Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 13:56:32

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Kráľova reč / The King's Speech

Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod slavo » Sob 18.8.2012 23:09:55 quicklink

kralovarec.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Miroslav Trnavský - Colin Firth (Juraj VI.), Petra Vajdová - Helena Bonham Carter (kráľovná Alžbeta), Juraj Predmerský - Derek Jacobi (arcibiskup Cosmo Lang), Jozef Bujdák - Richard Dixon (tajomník), Rastislav Sokol - Adrian Scarborough (hlásateľ BBC + titulky), Martin Zatovič - Andrew Havill (Robert Wood), Dušan Vaňo - Roger Hammond (Dr. Blandine Bentham), Dušan Jamrich - Geoffrey Rush (Lionel Logue), Tomáš Horváth - Calum Gittins (Laurie Logue), Elena Podzámska - Jennifer Ehle, Eve Best (Myrtle Logueová, Wallis Simpsonová), Tomáš Hallon - Dominic Applewhite (Valentine Logue), Marek Suchitra - Ben Wimsett, Jake Hathaway (Anthony Logue, Willie), Tamara Grožáková - Freya Wilson (princezná Alžbeta), Bianka Bucková - Ramona Marquez (princezná Margaret), Jozef Domonkoš - David Bamber, John Warnaby (divadelný režisér, sluha), Ivan Romančík - Michael Gambon (Kráľ Juraj V.), Peter Rúfus - Guy Pearce (Kráľ Eduard VIII.), Ladislav Konrád - Patrick Ryecart, Roger Parrott (Lord Wigram, Neville Chamberlain), Peter Kollárik - Simon Chandler, Anthony Andrews (Lord Dawson, Stanley Baldwin), Ľubica Očková - Claire Bloom (kráľovná Mary), Matej Landl - Timothy Spall (Winston Churchill) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvuk: Branislav Frajka
Produkcia: Zdenka Večerná
Asistentka réžie: Hana Sokolíková
Preklad a dialógy: Jasna Navrátilová
Dramaturgia: Alena Vašečková
Réžia: Ivan Paldia
Vyrobila: Slovenská televízia pre RTVS © 2012
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod ladno » Sob 18.8.2012 23:34:51 quicklink

Na tento dabing som sa tešil, odkedy som sa dozvedel, že sa ide dabovať. Ale toto je snáď zlý vtip. Trnavský a Firth? To koho napadlo? Na Firtha je treba Sklára alebo v krajnom prípade Szabóa. A pokiaľ som si to správne priradil, Vajdová na Bonham Carterovú bude ešte horšia. (Jamricha ako Rusha by som zniesol.)

Avšak stále je tu možnosť, že ma obsadenie prekvapí. Nie všetko, čo vyzerá zle napísané, musí byť i zle obsadené. Pochybua jem však, že Trnavský bude aspoň trochu dobrá voľba, maximálne tak môže dobre dabovať technicky, hlasovo ale asi nie. A Vajdová tiež.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod ladno » Str 26.12.2012 23:34:41 quicklink

Peter Rúfus - Guy Pearce. Normálne ma vystrelo. Do chvíle, kým neprišiel on, som dabing zvládal celkom v pohode, lebo hoci bol Trnavský obsadený nie veľmi šťastne, po čase som si na jeho hlas začal zvykať. Asi mi pomohli naozaj kvalitné dialógy a absolútne vynikajúci technický dabing - chválim Miroslava Trnavského za dabingový výkon, keby sa len ten jeho hlas Colinovi Firthovi hodil trocha viac... Ale prišiel Rúfus a skazil mi náladu. PREBOHA! Horšie spojenie som v slovenskom dabingu dlho, dlho nevidel. Trnavský, Jamrich, Vajdová - dobre, zo začiatku som mal problémy, ale ich vynikajúce výkony ma po chvíli presvedčili a začal som si užívať dabing. Ale Rúfus... Ľudia moji, takto dokáže jeden nevhodne obsadený dabér zruinovať nielen dabing, ale celý film. Ivan Paldia si u mňa vyslúžil obrovské mínus.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod lubo » Štv 27.12.2012 12:27:00 quicklink

ladno píše:Peter Rúfus - Guy Pearce. Normálne ma vystrelo. Do chvíle, kým neprišiel on, som dabing zvládal celkom v pohode, lebo hoci bol Trnavský obsadený nie veľmi šťastne, po čase som si na jeho hlas začal zvykať. Asi mi pomohli naozaj kvalitné dialógy a absolútne vynikajúci technický dabing - chválim Miroslava Trnavského za dabingový výkon, keby sa len ten jeho hlas Colinovi Firthovi hodil trocha viac... Ale prišiel Rúfus a skazil mi náladu. PREBOHA! Horšie spojenie som v slovenskom dabingu dlho, dlho nevidel. Trnavský, Jamrich, Vajdová - dobre, zo začiatku som mal problémy, ale ich vynikajúce výkony ma po chvíli presvedčili a začal som si užívať dabing. Ale Rúfus... Ľudia moji, takto dokáže jeden nevhodne obsadený dabér zruinovať nielen dabing, ale celý film. Ivan Paldia si u mňa vyslúžil obrovské mínus.


Úplný súhlas, napriek tomu, že som veľký "Sklárovec" pri Firthovi a nie veľký fanúšik spájania Vajdovej so staršími herečkami, prežil som to, ale Rúfus a Pearce - to proste nie. :?
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod Dado » Štv 27.12.2012 12:46:31 quicklink

Ja som sa taktiež obával toho, ako to dopadne, no Miroslav Trnavský sa hlavnej úlohy zhostil na výbornú a aj Petra Vajdová znela veľmi dobre vzhľadom na to, že by Helene Bonham Carter mohla byť pokojne dcérou. Ale ten Peter Rúfus ako Guy Pearce ma dosť šokoval, nech už je Rúfus akokoľvek dobrý dabér, no toto bolo katastrofálne spojenie, ktoré ako vidím nielen mne pokazilo inak veľmi dobrý dojem z celého dabingu.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Kráľova reč / The King's Speech

Poslaťod Hurvino » Uto 8.7.2014 22:51:47 quicklink

I když se děj odehrává v interiéru, proč tam byl takový zvuk, jako uvnitř lavóru? :(
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 46 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.