Aktuálny čas je Uto 16.4.2024 22:35:41

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Pánu učiteľovi z lásky / To Sir, with Love °

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod Piri » Ned 22.11.2015 21:38:17 quicklink

Dabing CST je poznaceny dobou, teatralny, ale nie je najhorsi. Lubo Roman podal skvely vykon, ale charakterovo/hlasovo mimo a nebol jediny. Stari dabovali mladych. Slovenska herecka elita, ale to bol vzdy kamen urazu dabingu, nielen toho slovenskeho. Keby som si to vypocul ako rozhlasovu hru, poviem, fajn. Som sice fanusik starych dabingov, ale zrovna tento dabing nie je z tej lepsej skupiny a len preto, ze je zo starej skoly ho nebudem chvalit do neba... Rozhodne markizacky dabing je dramatizacne lepsi a ma aj lepsie vybrane hlasy. Tu plati, ze vzdy sa da spravit lepsi dabing, ked je dobre obsadenie, dramatizacia a preklad. Markizacky ma aj ine plus, a to, ze nechali piesne v povodnom zneni. Lubo Roman v druhom paradoxne nadaboval riaditela, ale opat bol mimo, na tuto rolu sa nehodil :(

Stanislav Dančiak daboval Pottera, je to aj preto, ze sa nanho fyzicky podobal ;)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To sir, with love

Poslaťod fofo16 » Štv 26.1.2017 21:14:02 quicklink

To málo, čo si pamätám z markizáckeho dabingu:

Zuzana Kapráliková - Judy Geeson (Pamela Dareová)
Róbert Roth - Christian Roberts (Denham)
Soňa Norisová - Lulu (Barbara Peggová)
Zuzana Tlučková - Suzy Kendall (Gillian Blanchardová)
Magda Paveleková - Rita Webb (pani Josephová) - tá bola perfektná

A týmto som si nie istý na 100% - Božidara Turzonovová - Faith Brook (Grace Evansová)
fofo16
300+
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To Sir, with Love °

Poslaťod senecek2018 » Uto 29.10.2019 14:34:29 quicklink

První dabing velká paráda (slovenská původní dabingová tvorba je stejně skvělá jako ta česká) a jsem velmi rád,že stv uvádí i české dabingové skvosty,naposled třeba film Moskva slzám nevěří s dabingem z roku 1980 ;)
senecek2018
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 31.5.2018 05:50:47

Re: Pánu učiteľovi z lásky / To Sir, with Love °

Poslaťod Mariuss » Ned 26.3.2023 21:23:54 quicklink

Na Markíze bol tento film odvysielaný aj 27.03.1997 o 20:00. Pravdepodobne by tak 2. dabing mal byť z roku 1997.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1063
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 12 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.