Aktuálny čas je Pia 19.4.2024 09:29:55

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Gran Torino / Gran Torino

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod kiko1101 » Sob 28.3.2020 00:17:04 quicklink

kiko1101 píše:Dnes po 23-tej ide na RTVS v premiére tento film a bohužiaľ podľa úputávky to pôjde s českým dabingom (C. Eastwood - L. Županič).


Opravujem, teraz ide vyššie uvedený dabing.
kiko1101
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto 9.7.2019 13:48:40
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod dementus996 » Sob 28.3.2020 12:33:14 quicklink

zvyšok obsadenia: Martin Vitek, Patrícia Willantová, Štefan Martinovič, Marek Suchitra, Dávid Hartl, Kamil Kollárik, Pavol Náther, Peter Kollárik - titulky

Zvukový majster: Mariána Ujlaky
Produkcia: Ingrid Frlajsová
Asistentka réžie: Mária Vanková
Preklad a dialógy: Marína Terenová
Dramaturgia: Albert Jurčišin
Réžia slovenského znenia: Martin Beňuška
slovenské znenie vyrobilo Atiz Studio
dementus996
Updater
 
Príspevky: 869
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod Dado » Sob 28.3.2020 13:50:53 quicklink

Zaujímavé, v titulkoch je skutočne uvedený Martin Vitek, konkrétne hneď za trojicou Romančík, Hallon, Kapráliková a pred Kyzekovou, ktorá dabovala ženu Mitcha Kowalského. V televízii som v noci sledoval len záver filmu kvôli informáciám o dabingu, ale na základe zvukovej stopy, ktorú mám k dispozícii, som i naďalej presvedčený, že Mitcha daboval práve René Jankovič, ktorý v záverečných titulkoch nie je ani len spomenutý. Nižšie prikladám aj zvukovú ukážku z filmu, tak posúďte sami.

Kód: Vybrať všetko
https://uloz.to/file/T4QlFnSJnirg/gran-torino-mitch-kowalski-mp3
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod dementus996 » Sob 28.3.2020 22:02:52 quicklink

Dado píše:Zaujímavé, v titulkoch je skutočne uvedený Martin Vitek, konkrétne hneď za trojicou Romančík, Hallon, Kapráliková a pred Kyzekovou, ktorá dabovala ženu Mitcha Kowalského. V televízii som v noci sledoval len záver filmu kvôli informáciám o dabingu, ale na základe zvukovej stopy, ktorú mám k dispozícii, som i naďalej presvedčený, že Mitcha daboval práve René Jankovič, ktorý v záverečných titulkoch nie je ani len spomenutý. Nižšie prikladám aj zvukovú ukážku z filmu, tak posúďte sami.

Kód: Vybrať všetko
https://uloz.to/file/T4QlFnSJnirg/gran-torino-mitch-kowalski-mp3


Pozeral som teraz nahrávku a tiež si myslím, že je to René Jankovič. K dabingu ešte dopĺňam Frencien Bauer, daboval člena gangu.
dementus996
Updater
 
Príspevky: 869
Registrovaný: Sob 10.2.2018 14:45:32
Bydlisko: Trenčín

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod ladno » Ned 29.3.2020 10:05:52 quicklink

Dado píše:Zaujímavé, v titulkoch je skutočne uvedený Martin Vitek, konkrétne hneď za trojicou Romančík, Hallon, Kapráliková a pred Kyzekovou, ktorá dabovala ženu Mitcha Kowalského. V televízii som v noci sledoval len záver filmu kvôli informáciám o dabingu, ale na základe zvukovej stopy, ktorú mám k dispozícii, som i naďalej presvedčený, že Mitcha daboval práve René Jankovič, ktorý v záverečných titulkoch nie je ani len spomenutý. Nižšie prikladám aj zvukovú ukážku z filmu, tak posúďte sami.

Kód: Vybrať všetko
https://uloz.to/file/T4QlFnSJnirg/gran-torino-mitch-kowalski-mp3

Mne hlas znie viac ako Vitek, intonuje však skôr ako René Jankovič. Možno preto tam vzniká tento rozpor. Budem veriť asi skôr titulkom, ale uznávam, že je to veľmi mätúce.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod Dado » Pon 30.3.2020 21:04:05 quicklink

Ak Martin Vitek skutočne dokáže takto dokonale napodobniť dikciu iného dabingového herca, tak potom je jeho takmer výlučné obsadzovanie na malé postavy a zbory priam trestuhodným mrhaním obrovským talentom.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod fofo16 » Uto 31.3.2020 18:58:39 quicklink

A mne sa zas zdá, že je to Vitek. Chvíľami znie síce ako Jankovič, no napríklad vo vete "Videla si ten jeho pohľad?" jasne počujem Viteka. Ale títo dvaja dabéri majú naozaj veľmi podobné hlasy a v niektorých chvíľach je skutočne náročné ich odlíšiť.
fofo16
300+
 
Príspevky: 356
Registrovaný: Štv 6.1.2011 17:57:41

Re: Gran Torino / Gran Torino

Poslaťod Dado » Str 1.4.2020 15:41:20 quicklink

Ja som doteraz žil v presvedčení, že vďaka väčšiemu priestoru, ktorý dostáva Jankovič v posledných rokoch (a na okraj musím podotknúť, že úplne zaslúženému; takýchto hlasov máme medzi mužskými dabérmi veľký nedostatok) a zásluhou Vitekovej výraznejšej úlohy vo Walking Dead, ich už dokážem spoľahlivo rozoznať, ale táto diskusia ma dokázala priviesť do poriadnej neistoty. :D Posledné dva dni som si však púšťal jednotlivé pasáže z Gran Torina a porovnával ich s hlasmi Jankoviča a Viteka v iných filmoch a seriáloch (predovšetkým Sherlock a spomínaný Walking Dead). A nech sa snažím, ako viem, niečo, čo by ma primalo aspoň teoreticky uvažovať o možnosti, že to bol Vitek, dokážem identifikovať maximálne v kratučkých pasážach pozostávajúcich zo slova či dvoch, čo by som pripísal práve tej spomínanej podobnosti v zafarbení hlasov. Na druhej strane, v jednotlivých prehovoroch danej postavy ako celkoch počujem úplne jasne nielen Jankovičovu farbu hlasu, ale aj jeho dikciu, taký ten trochu ležérny, nenútený spôsob (nedokážem to lepšie opísať), akým zvyčajne podáva vety a ktorý vo Vitekovom hlasovom prejave chýba. Skúsil som spraviť krátke koláže pozostávajúce z hlasu v Gran Torine a hlasov oboch dabérov z iných projektov, v ktorých je to podľa mňa zreteľne počuť. Za kvalitu sa vopred ospravedlňujem, bolo to zostrihané len tak narýchlo za účelom podloženia toho, čo sa tu snažím povedať. :)

Kód: Vybrať všetko
https://uloz.to/file/6SV7aAwc2Czr/rene-jankovic-mp3
https://uloz.to/file/K6pNq1IzCmPQ/martin-vitek-mp3


A keď už som tu, jednou cestou dopĺňam aj pár údajov k dabingu. :D

Patrícia Willantová - Dreama Walker (Ashley Kowalská), Roman Ferienčík - Sonny Vue (Smokie), Štefan Martinovič - Doua Moua (Spider), Tibor Frlajs, Miloš Kanjak
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2197
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Predchádzajúci

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 49 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.