Aktuálny čas je Pia 29.3.2024 17:01:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Thor / Thor °

Thor / Thor °

Poslaťod slavo » Pia 17.5.2013 13:46:22 quicklink

Thor.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

1. DABING - TV MARKÍZA

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Chris Hemsworth (Thor), Tatiana Pauhofová - Natalie Portman (Jane Fosterová), Vladimír Kobielský - Tom Hiddleston (Loki), Ivan Romančík - Anthony Hopkins (Odin), Miroslav Trnavský - Stellan Skarsgård (Erik Selvig), Daniela Mackovičová - Kat Dennings (Darcy Lewisová), Ján Gallovič - Clark Gregg (agent Coulson), Juraj Predmerský - Colm Feore (kráľ Laufey), Dagmar Sanitrová - Rene Russo (Frigga), Dušan Szabó - Idris Elba (Heimdall), Martin Zatovič - Tadanobu Asano (Hogun), Peter Aczel - Ray Stevenson (Volstagg), Martin Hronský - Josh Dallas (Fandral), Zuzana Kyzeková - Jaimie Alexander (Sif), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury) a ďalší

Réžia slovenského znenia: Michal Domonkoš

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV Markíza v premiére 9.6.2013


2. DABING - TV JOJ

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír - Chris Hemsworth (Thor), Tatiana Pauhofová - Natalie Portman (Jane Fosterová), Juraj Kemka - Tom Hiddleston (Loki), Ivan Romančík - Anthony Hopkins (Odin), Miroslav Trnavský - Stellan Skarsgård (Erik Selvig), Kristína Svarinská - Kat Dennings (Darcy Lewisová), Peter Sklár - Clark Gregg (agent Coulson), Juraj Predmerský - Colm Feore (kráľ Laufey), Tatiana Kulíšková - Rene Russo (Frigga), Martin Kaprálik - Idris Elba (Heimdall), ??? - Tadanobu Asano (Hogun), René Jankovič - Ray Stevenson (Volstagg), Štefan Martinovič - Josh Dallas (Fandral), Petra Vajdová - Jaimie Alexander (Sif), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury) a ďalší

Vyrobilo: Štúdio Daniela pre JOJ Group - 2020

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané v premiére 3.12.2020 na TV PLUS


Súvisí s:
Iron Man, Neuveriteľný Hulk, Iron Man 2, Captain America: Prvý Avenger, Avengers: Pomstitelia, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svet, Captain America: Zimný vojak, Strážcovia Galaxie, Avengers 2: Vek Ultrona, Ant-Man, Strážcovia Galaxie 2, Spider-Man: Návrat domov, Spider-Man: Ďaleko od domova
slavo
Administrátor
 
Príspevky: 1749
Registrovaný: Str 22.12.2010 21:31:48

Re: Thor / Thor

Poslaťod lubo » Pia 17.5.2013 19:26:16 quicklink

Pauhofová, Trnavský a Romančík ma tešia.:) Sanitrovú by som zamenil za Kulíškovú, ale tak ony dve majú podobné hlasy.
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Thor / Thor

Poslaťod ladno » Pia 17.5.2013 23:49:28 quicklink

Perfektné obsadenie! Teší ma dodržanie spätých dabérov na Portman, Hopkinsa a Skarsgarda (viem, že ich má viac, ale Trnavský mi sedí najlepšie) a zvyšok je, musím skonštatovať, vybraný nadpriemerne.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Thor / Thor

Poslaťod Jack2410 » Sob 18.5.2013 00:13:43 quicklink

ladno píše:Perfektné obsadenie! Teší ma dodržanie spätých dabérov na Portman, Hopkinsa a Skarsgarda (viem, že ich má viac, ale Trnavský mi sedí najlepšie) a zvyšok je, musím skonštatovať, vybraný nadpriemerne.

Súhlasím...na tento dabing sa fakt teším :) Snáď ho čoskoro uvidíme :)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Thor / Thor

Poslaťod Dado » Sob 18.5.2013 18:12:09 quicklink

Vyzerá to veľmi dobre, len už by sa na postave agenta Coulsona (Clark Gregg) mohol ustáliť jeden dabér, keďže doteraz ho vo všetkých troch filmoch, kde sa objavil, daboval iný herec. Inak bol by som zvedavý, kto mal na starosti réžiu tohto dabingu, lebo na Štefana Mandžára sa mi to nejako nezdá, uňho by som vzhľadom na posledné dabingy čakal, že na postavu Thora alebo Lokiho obsadí Tomáša Horvátha. :D
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Thor / Thor

Poslaťod lubo » Sob 18.5.2013 19:44:35 quicklink

Na starého dobrého Mandžára by to sedelo, ale "nový" Štefan Mandžár asi naozaj nie. Ale však uvidíme, ak bude čítať titulky niekto iný, nie on, tak to nebude jeho práca.:)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Re: Thor / Thor

Poslaťod Lukincok » Ned 9.6.2013 23:13:22 quicklink

No ale veľmi podarený dabing! Hlasy mi pasovali asi ku všetkým. (Až na jedno dieťa, ktoré bolo mladšie, než jeho slovenský hlas, čo ale nevadí, keďže to dieťa povedalo jedno slovo. :D) A páčilo sa mi, že Ivo Gogál nadaboval Nicka Furyho, hoci sa objavil až na úplnom konci, aby povedal len pár slov. :)

Z počutia dopĺňam tieto mená:
Dušan Szabó - Idris Elba (Heimdall), Ivan Gogál - Samuel L. Jackson (Nick Fury)
Lukincok
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 3.1.2012 02:02:27

Re: Thor / Thor

Poslaťod Ladky » Ned 9.6.2013 23:25:02 quicklink

Doplním: réžia slovenského znenia - Michal Domonkoš, Laufy - Juraj Predmerský.
Ladky
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 9.6.2013 23:18:38

Re: Thor / Thor

Poslaťod Piri » Pon 10.6.2013 11:18:01 quicklink

Tento dabing ma vobec nenadchol, zial. Hlasy vybrane obstojne. Dobrou volbou bol Gallovic ako Coulson, Kobielský podal vyborny vykon ako Loki. Mastalira som tiez prezil, co viac mi vadilo boli dialogy, v klucovych scenach bol preklad priserny - konflikt medzi Laufim a Thorom: Run back home little princess, aby to malo ten urazlivy vyznam, musi sa mu posmievat, a preto pouzil jednoduche "princiatko" alebo "princeznicka" a nie prihluple a este k tomu uplne zle prelozene na "len pekne utekaj, zbabelec". Prekladatel stale menil zakladne slova a ich sklonovanie, takisto aj vyznam jednotlivych slov, strasne sterilny preklad (porovnaj s ceskym dabingom), neviem odkedy sa meno THOR cita kratko. Zvukova stranka dabingu bola velmi dobra, Laufey bol spraveny dobre, az na vetu "len pekne utekaj, zbabelec", lebo aj to hovoril Laufey.

Davam celkovo 65%.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Thor / Thor

Poslaťod lubo » Pon 10.6.2013 14:20:30 quicklink

Dopĺňam: Martin Zatovič - Tadanobu Asano (Hogun), Peter Aczel - Ray Stevenson (Volstagg), Martin Hronský - Josh Dallas (Fandral), Zuzana Kyzeková - Jaimie Alexander (Sif)
Obľúbené dabérky: S.Norisová, Z.Studénková, E.Vášáryová, D. Mórová, K.Magálová, H.Krajčiová, K.Turjanová,P.Vajdová, Z.Porubjaková, D.Mackovičová, J.Wagnerová, T.Pauhofová, Z.Fialová, H.Mičkovicová, K.Šulajová, R.Rundová, E.Podzámska, B.Chlebcová.
lubo
Facebook tím
 
Príspevky: 1142
Registrovaný: Ned 21.8.2011 17:56:04

Ďalší

Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.