Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 13:36:48

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Chicago / Chicago

Chicago / Chicago

Poslaťod lubo » Pon 3.9.2012 13:03:38 quicklink

Chicago.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Soňa Norisová - Renée Zellweger (Roxie Hartová), Peter Rúfus - Richard Gere (Billy Flynn), Elena Podzámska - Catherine Zeta-Jones (Velma Kellyová), Lucia Vráblicová - Queen Latifah (Matróna Mama Mortonová), Miroslav Trnavský - John C. Reilly (Amos Hart), Henrieta Mičkovicová - Christine Baranski (Mary Sunshineová) + Susan Misner (Liz), Juraj Predmerský - Colm Feore (verejný žalobca Martin Harrison), Emanuel Hason - Taye Diggs (uvádzač), Peter Sklár - Dominic West (Fred Casely), Barbara Kelíšková - Denise Faye (Annie), Daniela Mackovičová - Deidre Goodwin (June), Dagmar Sanitrová - Ekaterina Chtchelkanova (Katarin Halenská - Maďarka), Jana Wagnerová - Mýa Harrison (Mona), Zuzana Vačková - Lucy Liu (Kitty Baxterová), Dušan Tarageľ - Sean McCann (sudca), Alena Michalidesová - Chita Rivera (Nickie), René Jankovič a ďalší.

Na slovenskom znení spolupracovali:
Zvukový majster: Ľubomír Novota
Produkcia: Lila Marušiaková
Asistentka réžie: Marica Mináriková
Preklad: Miroslava Brezovská
Dramaturgia: Eva Vanková
Réžia: Juliana Ďurišová
Vyrobilo: Štúdio Elvia Pro Slovakia pre televíziu Markíza
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod lubo » Pon 3.9.2012 13:05:38 quicklink

Je to markizácky dabing. V stredu Jednotka odvysiela Chicago, pravdepodobne s týmto dabingom. Po odvysielaní doplním.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod lubo » Štv 6.9.2012 12:28:42 quicklink

Doplnil som celé obsadenie + členov štábu. Tento dabing mám veľmi rád.:) Avšak jedinou záhadou je, že postavu Liz podľa mňa dabovala Henrieta Mičkovicová, ktorá dabovala aj Christine Baranski, avšak v titulkoch bolo uvedené meno Katarína Ďurianová, myslím si, že je to nejaký omyl, pretože tá žena mala hlas Mičkovicovej, to by musela mať Katarína Ďurianová identický hlas ako má ona. Ale napísal som to tak, ako to bolo v titulkoch, ale stojím si za tým, že som tam počul Henrietu.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod fofo16 » Štv 6.9.2012 12:56:50 quicklink

Pridávam sa, tá prvá väzenkyňa vo väzenskom tangu bola určite Henrieta Mičkovicová.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod Dado » Štv 6.9.2012 13:14:47 quicklink

lubino89 píše:Ale napísal som to tak, ako to bolo v titulkoch, ale stojím si za tým, že som tam počul Henrietu.


Ja by som to osobne napísal podľa seba, pretože s podobnými chybami v záverečných titulkoch som sa už stretol, napríklad vo filme Krstný otec prečítali pri mene herca, ktorého nadaboval Peter Rúfus bolo prečítané meno Reného Jankoviča a ich hlasy si človek fakt len veľmi ťažko pomýli. A to rozhodne nie je jediná podobná chyba.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod anderson » Štv 6.9.2012 13:31:03 quicklink

Tiež som si to vypočul a naozaj to bude Mičkovicová. - Každopádne je dobré podobné chyby podchytiť aspoň do komentára. Mimochodom existuje herečka/dabérka Katarína Ďurianová ? Ja ju totiž nepoznám.
------------------------------------------
Keďže ostatné hlasy podľa titulkov sedia, príde mi toto dvojjedinné obsadenie Mičkovicovej ako pragmatický ťah od režiséra, vzhľadom na to, že Misnerová tu nemá tak veľa dialógov. A pokiaľ tá Ďurianová - povedzme pre chorobu alebo čo - vypadla, tak režisér improvizoval. Každopádne spojenie Baranski - Mičkovicová je prinajmenšom bizarné a mne osobne absolútne nesedí.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod slavo » Štv 6.9.2012 17:01:05 quicklink

No, Katarína Ďurianová pôsobila pri niekoľkých filmoch v ELVII ako asistentka réžie. Do titulkov sa zrejme dostala nejakým nedopatrením resp. účinkovala v zboroch - ako sa však tomu, ako dostala na takú pozíciu v titulkoch, nerozumiem.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod lubo » Štv 6.9.2012 20:07:01 quicklink

Dado513 píše:
lubino89 píše: Ja by som to osobne napísal podľa seba, pretože s podobnými chybami v záverečných titulkoch som sa už stretol, napríklad vo filme Krstný otec prečítali pri mene herca, ktorého nadaboval Peter Rúfus bolo prečítané meno Reného Jankoviča a ich hlasy si človek fakt len veľmi ťažko pomýli. A to rozhodne nie je jediná podobná chyba.


No, ak by tam prečítali meno nejakej dabérky, ktorú poznám a jasne by som bol presvedčený, že to nedabovala ona, tak to tam nedám podľa titulkov. Avšak toto meno som nepoznal, čiže som k tomu pristúpil, takto. :) Napríklad v Housovi pravidelne dávajú opačne Predmerského a Kobielského, čiže tam viem, že je to chyba.:)

Ďakujem za viac informácií a aj overenie. Čiže to dám podľa seba. Ja si myslím, že im bolo len trápne, dvakrát prečítať Mičkovicovú, keďže tam neboli len klasické čítané titulky, ale aj konkrétne mená samostatne na obrazovke + vizuálne overenie.:) Čiže takto chceli oklamať laikov, ktorí to asi nepostrehli.:) Napríklad aj Vráblicová tam okrem Queen Latifah dabovala aj dozorkyňu, ktorá Roxie merala koľko má od jednej vzpriamenej ruky k druhej, keď nastupovala do väzenia a predtým ako sa tam Latifah ešte objavila, ale tá dozorkyňa mala len jednu krátku vetu.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod lubo » Štv 6.9.2012 20:09:55 quicklink

anderson píše: Každopádne spojenie Baranski - Mičkovicová je prinajmenšom bizarné a mne osobne absolútne nesedí.


Bolo to zvláštne spojenie, ale zas v záverečnej scéne na súde, keď komentovala proces, to bolo zvládnuté bravúrne.:) Ale samozrejme, radšej nech obsadzujú na ňu Studenkovú alebo Kulíškovú.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Chicago / Chicago

Poslaťod anderson » Pia 7.9.2012 06:56:47 quicklink

lubino89 píše:Bolo to zvláštne spojenie, ale zas v záverečnej scéne na súde, keď komentovala proces, to bolo zvládnuté bravúrne.:) Ale samozrejme, radšej nech obsadzujú na ňu Studenkovú alebo Kulíškovú.:)


Už neviem kde som to spojenie počul, ale k Christine Baranski mi najviac pasuje Marta Sládečková.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.