Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 12:06:52

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Poslaťod ladno » Pia 4.1.2013 01:08:30 quicklink

Million Dollar Baby.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ivan Romančík - Clint Eastwood (Frankie Dunn), Boris Farkaš - Morgan Freeman (Eddie Dupris), Renáta Rundová - Hilary Swank (Maggie Fitzgeraldová), Tatiana Radeva - Margo Martindale (Earline Fitzgeraldová), Elena Podzámska - Riki Lindhome (Mardell Fitzgeraldová), Peter Sklár - Brían F. O'Byrne (otec Horvak), Juraj Kemka - Jay Baruchel (nebezpečný Barch), Martin Kaprálik - Anthony Mackie (Shawrelle Berry), Dušan Szabó - Bruce MacVittie (Mickey Mack), Juraj Predmerský - Ned Eisenberg (Sally Mendoza), Dušan Jamrich, Helena Geregová, Rastislav Sokol, Ivan Gogál, Miloš Kanjak, Igor Štefuca (titulky) a ďalší

Produkcia: Patrícia Kubovská
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Preklad a dialógy: Miroslava Brezovská
Réžia slovenského znenia: Jozef Holec
Vyrobilo: Studio 7, s.r.o pre televíziu Markíza
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Poslaťod ladno » Pia 4.1.2013 01:25:41 quicklink

Pre mňa je slovenský dabing vo všeobecnosti omnoho lepší ako dabing český, lepšie sa počúva, herci dabujú lepšie, no ak mám povedať dve najlepšie spojenia v českom dabingu, tak to budú Ladislav Županič - Clint Eastwood a Pavel Rímský - Morgan Freeman. Preto som tomuto dabingu neveril (Farkaš na Freemana je tu už na fóre napísaný dlho a hoci som to chcel počuť, nemyslel som si, že to bude dobré). Tak a teraz som dopozeral. Vynikajúci dabing. Ivan Romančík síce Županiča prekonať nemôže, ale v tomto filme sa ohromne snažil a podal vynikajúci výkon. Boris Farkaš bol perfektný a hoci je to divné, Ivan Gogál mi vôbec nechýbal a nikomu nevyčítam, že ho neobsadil, pretože čo sa tohto filmu týka, Farkaš bol lepší (viem, znie to divne, ale je to tak). A Renáta Rundová predviedla obrovský výkon a jej hlas bol na Hilary Swank asi najlepší v slovenskom dabingu. Vedľajšie postavy boli tiež zvládnuté veľmi dobre, dialógy boli skvelé (veď ich robila Mirka Brezovská). Som maximálne spokojný.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Poslaťod anderson » Pia 4.1.2013 07:40:16 quicklink

Môj názor je nasledovný. Ivan Romančík pre mňa osobne bez akýchkoľvek problémov dokáže konkurovať Županičovi. Taký DRSNÝ HARRY v jeho podaní je absolútne skvelý a dosť ma sklamalo, že ho v ÚTEKU Z ALCATRAZU preobsadili Majeským. S Hilary Swank som azda doteraz ani žiaden film v slovenskom dabingu nevidel, ale Rundová k nej pasuje skvele. - Bohužiaľ totálnym sklamaním je pre mňa obsadenie Borisa Farkaša. Toto je totiž jasný príklad toho, že ani skúsený dabér sa nedá použiť na každého herca a obzvlášť nie takého, ktorý už svojho skvelého slovenského dabéra má. Keď som včera prepínal na Markízu, ktorá vysielala film V ZAJATÍ KÓDU, tak ten rozdiel medzi Gogálom a Farkašom bol evidentný. Naozaj teda nechápem prečo bol taký problém pre tvorcov tohto inak vynikajúceho dabingu, obsadiť Gogála. Takéto experimenty by som do budúcnosti naozaj rád oželel.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Poslaťod ladno » Pia 4.1.2013 11:59:24 quicklink

Boris Farkaš má veľmi špecifický hlas a nie som rád, keď ho štúdia často obsadzujú, mnohokrát dosť nevhodne, lebo hoci je to excelentný dabér, svojim hlasom sa naozaj každému nehodí. Tu mi ale vôbec nevadil, ale iba z toho dôvodu, že Morgan Freeman hral postavu staršieho boxera na dôchodku, pomaly hovoril, nebol veľmi akčný a Farkaš ho nadaboval skvele. Do iných filmov však rozhodne treba obsadiť Ivana Gogála.
Čo sa týka Ivana Romančíka, až doteraz som žiadny film s Eastwoodom v SK nevidel, preto ma naozaj prekvapilo, ako dobre Romančík znel. Keď som si v hlave porovnával Županiča a Romančíka, neveril som, že by Romančík dokázal dabovať Eastwooda tak skvele. Som ale navyknutý na Županiča, zrejme preto mi jeho hlas príde o trocha lepší.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Million Dollar Baby / Million Dollar Baby

Poslaťod Hurvino » Pia 4.1.2013 13:39:42 quicklink

ladno píše:Čo sa týka Ivana Romančíka, až doteraz som žiadny film s Eastwoodom v SK nevidel, preto ma naozaj prekvapilo, ako dobre Romančík znel. Keď som si v hlave porovnával Županiča a Romančíka, neveril som, že by Romančík dokázal dabovať Eastwooda tak skvele.


To o hodně přicházíš... Tak ti radím skouknout slovensky dabované filmy třeba Drsný Harry, nebo Absolutní moc, V žáru velkoměsta, Pravda zabíjí nebo V dráhe strely - všude to Romančík zvládl s lehkostí, jako kdyby s tím žil: jako mizeru, tak třeba drsňáka, nebo frajírka ;)
Já jsem zvyklej taky na Županiče v češtině, jiný hlas je tam nezvyk, ale slovensky je Romančík excelentní.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 54 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.
cron