Aktuálny čas je Štv 28.3.2024 21:08:56

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Poslaťod anderson » Pia 10.5.2013 11:45:47 quicklink

Obrázok
Info: IMDB | ČSFD | FDB | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Matej Landl – Dudley Moore (Claude Eastman), Anna Šišková – Nastassja Kinski (Daniella Eastmanová), Pavel Višňovský – Armand Assante (Maxmillian Stein), Juraj PredmerskýAlbert Brooks (Norman Robbins), Štefan Kožka – Richard Libertini (Giuseppe), Dušan Tarageľ (súkromný detektív), Eduard Bindas, Jozef Švoňavský (vrátnik v Claudeovom dome) + (titulky) a ďalší

Vyrobila: LUNA © 2000
Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Premiéra na JOJ Plus: 9.5.2013
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Poslaťod anderson » Pia 10.5.2013 11:47:03 quicklink

Nikdy by ma nenapadlo, že raz bude existovať aj slovenská verzia tejto klasiky, ale stalo sa. Bohužiaľ temperament, ktorý obsahuje dokonalý pôvodný český kinodabing sa do slovenskej verzie absolútne nepodarilo preniesť. Asi to JOJ dlho držala v archíve kým s tým vyrukovala na verejnosť, takže ak by niekto vedel rok vzniku, budem rád ak doplní.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Poslaťod anderson » Pia 10.5.2013 20:36:45 quicklink

Tak podľa neuveriteľne sviežeho Bindasovho hlasu by som usudzoval, že JOJ opäť zachránila ďalší dabing televízie LUNA. Mám totiž nahrávku z JOJ spred pár rokov (konkrétne rok 2004), a vtedy ešte túto komédiu uvádzali v českom kinodabingu. Na Markíze ani na STV podľa mojich záznamov tento film v slovenskom dabingu (ak vôbec tento film po roku 1993 vysielali) nikdy nebežal. Bohužiaľ nepamätám si ani, že by tento film niekedy vysielala LUNA, ale toto vysvetlenie je najpravdepodobnejšie, nakoľko pochybujem, že by JOJ cca 10 - 15 rokov (opäť dedukujem len podľa Bindasovho hlasu) sušila nejaký slovenský dabing v archíve. Navyše v úvodných titulkoch absentuje aj obligátne "Televízia JOJ uvádza".
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Poslaťod Piri » Pon 20.5.2013 02:27:57 quicklink

je to dabing pre TV Luna, 3.2.2001 - starsi datum som nezistil.

http://www.sme.sk/c/8207/tv-program.html

info: datum premiery pisat do profilu iba ak je to relevantny udaj, vid tipy pre vyhladavanie
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Neverne tvoja / Unfaithfully Yours

Poslaťod anderson » Pon 20.5.2013 06:51:03 quicklink

Ocenil by som, keby si mi NEUPRAVOVAL moje príspevky. To dokážem na základe nových zverejnených zistení aj sám. Takže poprosím vrátiť profil do pôvodnej podoby. Ďakujem.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Piri píše:... datum premiery pisat do profilu iba ak je to relevantny udaj ...


A k tvojej poznámke o písaní "relevantného" údaju do profilu. Môj údaj bol absolútne presný, keďže sa jednalo o premiéru v slovenskom dabingu na JOJ Plus. To, že - tak ako som aj predpokladal - slovenskú televíznu premiéru v slovenskom dabingu film absolvoval na LUNE na tomto fakte nič nemení a maximálne tak upresňuje rok vzniku spomínaného dabingu.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 52 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.