi rád že ho stále obsadzujú tam kde je treba :)
m09
700+
 
Príspevky: 791
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod lubo » Štv 19.2.2015 13:15:27 quicklink

Na Dangla som zabudol, asi tým, že som ho v poslednej dobe nikde nepočul. Naposledy som ho počul v Nedotknuteľných.

Áno, Washington mi vypadol, tam som mal fakt rád Kočiša, ale teraz už všade dávajú naňho Gogála.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron