Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 19:20:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Rosemaryino dieťa / Rosemary's Baby

Rosemaryino dieťa / Rosemary's Baby

Poslaťod slavo » Pia 4.2.2011 15:31:00 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ľudmila Mandžárová - Mia Farrow (Rosemary Woodhouse), Štefan Kožka - John Cassavetes (Guy Woodhouse), Naďa Kotršová - Ruth Gordon (Minnie Castevet), Stanislav Dančiak - Sidney Blackmer (Roman Castevet), Dušan Tarageľ - Maurice Evans (Hutch), Pavol Mikulík - Ralph Bellamy (Dr. Sapirstein), František Kovár - Charles Grodin (doktor Hill), Zita Furková - Patsy Kelly (Laura-Louise), Ivan Laca - Elisha Cook Jr. (pán Nicklas), Tatiana Hrivnáková - Victoria Vetri (Terry), Štefan Bučko (komentár v televízii) + Jack Knight (policajt vyšetrujúci Terryinu samovraždu) + Tony Curtis (Donald Baumgart), Michal Gučík, Pavol Topoľský - Michel Gomez (Pedro), Alena Michalidesová - Emmaline Henry (Elise Dunstan), Monika Radványiová - Wende Wagner (Rosemaryina priateľka), Maja Velšicová - Hanna Landy (Grace Cardiff) + (sekretárka doktora Hilla), Soňa Valentová - Marilyn Harvey (recepčná doktora Sapirsteina) a ďalší.

Strih: Helena Paššová
Zvuk: Ján Demko
Asistentka réžie: Nora Čanyiová
Vedúci produkcie: Karol Kadlečík
Dramaturgia: Darina Horáková
Preklad: Darina Reguliová
Dialógy: Soňa Poljaková
Réžia slovenského znenia: Etela Balgová-Harantová
Pripravila: Slovenská televízia - Štúdio Bratislava - 199?
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Rosemaryino dieťa / Rosemary's Baby

Poslaťod ladno » Ned 10.11.2013 01:32:11 quicklink

Na Dvojke označené ako premiéra. Majú v tom chaos :P .
A dabing je vynikajúci, obzvlášť skvelé sú dialógy pani Poljakovej a obdivuhodný výkon Ľudmily Mandžárovej - jeden z jej najlepších dabingových výkonov.

Dopĺňam niektoré hlasy:
František Kovár - Charles Grodin (doktor Hill), Zita Furková - Patsy Kelly (Laura-Louise), Štefan Bučko

Dodal by som aj Pavol Topoľský a Alena Michalidesová, ale tie hlasy som započul v zlomku sekundy, nie som si istý, že som ich správne priradil.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Rosemaryino dieťa / Rosemary's Baby

Poslaťod anderson » Štv 10.7.2014 10:21:46 quicklink

Doplnenie:
Ivan Laca - Elisha Cook Jr. (pán Nicklas), Dušan Tarageľ - Maurice Evans (Hutch), Tatiana Hrivnáková - Victoria Vetri (Terry), Štefan Bučko (komentár v televízii) + Jack Knight (policajt vyšetrujúci Terryinu samovraždu) + Tony Curtis (Donald Baumgart), Pavol Mikulík - Ralph Bellamy (Dr. Sapirstein), Michal Gučík, Pavol Topoľský - Michel Gomez (Pedro), Alena Michalidesová - Emmaline Henry (Elise Dunstan), Monika Radványiová - Wende Wagner (Rosemaryina priateľka), Maja Velšicová - Hanna Landy (Grace Cardiff) + (sekretárka doktora Hilla), Soňa Valentová - Marilyn Harvey (recepčná doktora Sapirsteina)
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Rosemaryino dieťa / Rosemary's Baby

Poslaťod fofo16 » Sob 12.5.2018 13:04:04 quicklink

Oprava: Emmaline Henry (Elise Dunstan) nebola Michalidesová, ale Iveta Kožková.
V zbore som započul aj Ľubicu Očkovú a tuším aj Natašu Kulískovú. Inak dabing excelentný.
fofo16
300+
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.