Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 01:30:07

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Duna / Dune (1984)

Duna / Dune (1984)

Poslaťod anderson » Str 24.4.2013 12:40:59 quicklink

duna.jpg
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Ľudmila Mandžárová - Francesca Annis (lady Jessica), Bohuslav Drozd - Leonardo Cimino (barónov lekár), Ladislav Konrád - Brad Dourif (Piter de Vries), Elo Romančík - José Ferrer (padišach imperátor Shaddam IV), Soňa Ulická - Linda Hunt (Shadout Mapes), Bronislav Križan - Freddie Jones (Thufir Hawat), Pavol Šajmovič - Richard Jordan (Duncan Idaho), Ján Tréger - Kyle MacLachlan (Paul Atreides), Bibiana Ondrejková - Virginia Madsen (princezná Irulan), Jela Bučková - Silvana Mangano (reverendka matka Ramallo), Vladimír Bartoň - Everett McGill (Stilgar), Ivo Gogál - Kenneth McMillan (barón Vladimir Harkonnen), František Javorský - Jack Nance (Nefud), Elena Petrovická - Sian Phillips (reverendka matka Gaius Helen Mohiam), Pavel Višňovský - Jurgen Prochnow (vojvoda Leto Atreides), Peter Aczel - Paul Smith (The Beast Rabban), Ivo Romančík - Patrick Stewart (Gurney Halleck), Ján Greššo - Sting (Feyd Rautha), Jaroslav Mendel (doktor Wellington Yueh), František Kovár - Max von Sydow (doktor Kynes), Daniela Grečnerová - Alicia Roanne Witt (Alia), Henrieta Jančišinová - Sean Young (Chani), Tibor Frlajs, Štefan Mandžár (titulky) a iní

Produkcia: Alexander Lazový
Asistentka réžie: Ľudmila Šurinová
Zvuk: Juraj Solan
Preklad: Michaela Chorvátová
Dialógy: Mária Velecká
Redaktorka: Eva Vanková
Réžia slovenského znenia: Štefan Mandžár
Pripravili: Štúdiá PÓDIUM pre televíziu Markíza - 199x
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Duna / Dune

Poslaťod anderson » Str 24.4.2013 12:42:18 quicklink

Dabing bol vyrobený na kinoverziu. Presné slovenské mená postáv sa mi žiaľ nechcelo nanovo sledovať, takže každú prípadnú opravu uvítam.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Duna / Dune

Poslaťod lubo » Str 24.4.2013 13:18:15 quicklink

Obsadenie vyzerá veľmi dobre.:) Ja si pamätám iba na remake tohto filmu (asi trojdielny), ktorý vysielala Slovenská televízia.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Duna / Dune

Poslaťod DubHand » Pia 1.10.2021 00:41:26 quicklink

Prepáčte to necro, predsa len... Po ôsmych rokoch.

lubo píše:Obsadenie vyzerá veľmi dobre.:) Ja si pamätám iba na remake tohto filmu (asi trojdielny), ktorý vysielala Slovenská televízia.:)


Máš pravdu, ale trochu to poopravím: Išlo o druhú minisériu, Deti Duny (Frank Herbert's Children of Dune), ktorá adaptovala druhý a tretí diel Herbertovej pôvodnej knižnej trilógie zo 60. a 70. rokov. Prvú televíznu minisériu, Frank Herbert's Dune, u nás bohužiaľ nikdy nenadabovali ani neodvysielali. Je to škoda, lebo druhá bola dobre dabingovo obsadená. S rovnakým obsadením hlavných postáv by podľa mňa odviedli rovnako dobrú prácu.

Osobne mi príde trošku humorné, že Pavel Višňovský v dabingu Lynchovej adaptácie, pre Markízu, daboval vojvodu Leta, a potom v Deťoch Duny zas prízrak (už mŕtveho) baróna Harkonnena. Daboval dvoch úhlavných nepriateľov v dvoch rôznych adaptáciách. :D

Som zvedavý, či sa o pár rokov dočkáme dabingov Villeneuve-ových nových kinofilmov. Dúfam, že ich obsadia aspoň rovnako dobre, ako tieto staršie adaptácie.
DubHand
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 8.9.2016 18:08:57

Re: Duna / Dune

Poslaťod Mariuss » Uto 30.11.2021 16:09:14 quicklink

DubHand píše:Prvú televíznu minisériu, Frank Herbert's Dune, u nás bohužiaľ nikdy nenadabovali ani neodvysielali.


Si si tým na 100% istý ?

Lebo ja si matne pamätám, že som práve na STV pozeral tuto mini-sériu. Bol som ešte dieťa, takže spomienky sú hmlisté, ale viem že to malo jednoslovný názov Duna a že to malo tri časti.
Dokonca to viacerí ľudia na csfd mali vo filmotéke s uvedeným dabingom - SK. A boli to ľudia, ktorí mali aj Deti Duny s SK dabingom, a teda sa mi nezdá, žeby sa len pomýlili, a určite nie všetci.

Samozrejme, môžem sa mýliť, ako vravím, spomienky sú hmlisté, nie som si na 100% istý, ale rád by som vedel, či si si istý ty, a ak áno, prečo ? Dúfam že to nevyznie ako pokus o hádku, práve naopak, táto téma ma veľmi zaujíma a rád by som o nej vedel čo najviac. K Dune ako takej mám veľmi blízko.

Inak tento dabing k pôvodnému filmu Duna je naozaj skvelý, a tiež dúfam, že parádny remake z 2021 sa raz dočká (aspoň) rovnako kvalitného slovenského znenia :)
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1051
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], kiko1101 a 40 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.