Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 10:33:05

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod slavo » Uto 14.8.2012 10:11:40 quicklink

Sherlock Holmes.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Peter Kočiš - Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), Martin Kaprálik - Jude Law (Dr. John Watson), Barbora Chlebcová - Rachel McAdams (Irene Adlerová), Pavol Topoľský - Mark Strong (Lord Blackwood), Ivan Šandor - Eddie Marsan (inšpektor Lestrade), Nataša Kulíšková - Geraldine James (pani Hudsonová), Lenka Košická - Kelly Reilly (Mary Morstanová), Alfréd Aczel - William Houston (Clark), Peter Krajčovič - Hans Matheson (Lord Coward), František Kovár - James Fox (Sir Thomas Rotheram), Štefan Mandžár - William Hope (veľvyslanec Standish + titulky), Tibor Vokoun - Clive Russell, Neil Findlater (kapitán Tanner, fotograf), Tibor Frlajs - Andrew Brooke (kapitán stráží), Dušan Vaňo - James A. Stephens (kapitán Philips), Jozef Domonkoš - Ed Tolputt (neznámy muž), Roman Fratrič - Robert Stone (bojovník) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza


Súvisí s:
Sherlock Holmes: Hra tieňov
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod ladno » Uto 14.8.2012 10:26:49 quicklink

Obsadenie síce nevyzerá zle, ale totálne ignoruje dvorných dabérov: Daniel Dangl = Robert Downey Jr.; Ivan Šandor = Jude Law. Napriek tomu sa celkom teším, najmä na Kočiša, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou najlepšie vybraný hlas v dabingu.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod Jack2410 » Uto 14.8.2012 12:25:45 quicklink

Mne sa to obsadenie pozdáva...nemám rád Dangla na Downeyho...neviem prečo, ale jeho hlas mi jednoducho na neho nesedí...takže som spokojný s Kočišom...myslím, že dabing tomu filmu dodá na kvalite a nepokazí ho...a tiež si myslím, že väčšina z nás si už zvykla na nedodržiavanie dvorných dablérov :roll:
Jack2410
100+
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod anderson » Uto 14.8.2012 12:42:40 quicklink

Jack2410 píše:...a tiež si myslím, že väčšina z nás si už zvykla na nedodržiavanie dvorných dablérov :roll:


A to usudzuješ na základe čoho ? To, že táto slovenská "tradícia" veselo pokračuje, ešte neznamená, že diváci sú totálne ovce. Mimochodom budem sa po milióntykrát opakovať, ale kombinácia Kaprálik - Law je "na zabitie", dvojnásobne vtedy ak Šandor v dabingu účinkuje (inak netuším, kto daboval LAWa vo filme ALFIE, ale ten dabing sa mi pozdával tiež). Mne osobne Kočiš nevadí, ale keďže Dangl je na Markíze "pečený-varený" tak opäť nerozumiem jeho neobsadeniu. Takisto môžeme iba snívať, že by neznámi tvorcovia dodržali kombináciu Szábó - Strong z KICK-ASS, ktorá bola podľa mňa dokonalá. - Film je to ale biedny, takže dabing mu to už viac pokaziť nemôže.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod ladno » Uto 14.8.2012 13:29:30 quicklink

Dangl a Downey Jr. k sebe podľa mňa pasujú dokonale, odkedy som videl film Iron Man. Takže ja by som bol radšej za túto kombináciu. A ani ja som si nezvykol na nedodržiavanie dvorných dabérov, stále mi vadí, ak vidím nejakú novú kombináciu nahradzujúcu starú zaužívanú, obvykle perfektnú. A to už ani nehovorím o tom, že dnešní tvorcovia strácajú súdnosť a keď nahrádzajú staré kombinácie, tak to robia príšerne. V tomto filme to však našťastie nie je také strašné (ak mi bude niekto vadiť, tak to asi bude Kaprálik).
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod lubo » Str 15.8.2012 12:09:42 quicklink

Tiež by som chcel Dangla, ale Kočiš je stále lepšia voľba ako trebárs Dušan Szabo, ktorého niektorí obsadzovali do ich vymyslených dabingov The Avengers. Ale zas Szabo už v minimálne dvoch filmoch daboval Stronga a to bola super kombinácia, tú teda mohli dodržať, keďže Szabo je dvorný hlas Markízy.:) Na Lawa jednoznačne Šándora, ktorý ho daboval aj v Alfim a iných filmoch, ešte sa mi páčil Maštalír v Prázdninách, ale asi na túto postavu Watsona by sa nehodil, ale Kaprálik mi začína postupne, ale isto liezť na nervy, i keď za to sú zodpovední tvorcovia dabingu, nie on sám. (kauza Nicolas Cage).

Barboru Chlebcovú mám rád, ale v tomto filme by sa mi tam viac hodila Mackovičová alebo Vajdová.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Sherlock Holmes / Sherlock Holmes

Poslaťod rAn » Ned 14.4.2013 20:54:36 quicklink

Perfektný Peter KOČIŠ! Vylepšil by som: na Stronga Szabo a na Lawa Šandor, ale nie nevyhnutne :)
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 26 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.