Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 16:31:45

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Colombiana / Colombiana

Colombiana / Colombiana

Poslaťod Ati » Sob 6.4.2013 13:20:50 quicklink

Colombiana.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Lívia Bielovič - Zoe Saldana (Cataleya), Peter Kočiš - Jordi Mollà (Marco), Ivo Gogál - Lennie James (špeciálny agent James Ross), Dušan Szabó - Cliff Curtis (Emilio Restrepo), Bianka Bucková - Amandla Stenberg (malá Cataleya), Martin Kaprálik - Callum Blue (Richard), Peter Krajčovič - Michael Vartan (Danny Delanay), Alfréd Aczel - Beto Benites (Don Luis Sandoval), Kristína Frídrová - Cynthia Addai-Robinson (Alicia), Martin Vitek - Jesse Borrego (Fabio Restrepo), Rastislav Sokol - Max Martini (agent Robert Williams), Dušan Vaňo - Angel Garnica (Pepe) + Guillermo Ríos (Emiliov poskok) + Affif Ben Badra (Genarro Rizzo), Jozef Domonkoš - Sam Douglas (William Woodgard), Roman Fratrič - Charles Maquignon (seržant Bill Attwood), Peter Makranský - Billy Slaughter (Ryan), Tibor Vokoun - Graham McTavish (Marshall Warren), Nataša Kulíšková - Ofelia Medina (Mama), Jozef Bujdák - David Clark (Marshall), Tibor Frlajs - Steve Herson (predajca lístkov) a ďalší.

Zvuk: Vladimír Maroš
Produkcia: Martin Polakovič
Asistentka réžie: Erika Košová
Preklad a dialógy: Roman Tomeček
Dramaturgia: Darina Hlúchová
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Vyrobilo: Štúdio Magic Voice

Premiéra: 07.10.2012 (TV Markíza) | 16.12.2021 (TV JOJ)
Ati
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 28.6.2011 19:31:41

Re: Colombiana / Colombiana

Poslaťod Jakub55 » Str 27.1.2021 19:49:22 quicklink

Lívia Bielovič na Zoe Saldanu bola úplne dokonalá, Ivan Gogál na Lennieho Jamesa sadol perfektne a Peter Kočiš na Jordiho Mollu bol tiež perfektný ;) ;) ;) ;) .
Jakub55
Updater
 
Príspevky: 1083
Registrovaný: Štv 12.11.2015 19:16:57

Re: Colombiana / Colombiana

Poslaťod m09 » Pon 13.12.2021 18:15:07 quicklink

Súhlasím ten dabing Markízy mal vysokú úroveň. Bude celkom zaujímavé čo s tým Jojka vymyslí. Vo Štvrtok vysiela redabing tak som zvedavý. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Colombiana / Colombiana °

Poslaťod m09 » Pia 17.12.2021 09:02:39 quicklink

Redabing TV joj dočasne dostupný v Joj archíve kto by chcel a vedel doplniť budem rád. https://videoportal.joj.sk/colombiana/e ... colombiana
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Colombiana / Colombiana °

Poslaťod Dado » Pia 17.12.2021 15:43:55 quicklink

Na základe porovnania nejakých krátkych úsekov to vyzerá tak, že ide o dabing Markízy. Úvodné čítané titulky s menami dabérov v podaní Štefana Mandžára však boli odstránené.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Colombiana / Colombiana °

Poslaťod m09 » Pia 17.12.2021 17:50:54 quicklink

Pred časom a nie tak dávno bola tá istá diskusia pri filme Vrahúni. Tiež obsadenie prakticky totožné s dabingom Markízy a teraz čo je to redabing alebo odkúpený dabing Markízy? Zase ten dabing Markízy bol excelentný takže či ho odkúpili alebo predabovali to isté obsadenie je v podstate jedno. :)
m09
700+
 
Príspevky: 788
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Colombiana / Colombiana °

Poslaťod PeterSD » Pia 17.12.2021 17:51:40 quicklink

Tak bude to zrejme rovnaký prípad, ako pri filme Vrahúni. Ja osobne som celý film nesledoval, iba som zaregistroval hlavné postavy, ktoré boli identické, ako pri dabingu Markízy. Pochybujem, žeby JOJka cielene odkúpila dabingy markízy, skôr ten dabing odkúpil distribútor a JOJke ho potom poskytol.
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2463
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Colombiana / Colombiana °

Poslaťod anderson » Pia 17.12.2021 20:26:03 quicklink

PeterSD píše:Tak bude to zrejme rovnaký prípad, ako pri filme Vrahúni...


Zrejme by teda nebolo na škodu veci z filmu VRAHÚNI odstrániť "vymyslený" druhý dabing. Čo sa týka filmu COLOMBIANA, ako som si to tak porovnával, ide o identické dabingy, čo znamená, že JOJ prebrala dabing Markízy a opäť zasadila úder tzv. teórii predraženého dabingu (pre túto moju úvahu hovorí aj fakt, že hoci JOJ úvodné Mandžárove titulky "odmazala", tak Mandžár tam myslím aspoň názov prečíta). Tiež by som ocenil, keby sa tu nešermovalo s nezmyselnými novotvarmi typu "odkúpený dabing". Čo to preboha je? Buď má dabing v zmluve klauzulu, že ďalšie jeho použitie je vysporiadané (tým pádom nezáleží na tom či ho odvysiela ten či onen vysielateľ, či sa objaví na VOD alebo na nosičoch domáceho kina a pod.) alebo je držiteľom práv konkrétny vlastník a ten jeho práva za úplatu posúva ďalej. Že by Markíza alebo ktokoľvek iný svoj dabing len tak zničohonič odpredal, tak to je myslím absolútny nonsens.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.