Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 14:22:23

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod slavo » Ned 17.3.2013 11:37:22 quicklink

Obrázok
INFO: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Marek Suchitra - Richard Sandrak (Herkules), Ivo Gogál - Hulk Hogan (Zeus), Dagmar Sanitrová - Robin Givens (Dana), Tatiana Kulíšková - Diane Venora (Héra), Dušan Szabo - John Heard (tréner Nimms), Peter Sklár - Judd Nelson (Kevin), Lukáš Frlajs - Marc John Jefferies (Curtis), Martin Kaprálik - Paul Wight (Marduk), Juraj Predmerský - David Naughton (Dwayne Harr), Ladislav Konrád, Matej Landl, Tibor Vokoun, René Jankovič, Rastislav Sokol (titulky) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod slavo » Ned 17.3.2013 11:39:13 quicklink

V rámci hodnotení ČSFD má tento film absolútne najhorší rating.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod ladno » Ned 17.3.2013 16:22:07 quicklink

slavo píše:V rámci hodnotení ČSFD má tento film absolútne najhorší rating.

Takže ma vôbec neprekvapuje, že bol na slovenských televíziách odvysielaný ;) . Mimochodom, objavuje sa tu nedodržanie Miroslava Trnavského na Johna Hearda, ale nedodržiavanie spätých dabérov na Markíze už asi nejdem viac riešiť. Okrem toho si myslím, že i tvorcovia dabingu videli, že na takýto film netreba plytvať nejakými spätými dabérmi :D .
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod slavo » Ned 17.3.2013 16:55:15 quicklink

Bohužiaľ a v niektorých prípadoch, myslím, aj chvalabohu, že žiadna spätosť dabérov neexistuje a čo si pamätám, tak na pár prípadov ani nikdy neexistovala. Režiséri by mali hlasy obsadzovať podľa charakterových zhôd hlasu a postavy a nie podľa toho, že raz niekto niekoho niekam obsadil. Je to dookola omieľaná téma a treba pochopiť, že keď raz niekto niekoho daboval, neznamená to, že ho iba kvôli tomu bude dabovať aj nabudúce. Široké publikum si tieto záležitosti až na pár exemplárov (napr. kinodabingy - Harry Potter, Shrek) neuvedomuje. A dabing sa predsa nerobí pre nás, jeho fanúšikov, ale práve pre to široké publikum.
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod ladno » Ned 17.3.2013 17:52:24 quicklink

slavo píše:Bohužiaľ a v niektorých prípadoch, myslím, aj chvalabohu, že žiadna spätosť dabérov neexistuje a čo si pamätám, tak na pár prípadov ani nikdy neexistovala...

Nie som striktný zástanca dodržiavania spätých dabérov a nikdy sa nebránim tomu, aby niekto vymyslel lepšiu kombnáciu, než aká je zaužívaná. Obvykle to ale býva tak, že nová kombinácia sa stáva horšou, než je tá spätá. Konkrétne u Johna Hearda by podľa mňa mal by Trnavský práve kvôli tomu, čo spomínaš v príspevku - farba jeho hlasu sa k postave veľmi dobre hodí a dabovať ho taktiež zvláda na výbornú, čo dokázal v oboch dabingoch filmu Veľký a oboch dieloch Sám doma s markizáckym dabingom. Taktiež by som bol za zmenu niektorých dvorných dabérov, napríklad nemám rád kombináciu Juraj Kemka - Leonardo diCaprio či Ben Stiller, rád by som počul napríklad i Borisa Farkaša na Dustinovi Hoffmanovi. Musíš však uznať, že ak bola v niekoľkých filmoch opakovaná vynikajúca kombinácia (tri príklady: Peter Rúfus - Robert De Niro, Soňa Norisová - Cameron Diaz, Marek Majeský - Nicolas Cage), ťažko sa zvyká na niekoho iného, hoci môže tiež byť celkom slušný (Marián Slovák, Andrea Karnasová, Martin Kaprálik). Vtedy je skutočne lepšie dvorného dabéra dodržať.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod lubo » Ned 17.3.2013 19:43:32 quicklink

Musím priznať, že tiež nemám rád kombinácie Ben Stiller - Juraj Kemka, Robert De Niro - Dušan Jamrich (ale Slováka mám rád), Nicolas Cage - Martin Kaprálik. Dúfam, že Diaz dabovala Karnasová len raz, aspoň som to tú kombináciu počul len raz.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Malý Herkules / Little Hercules in 3-D

Poslaťod anderson » Ned 17.3.2013 20:17:25 quicklink

slavo píše:Bohužiaľ a v niektorých prípadoch, myslím, aj chvalabohu, že žiadna spätosť dabérov neexistuje a čo si pamätám, tak na pár prípadov ani nikdy neexistovala. Režiséri by mali hlasy obsadzovať podľa charakterových zhôd hlasu a postavy a nie podľa toho, že raz niekto niekoho niekam obsadil. Je to dookola omieľaná téma a treba pochopiť, že keď raz niekto niekoho daboval, neznamená to, že ho iba kvôli tomu bude dabovať aj nabudúce. Široké publikum si tieto záležitosti až na pár exemplárov (napr. kinodabingy - Harry Potter, Shrek) neuvedomuje. A dabing sa predsa nerobí pre nás, jeho fanúšikov, ale práve pre to široké publikum.


Absolútne nesúhlasím. Asi si už nepamätáš na "zlaté časy" Markízy (pred masívnym nástupom JOJ a krátkym obdobím Rybníčkovskej STV) kedy sa v drvivej väčšine prípadov spätí dabéri dodržiavali. A nie preto, že by azda "niekto niekoho raz niekam obsadil", ale preto, že tieto kombinácie sa ukázali ako funkčné a znamenali výrazný kvalitatívny vzostup slovenského dabingu. Potom prišla totálna anarchia, keď z popudu tzv. konkurenčného boja JOJ prekopala úplne všetky zaužívané spojenia aby sa k nim v súčasnosti opäť vracala. A prečo asi ? Nuž preto, že diváci - a nielen tí z dabingfóra - takéto osvedčené spojenia akceptujú. - Ja osobne som sa nikdy nebránil experimentom, ale mnoho prípadov zo súčasnosti ma presvedčilo, že ignorácia spätých dabérov je krok späť. Spomeniem len nedávne uvedenie niekoľkých filmov s JOSHOM DUHAMELOM. Filmy to príliš kvalitné síce nie sú, ale doslova ma šokovalo, že Markíza neobsadila Kemku (ktorý Duhamela v Las Vegas daboval vynikajúco) napriek tomu, že Kemka účinkuje v tom ich sitkome. Nuž pomyslel som si, že azda aspoň JOJ Kemku obsadí, keď už pre Markízu z neznámych dôvodov dabovať odmieta a nič. A to isté je pri Fialovej a Angeline Jolie. Ja naozaj toto diletantstvo nedokážem pochopiť a z dabingov našich komerčných televízií je mi v poslednej dobe doslova zle. A aby toho nebolo málo obsadí STV na Terence Hilla Maštalíra. No ak toto nie je choré, tak ja už naozaj neviem. :shock:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.