Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 16:06:51

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Americký gangster / The American Gangster

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod lubo » Pon 25.3.2013 13:09:08 quicklink

Ja budem asi taká stredná cesta. Na Washingtona nemám rád Gogála, ale s touto kombináciou začala bohužiaľ Markíza (Training Day). Mám rád kombináciu Kočiš - Washington, ale aj kombinácia Dangl - Washington sa mi pozdáva. Chybou Gogála nie je ani tak, žeby sa nehodil (vek na to má), ale skôr to, že v jeho podaní začínajú černošské mužské postavy zanikať a chýba mu určitá Denzelova svižnosť (to je posudzovanie podľa Deja Vu a Training Day).

A kombinácia Crowe - Miezga, je rozhodne zaujímavá a prekvapivá. Ale myslím si, že to by fungovať mohlo. Mne osobne Bučko ako Crowe vadil. Szabo a Hudák boli fajn.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod anderson » Pon 25.3.2013 20:14:07 quicklink

Piri píše:UPOZORNENIE...


Ja by som ocenil, keby sa miesto podivuhodnych upozorneni, ktore - pokial boli urcene mne, tak nechapem preco by som sa mal nebodaj hanbit za vlastny nazor - kompetentni administratori urobili poriadok s multakmi, ktori tu z casu na cas trapne provokuju. Staci si pozriet tu vetnu skladbu a nie je tazke zistit o co ide. A ubohe otazky typu "ci som navstivil dabingove studio" uz ani nebudem komentovat. - Co sa tyka Americkeho gangstera, dabing si urcite vypocujem, ale rozhodne nikdy nebudem akceptovat to, ze v dabingu ucinkuje Denzelov dvorny - a podla mna vynikajuci - daber Peter Kočiš, ale nedabuje ho.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod Piri » Uto 26.3.2013 05:24:39 quicklink

anderson píše:kompetentni administratori urobili poriadok s multakmi, ktori tu z casu na cas trapne provokuju


ak ma niekto podozrenie na duplicitne ucty, treba to nahlasit a my to preverime!
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod anderson » Štv 28.3.2013 16:17:26 quicklink

miska píše:... každý človek má právo na svoj názor ale sto ľudí , sto chutí čo sa nepáči Vám páči sa iným. Len je dosť nevhodne urážať a posmešnými nickami znevažovať oponenta.


Pani Chmurná prepáčte, ale ako som Vas ja znevazoval a urazal ? Noze si moje prispevky precitajte a napiste mi konkretne urazky. A nemylte si urazanie a vlastny nazor. Ja som tu vyslovil svoj nazor na toto obsadenie a ze sa Vam ako osobe priamo zainteresovanej na tomto dabingu nepaci, je uplne v poriadku. Nevnucujte mi ale Vase predstavy o tom ako ma alebo nema kvalitny dabing vyzerat. To ze som nemal tu cest navstivit dabingove studio alebo to, ze som nijaky dabing doteraz nevytvoril este neznamena, ze dabing neviem posudit. Som dlhorocny fanusik slovenskeho dabingu a naozaj sa mi nepaci akym smerom sa sucasna dabingova tvorba ubera. A zopakujem to este raz. Pokial Peter Kočiš v dabingu ucinkuje, naozaj nerozumiem tomu preco nedabuje hlavnu postavu. Vy argumentujete vsetkym moznym, ale ja v tej argumentacii nevidim nijaku logiku. Pani Chmurna zelam Vam vo Vasej praci vsetko dobre, ale ocenil by som keby tato diskusia do buducnosti sluzila tvorcom ako inspiracia na zlepsenie ich prace, a nie ako argument preco dabing przniť vselijakymi neodovodnenymi experimentami.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod ladno » Ned 31.3.2013 11:12:44 quicklink

Po celej tejto búrlivej diskusii som sa rozhodol, že ďalší komentár napíšem až po zhliadnutí. Film mám už za sebou (teda hodinu z neho, kým som nezaspal), takže tu je môj pohľad:
Pani Chmurná, musím trvať na svojom predošlom príspevku. Ivan Gogál sa snažil, po technickej stránke daboval celkom fajn, ale po celú dobu filmu som s každým záberom dúfal, že Denzel Washintgon prehovorí hlasom Petra Kočiša. Nie som striktný zástanca dvorných dabérov za akúkoľvek cenu, navyše som videl kombináciu Kočiš - Washington len v jednom a štvrť filme, ale tá kombinácia bola perfektná. Ivan Gogál mi absolútne nesedí. Obvykle si aj na tú najhoršiu kombináciu po chvíli zvyknem a nerobí mi problémy, ale Gogál s Washingtonom mi dokopy vôbec nešiel. Dobre, chápem, koľko ľudí, toľko chutí, ale na toto si skutočne len tak ľahko nezvyknem. Nemám právo rýpať vám do vašej práce, ale skúste si pozrieť Spojenca v markizáckom dabingu, pokiaľ ste ho ešte nevideli, snáď by aspoň pouvažovali nad jeho prípadným obsadením v ďalšom filme. Táto kombinácia ma skutočne mrzí, pretože zvyšok dabingu bol veľmi slušný (až na zopár málo postáv, ktoré ale neboli veľmi kľúčové, preto ich nebudem brať do úvahy). Čo sa týka Russella Crowea, Marián Miezga bol síce úplne mimo originálneho hlasu, ale vonkoncom sa jeho hlas k postave, ktorú Crowe v tomto filme stvárňoval, celkom dobre hodil. I mne sa, rovnako ako andersonovi, na Crowea najviac páčil Štefan Bučko, ale nie je pre mňa nijakou podmienkou, i iní dabéri ho zvládajú pomerne slušne nadabovať. V konečnom dôsledku mám výhrady iba proti Denzelovi Washingtonovi.
Neberte môj komentár ako provokáciu alebo násilné presadzovanie dvorných dabérov Markízy. Daniela je jedno z mojich obľúbených štúdii (viz. pätu môjho príspevku) a práve z tohto dôvodu som rád, že ste na tomto fóre. Vypustili ste do sveta už dosť veľa dobrých dabingov a v poslednej dobe sa stále iba zlepšujete - seriál Zločin či film Wanted mi svojimi vysokokvalitnými dabingami vyrazili dych. Bol by som rád, keby táto celá diskusia, ktorá tu vznikla, bola, ako hovoril anderson, skôr podnetom pre tvorcov, nie len výmena názorov medzi divákom a tvorcom dabingu, ktorá okamžite upadne do zabudnutia. Ďakujem za vašu prácu i všetky skvelé dabingy, ale stále je tu čo zlepšovať.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod anderson » Ned 31.3.2013 19:26:59 quicklink

ladno píše:... Ivan Gogál sa snažil, po technickej stránke daboval celkom fajn, ale po celú dobu filmu som s každým záberom dúfal, že Denzel Washintgon prehovorí hlasom Petra Kočiša. ...


Musím absolútne súhlasiť. A len dodám, že aj Miezga bol načisto zle obsadený. A je to o to smutnejšie, že ostatné postavy boli obsadené výborne a ako na potvoru, dvaja ústrední hrdinovia akoby v slovenskom znení do tohto dabingu ani nepatrili. Pre mňa je to neuveriteľné znehodnotenie slovenského znenia, ktoré mohlo patriť k tým legendárnym. A aj keď zastávam odmietavý postoj voči redabingom, tak verím, že z nezmyselného konkurenčného boja našich televízií v oblasti dabingovej tvorby azda čoskoro vzíde verzia, ktorej tvorcovia si budú ctiť aj divákov a nie iba slepo trvať na svojich podivuhodných experimentoch.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod Hurvino » Sob 13.4.2013 22:27:16 quicklink

Promiňte, nechtěl bych, aby se to považovalo za invektivu, rovněž tuplem, že jsem to napsal česky: bylo to hodně špatné. :roll: Je mi to líto, ale tohle ne.
Ne.
Ne!
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod ladno » Ned 14.4.2013 01:16:12 quicklink

Hurvino píše:Promiňte, nechtěl bych, aby se to považovalo za invektivu, rovněž tuplem, že jsem to napsal česky: bylo to hodně špatné. :roll: Je mi to líto, ale tohle ne.
Ne.
Ne!

Hovoríš k dabingu ako k celku alebo iba k Washingtonovi čo Croweovi?
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod Hurvino » Pon 15.4.2013 01:34:09 quicklink

ladno píše:Hovoríš k dabingu ako k celku alebo iba k Washingtonovi čo Croweovi?


Měl jsem rozepsán příspěvek, ale něco mi seklo prohlížečem, tak se mi to nechce opakovat celé. A to je dobře. :)

Takže stručně: ano, Washington a Crowe - toť primární příčina mého rozhořčení. Ale i další - Brolin a Gooding (tam bych Kočiše nečekal ani ve snu). Pozitivní dojem - Predmerský a Kráľ.
Takže mně to zabilo to obsazení (je to můj osobní názor).
Technicky je dabing na standardní úrovni (asi by bylo ostudou, kdyby nebyl), takže tam není co vytknout.

Zatím si dávám odstup a časem to skouknu celé ještě jednou. Ale napoprvé tomu říkám osobní bezinvektivní NE.
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Americký gangster / The American Gangster

Poslaťod MoonDisney » Ned 8.8.2021 04:35:50 quicklink

Dostupné na HBO GO
MoonDisney
500+
 
Príspevky: 512
Registrovaný: Sob 18.8.2018 16:41:26

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 50 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.