Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:18:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Insomnia / Insomnia °

Insomnia / Insomnia °

Poslaťod slavo » Štv 3.2.2011 19:31:34 quicklink

Insomnia.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Boris Farkaš - Al Pacino (detektív Will Dormer), Peter Rúfus - Robin Williams (Walter Finch), Lucia Vráblicová - Hilary Swank (Ellie Burrová), Martin Mňahončák - Oliver 'Ole' Zemen (pilot), Zuzana Kapráliková - Maura Tierney (Rachel Clementová), Pavel Višňovský - Martin Donovan (Hap Eckhart), Jozef Švoňavský - Paul Dooley (šéf Nyback), Dušan Szabó - Nicky Katt (Fred Duggar), Jeanette Švoňavská - Paula Shaw (patologička), Roman Ferienčík - Jonathan Jackson (Randy Stetz), Martin Kaprálik - Larry Holden (Farrell), Ladislav Konrád - Jay Brazeau (Francis), Slávka Heribanová-Halčáková - Katharine Isabelle (Tanya Franckeová), Dušan Cinkota - Lorne Cardinal (Rich), René Jankovič, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Zvuk: Ing. Peter Granec
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka réžia: Zlatica Krčeková
Preklad: Jana Bútorová
Dialógy: Lucia Orlovská
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia: Etela Balgová-Harantová
Vyrobilo: Štúdio Enter pre televíziu Markíza


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Boris Farkaš - Al Pacino (detektív Will Dormer), Ivan Vojtek st. - Robin Williams (Walter Finch), Petra Vajdová - Hilary Swank (Ellie Burrová), Jozef Bujdák - Oliver 'Ole' Zemen (pilot), Miloslav Kráľ - Martin Donovan (Hap Eckhart), Dušan Tarageľ - Paul Dooley (šéf Nyback), Martin Zatovič - Nicky Katt (Fred Duggar), Stanislav Král - Larry Holden (Farrell), Dušan Jamrich - Jay Brazeau (Francis), Matej Landl - Lorne Cardinal (Rich), Igor Krempaský - James Hutson (strážnik), Štefan Martinovič - Andrew Campbell (strážnik), Dagmar Sanitrová - Paula Shaw (patologička), Dagmar Bruckmayerová - Tasha Simms (pani Connellová), Katarína Križanová - Maura Tierney (Rachel Clementová), Marek Fašiang - Jonathan Jackson (Randy Stetz), Barbora Chlebcová - Katharine Isabelle (Tanya Franckeová), Pavel Višňovský - Ian Tracey (Warfield), Jana Wagnerová - Emily Perkins (dievča na pohrebe), Martin Hronský (titulky) a ďalší

Na slovenskom znení spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Stanislav Král
Vyrobila: Daniela pre televíziu JOJ - 2011
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Insomnia / Insomnia (2002)

Poslaťod ladno » Uto 15.5.2012 20:42:33 quicklink

1. DABING - TV MARKÍZA
V slovenskom znení: Boris Farkaš - Al Pacino (detektív Will Dormer), Peter Rúfus - Robin Williams (Walter Finch), Lucia Vráblicová - Hillary Swank (Ellie Burrová), Zuzana Kapráliková - Katherine Isabelle (Tanya Franckeová), Pavel Višňovský - Martin Donovan (Hap Eckhart), Dušan Szabó, Jozef Švoňavský, Roman Ferienčík, Martin Kaprálik, Slávka Heribanová-Halčáková, Dušan Cinkota a ďalší

Zvuk: Ing. Peter Granec
Produkcia: Jana Polakovičová
Asistentka réžia: Zlatica Krčeková
Preklad: Jana Bútorová
Dialógy: Lucia Orlovská
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia: Etela Balgová-Harantová
Vyrobilo: Štúdio Enter pre televíziu Markíza


Skrúcaného je škoda. Bol by lepší ako Rúfus. Celkový dabing je však dobrý, obsadenie sa podarilo.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Insomnia / Insomnia (2002)

Poslaťod slavo » Uto 15.5.2012 23:32:22 quicklink

Nie celkom si viem predstaviť Luciu Vrablicovú v spojení s Hillary Swank - príde mi to, akurát, komické :D
Vojtek st. bol v JOJkárskom dabingu naozaj výborný.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Insomnia / Insomnia (2002)

Poslaťod Piri » Sob 24.5.2014 15:13:02 quicklink

Vojtek nebol zly na Williamsa, ale akosi mi nesedel, Rufus pasoval lepsie, aj ked som zvyknuty na Skrucaneho, ale v tejto poze neviem ci by bol vhodny. Prvy dabing sa mi zda rozhodne lepsi, ale mozno aj preto, ze som nanho jednoducho zvyknuty ;) V celku je sranda pocut toho isteho dabera (Farkasa) po tolkych rokoch opat dabovat ten isty film a tu istu postavu 8-)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Insomnia / Insomnia (2002)

Poslaťod padrick » Pon 29.6.2015 14:11:22 quicklink

Vráblicová nadabovala Hillary Swank perfektne. Vajdová mi v druhom dabingu nesadla. Rúfus ako Williams - to mi tam nejak nepasovalo. Skôr by som privítal Skrúcaného. Celkovo je 1. dabing lepší.
padrick
300+
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Ned 4.5.2014 08:16:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron