Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:35:14

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyjamas

Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyjamas

Poslaťod slavo » Štv 20.12.2012 19:57:07 quicklink

chlapec.jpg
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Alexander Barot - Asa Butterfield (Bruno), Kristína Turjanová - Vera Farmiga (mama), Lenka Prokopová - Cara Horgan (Maria), Bianka Bucková - Amber Beattie (Gretel), Martin Hronský - David Thewlis (otec), Ján Mistrík - Richard Johnson (starý otec), Elena Petrovická - Sheila Hancock (stará mama), Michal Hallon - Rupert Friend (poručík Kotler), Alfréd Swan - David Hayman (Pavel), Ivan Letko - Jim Norton (Liszt), Jozef Bujdák, Jakub Gécz, Peter Sklár, Tibor Vokoun, Tibor Frlajs, Zuzana Kyzeková, Soňa Ulická, Petra Lángová, Jakub Janák a ďalší

Spolupracovali: Branislav Mitka, Róbert Boldiš, Lenka Hudecová
Preklad a dialógy: Viktória Méderová
Produkcia: Daniel Chmurný
Zvuk: Daniel Lengyel
Réžia: Vladimír Štefuca
Vyrobila: Daniela pre televíziu JOJ - 2011
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyj

Poslaťod ladno » Pia 21.12.2012 02:00:46 quicklink

Kedy toto šlo (resp. pôjde)? Slovenskú verziu ma ani nenapadlo hľadať, keďže ČSFD nemá uvedený slovenský názov, čiže na základe toho som usúdil, že to na Slovensku nikdy nešlo ani v televízii, ani v kine. Čo sa dabingu týka - vyzerá naozaj veľmi dobre po všetkých stránkach. Obzvlášť ma teší Letko, pretože keď som film pozeral, automaticky ma napadlo, ako by sa Letkov hlas hodil postave. Dúfam, že som to už neprešvihol, rád by som tento film videl po slovensky.
P.S.: Kto dabuje druhého chlapca? Jakub Janák?
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyj

Poslaťod slavo » Pia 21.12.2012 12:26:30 quicklink

ladno píše:Kedy toto šlo (resp. pôjde)? Slovenskú verziu ma ani nenapadlo hľadať, keďže ČSFD nemá uvedený slovenský názov, čiže na základe toho som usúdil, že to na Slovensku nikdy nešlo ani v televízii, ani v kine. Čo sa dabingu týka - vyzerá naozaj veľmi dobre po všetkých stránkach. Obzvlášť ma teší Letko, pretože keď som film pozeral, automaticky ma napadlo, ako by sa Letkov hlas hodil postave. Dúfam, že som to už neprešvihol, rád by som tento film videl po slovensky.
P.S.: Kto dabuje druhého chlapca? Jakub Janák?


Film bude uvedený v premiére počas januára na TV JOJ. Chlapca by mal dabovať Janák.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyj

Poslaťod Piri » Štv 17.1.2013 19:50:38 quicklink

ladno píše:Slovenskú verziu ma ani nenapadlo hľadať, keďže ČSFD nemá uvedený slovenský názov, čiže na základe toho som usúdil, že to na Slovensku nikdy nešlo ani v televízii, ani v kine.


to bol zly predpoklad sa riadit udajmi z CSFD, tam to tiez funguje na zaklade udajov z tretich stran, ako na FDB, kto im co nahlasi, to tam je :) ako u nas - je mylne si mysliet, ze ak sa tu nenachadza nejaky dabing, ze slovenska verzia neexistuje... to su zakladne logicke chyby :)
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Chlapec v pruhovanom pyžame / The Boy in the Striped Pyj

Poslaťod ladno » Štv 17.1.2013 21:56:36 quicklink

Piri: ČSFD sa nemýli v 95% percentách a čo sa tohto filmu týka, mala pravdu, ešte na Slovensku nebol odvysielaný a v kinodistribúcii sa tiež neobjavil. Neberiem však ČSFD sa úplne relevantný vzor, vždy skúšam pozrieť aj inde na internet, v tomto prípade som však chcel vidieť film bez ohľadu na dabing, tak som nejaké hlbšie pátranie neriešil. A k druhej vete sa veľmi vyjadrovať nebudem, nie som hlupák aby som toto automaticky predpokladal.

Moja poznámka: Tento film ide dnes (17.01.2013) v premiére na JOJke okolo jednej v noci, takže ďakujem programovej skladbe TV JOJ, že to po slovensky neuvidím. Repríza je podľa TV programu tiež science-fiction, takže mnohonásobné vďaka. Hlavne že v prime-time bežia inteligentné seriály ako Bučkovci, Deň a noc, Panelák atď.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 50 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.